Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Sedmnáctý listopad je dobré datum na svržení vlády

Sedmnáctý listopad je dobré datum na svržení vlády

3.11.2012 | Luděk Prokop

Jen aby nebylo pozdě.

Nesmíme brát příliš vážně rozepře a spory ve vládní koalici. Neberme vážně ani blafování ohledně ukončení vlády a neberme vážně plané hauzírování hrozbou předčasných voleb. Půjdeme-li k jádru koaličního sporu, zjistíme, že jde o věci druhořadé. Předmětem sporu není "CO". Předmětem sporu je "JAK". Spor není o zavedení druhého pilíře důchodového pojištění s vyvedením financí z dosavadního průběžného systému do privátních finančních skupin. Čili vyvedení státních peněz do soukromých rukou. O tom spor není. Spor není ani o nehorázném, takřka kriminálně závadném způsobu vyrovnání státu s církvemi. O tom ve sporu rovněž nekráčí. Přestože vyrovnání je evidentně nastavené pro jednoduché a snadné tunelování. A proč zrovna tolik snahy a tlaku v tuto z ekonomického hlediska nejméně vhodnou dobu? No protože taková příležitost přiživit se a podílet se na "rozkradení" takového množství peněz může být na dlouhou dobu příležitostí poslední.

Problém je pouze v tom, najít dohodu o cestě ke společnému cíli. Po dvou cestách jít nelze. Cesta musí být jen jedna, společná. Řešení však lze najít, a sice v úpravě cesty. V kompromisech.

Vyostřený spor permanentně provázený plytkým blafováním a planým vyhrožováním ztrátou koryt a korýtek je pouhopouze o tom, jak na to. Kde na to vzít aby to tolik neřvalo.

Kalouskova cesta podporovaná nadmíru úslužným, lokajsky loajálním Gazdíkem, vede přes další zvýšování daní. Jak známe Kalouska, tak jednu z překážek, populistickou úlitbu ve formě proklamační milionářské daně a která tolik moc vadí rebelům z ODS, půjde v zájmu dosažení cíle odstranit.

Rebelové z ODS, vědomi si výrazného poklesu voličských preferencí, se vehementně snaží dávat najevo, že ODS a nechutně ohebný, Kalouskovým záměrům příliš přizpůsobivý Nečas, nejsou jedno a totéž. Prozatím neústupně trvají na dodržení slibu ohledně nezvyšování daní. Konec konců, lze přeci pokrátit ještě více již tak zdevastované výdaje na zdravotnictví, na školství, na aktivní politiku zaměstnanosti a podobně.

Pro dosažení kompromisní dohody zbývá pohrát si s počty daňových procent tak, aby bylo jasno, jak moc ODS lpěla na jejích slibech a jak moc lpěl Kalousek na rozpočtové odpovědnosti. Při realizaci hazardu s důchodovou reformou a s církevními restitucemi, to pro naprostou většinu občanů dopadne dle přísloví prašť jako uhoď. To, že koalice se přeci jen k nějakým těm kompromisům do týdne doplazí, lze s úspěchem předvídat. Stejně, jako to, že výsledek bude znamenat tak či onak poškození zájmů markantní většiny občanů.

Připadá mě to, jakoby poslanci a poslankyně vládní koalice žili v nějaké uzavřené sektě, ve které jsou jim vymývány zbytky svědomí a která nepřichází do styku s běžnou populací. Jinak by nemohli hlasovat pro církevní restituce, pro vyvedení financí prostřednictvím důchodové reformy a pro řadu dalších jiných věcí, jsoucích v přímém protikladu s poslaneckým slibem, se zájmy naprosté většiny ze všeho lidu.

Předseda ČMKOS, Jaroslav Zavadil, prohlásil, že vláda ztratila po krajských volbách mandát vládnout. Bohužel, v reálu tomu tak není. Je velice smutné, že vláda může pokračovat ve vládnutí i po ztrátě důvěry občanů a je vrcholně trapné, že náš právní systém umožňuje vládnout s nezvoleným subjektem jakým je parta přeběhlíků zvaná "LIDEM".

To, že koaliční poslankyně s koaličními poslanci něco takového nejen tolerují ale i pro něco takového hlasují, nasvědčuje, že jim o nic jiného než o korýtko nejde. Cokoli nad to jim je egal. Na poslanecký slib raději zapomeňme.

Za dané situace, kdy s vládou a koaličními poslanci nic nehne, mohl by být sedmnáctý listopad dobré datum pro svržení této naší opovrženíhodné vlády. Je to jen na nás, na občanech. Jen aby nebylo příliš pozdě a aby to alespoň ještě jednou prošlo bez výtržností a násilí.

Luděk Prokop, 30. 10. 2112


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
L.P. vida, vida
Odba Novan hlad slizu, pardon, hlas lidu ((c) D-FENS)
Sety Demagog opět v akci
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.3.2019
Dnes má svátek Josef
původ jména je hebrejský a znamená: bůh rozhojní
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist