Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Novinář zděšený rozkladem vlády

Novinář zděšený rozkladem vlády

30.10.2012 | Luděk Prokop

Novinář je zděšen rozkladem vlády: Ti blázni nevidí, co levice provede naší zemi.

Bohumil Pečinka, s nejvyšší pravděpodobností vystudovaný za totalitního režimu, tudíž bezplatně, je zděšený ze sebevražedného směřování ODS k předčasným volbám. Na rozdíl od něho, si evidentně hloupé vedení, pro ODS sebevražednost předčasných voleb, vůbec neuvědomuje. Objektivní pravicový novinář (omluvte prosím tento protimluv), cítí (možná přímo občanskou) povinnost varovat stranu Petra Nečase před vypsáním takových voleb. Zděšení pana Pečinky nejvíce pramení z možnosti, že levice by mohla získat dvojí ústavní většinu a na desetiletí dopředu nenávratně změnit charakter země. Nevím sice, co by na tom bylo až tolik hrozného, že to žurnalistu, laureáta Ceny Ferdinanda Peroutky, tolik děsí. Nicméně jsem přesvědčen, že z tvrdošíjného lpění naší vrcholně trapné vlády na bezprecedentním prodlužování její agonie, (viz koaliční lepidlo z nezvoleného odpadu nazvaného LIDEM), plynou podstatně markantnější a nebezpečnější hrozby, než je pro kohokoli až hrůzná možnost získání dvojí ústavní většiny levice.

Nedomnívám se, že po tom co permanentně předvádí pravicová vláda, by se měla po krajských a senátních vytvářet vůči levicové vlně jakási antivlna. Nicméně určitá naděje na udržení jakž takž slušných pozic pro ODS, tu zatím, prozatím je. Úplně fatálně špatná konstrukce a cesta hlavou proti zdi je zaslepené lpění na krátkodobém setrvání v korytech a korýtkách, za cenu totální ztráty důvěry naprosté většiny občanů. Skutečnost, že prioritou vládních vůdců byl záměr dovytunelovat co se ještě dá, prostřednictvím důchodové reformy a církevních restitucí, nezakryjí žádná hesla, žádné lži, žádná politická zaklínadla ani falešné ideologické floskule. Ba dokonce ani tolik osvědčené, pomalu ale jistě vyčpělé, nenávistně antikomunistické, fanaticky zásadové postoje.

Tragické na předčasných volbách by podle slov žurnalisty Pečinky bylo to, že levice by získala ve sněmovně ústavní většinu. A jestliže má už takovou většinu v Senátu, mohla by provést rozsáhlé změny. "Třeba by jinak definovala zdravotnictví a tím celý politický a hospodářský systém ovlivní na dalších dvacet let dopředu" tvrdí pravicový soudruh Pečinka. Vyvstává kardinální otázka, zda nemá být skutečně zdravotnictví definováno jinak. A sice tak, aby například se nemohlo stávat, že stařenka v lékarně se rozpláče, protože nemá potřebné peníze na doplatek k léku.

Žurnalista Pečinka dodává. "Podobně to levice může udělat i v jiných oblastech, takže nejen, že by ty předčasné volby do dvou či tří měsíců s pravicí zametly, ale především by se mohly udělat nevratné ústavní změny". No pravdaže, otázkou je, zda není přímo nezbytné udělat nějaké ty další ústavní změny. Například takové, aby bylo jasně definováno, že vedle zdravotnictví bude bezplatné i školství.

Dovolil jsem si uvést jen dva malé příklady a domnívám se, že netřeba rozepisovat se o dalších hrůzách, kterých se pan Pečinka tolik děsí.

Nechci se zde ani rozepisovat o tak vehementně a do zhloupnutí opakované větě právníka z Plzně, politika Bendy, že to co bylo ukradeno, má být i vráceno. Naplnění toho po více než dvaceti letech rozkrádání si raději nechtějme ani představit. Jenom bych rád pana Pečinku ujistil závěrem, že tohle nehrozí ani v tak úděsné představě, že levice získá dvojí ústavní většinu. Leda, že by skutečně na desetiletí dopředu nenávratně změnila charakter země.

Luděk Prokop.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
rrx Fatální omyl pana Prokopa: Vláda není pravicová
Zaba Novan WTF?
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist