Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Týdnoviny > Týdnoviny aneb Rozloučení občana se státem

Týdnoviny aneb Rozloučení občana se státem

26.10.2012 | Karel Kilián

Kdybychom se tak mohli rozloučit se státem!*Kalousek a jeho rumunské služby*Kdo si objednal zelenou elektřinu? Já ne!*Jak ušetřit ve zdravotnictví? Všechno zpoplatnit a dál platit povinné pojištění!


Rozloučení občana se státem

Pokud mě sledujete i na sociálních sítích, patrně jste zaznamenali mé nadšení z Youtube kanálu news3000report, který mě názorově velmi oslovil.

Zatím je vystaveno deset videí, z nichž si dovolím vybrat a v bodech okomentovat tři.

Rozloučení občana se státem ...aneb Nedám vám už ani korunu

Rozloučení občana se státem ...aneb Nedám vám už ani korunu

 • Kéž by šlo takhle státu napsat a oprostit se nejen od jeho "péče", ale též od veškerých povinností vůči němu.
 • Moc pěkné je vzpomínání, kterak se po prvním výdělku objevil stát a řekl: "Dej!"
 • Trefné konstatování: "Brali jste si ode mne téměř polovinu toho, co jsem svoji pílí a umem vydělal. A nikdy jsem od vás neslyšel prosím, a nikdy jsem od vás neslyšel děkuji!"
 • Výstižně je také popsána situace, kdy se do té doby poctivě platící občan ocitne v nouzi. Stát mu nejen nepomůže, ale ještě vyhrožuje, posílá exekutory, chce se soudit a zavírat ho do vězení.
 • Kritiky se dočkalo také označení "potřební", kterým stát dává naše daně. Ne, nejsou to ti příživníci, které nepotřebujeme :).

Rozloučení občana se státem 2 ,,,aneb Vydržujte si své zločince sami!

Rozloučení občana se státem 2 ,,,aneb Vydržujte si své zločince sami!

 • Jak si vláda říká o miliardy od občanů? Stylem "Dej, nebo uvidíš!" Že by poprosili, nebo alespoň slušně požádali?
 • Následuje kritika luxusních podmínek v našich věznicích, kde mají vězni přístup k Internetu, televizi, posilovně, rekvalifikaci a dalším službám, za které slušný občan musí platit.
 • Denně platíme na vězně přes 14 milionů korun, nicméně vězni nemají povinnost pracovat (respektive kdo nechce, nedělá) a financovat či alespoň spolufinancovat náklady na své uvěznění.
 • Tvrdší podmínky ve věznicích by přispěly k menší návratnosti kriminálníků za mříže.

Rozloučení občana 3 ...aneb To se nám to hoduje, když nám lidi svěřujou peníze!

Rozloučení občana 3 ...aneb To se nám to hoduje, když nám lidi svěřujou peníze!

Čtenářům Týdnovin asi nemusím podrobněji vysvětlovat, kolik jim z výplaty ukousne stát. Jsem ale přesvědčen o tom, že výše uvedené video je perfektním zdrojem, na který můžeme odkazovat v debatách s těmi, kteří žijí v naivní představě, že stát se o nás "zdarma" stará, že máme zdravotnictví "zadarmo", a že si spoříme na důchod. Symbolicky zde státní pokladnu zastupuje odpadkový koš.

Jen stručné shrnutí:

 • Zaměstnavatel má pro zaměstnance připraveno 26 800 Kč. Říká se tomu "superhrubá mzda".
 • 5 000 Kč sebere ještě zaměstnavateli stát na sociální pojištění.
 • 1 800 Kč vezme stát zaměstnavateli na zdravotní pojištění.
 • Zaměstnancova hrubá mzda tedy činí 20 000 korun. Je vám jasné, proč někteří politici tak usilují o to, aby na výplatní pásce nebyla uváděna superhrubá mzda? Jednoduše proto, že pro neznalého pracujícího vypadá lépe, když neví, že mu stát ukradl více než čtvrtinu z peněz, které mohl dostat.
 • Následuje odečet sociálního pojištění ve výši 1 300 Kč, zdravotního pojištění 900 Kč a nakonec daně, která se počítá ze zbytku, tj. ze 17 800 Kč, což činí 1 950 Kč.
 • Pokud to shrneme, z původních 26 800 korun si 10 950 Kč vzal stát, na zaměstnance pak zbylo 15 850 Kč.
 • Pokud ze mzdy budete nakupovat, takřka z každého zboží a služby si stát vezme 20 % - tj. dalších 3 170 korun (celkem 19 020 Kč).
 • Zapomínat nemůžeme ani na nepřímé daně - spotřební (tabák, alkohol, pohonné hmoty), dálniční známku, silniční daň (skrytou v ceně výrobků).

Na zbývající videa se podívejte sami. Každopádně pánům patří dík za jejich názory, ale i pochvala za poměrně profesionální a názorné provedení.

Škoda, že podobné klipy nevysílají před volbami místo volebních spotů!


Kalouskovy rumunské veřejné služby za švédské daně

Dlouho jsme tu neměli Františka Matějku. Ten kritizuje další z řady deficitních rozpočtů, za kterým stojí - kdo jiný - Miroslav Kalousek. Když se ukázalo, že mu Parlamentem neprojde zvýšení DPH, nechal se slyšet: "Je to prostá, jednoduchá rovnice. Můžeme mít švédské veřejné služby za švédské daně, což nedoporučuji. Můžeme mít rumunské veřejné služby za rumunské daně, což rovněž nedoporučuji. Ale švédské veřejné služby za rumunské daně... to já fakt neumím, to bude muset někdo jiný."

Bylo by zajímavé, jak by si ministr financí poradil s návrhem vyrovnaného rozpočtu. I když jistou ideu mám: zvýšil by veškeré daně a naopak všechny výdaje by seškrtal na nulu. Stát by tedy pouze inkasoval a následně všechny vybrané peníze prožral a rozdělil spřáteleným podnikatelům.

Matějka konstatuje: "Náš problém je v tom, že pod vedením vlády směřujeme mílovými kroky do stavu, kdy budeme mít za ty švédské daně rumunské služby ..."

Já bych jen dodal: no, kdyby alespoň ty rumunské služby. Podnikatelé (ano, to jsou v podání mnohých poslanců "ty svině, co rejžujou a okrádaj stát") už od státu v případě nouze nedostávají ani služby, srovnatelné s Rumunskem, bez ohledu na to, že celé roky platili daně, i bez ohledu na jejich výši. Státní služby "all-inclusive" u nás dostávají jen jisté - řekněme "rumunské" - skupiny obyvatel.


Vláda bude méně dotovat cenu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Lidé zaplatí víc

Hezká ukázka, kterak se o nás stará stát. Stát rozhodne, že občané budou muset odebírat takzvanou "zelenou elektřinu". Protože je ale tato elektřina drahá, stát ji chvíli dotuje, a když mu dojdou peníze, dotace zruší a řekne "Občane, plať!"

"Zákazníci na dotacích obnovitelných zdrojů zaplatí v příštím roce 44 miliard, tedy o sedm miliard více než v letošním roce. Vláda navíc dá méně na dotaci ceny. Domácnosti tak zaplatí za elektřinu o stovky až tisíce korun ročně víc."

Chtěl bych se zeptat: je tu někdo, kdo si prokazatelně objednal "zelenou elektřinu"? Proč občan musí platit za něco, co by jinde mohl pořídit levněji?

Čekám na to, kdy stát zruší pečivo a nahradí ho jedlým zlatem. Chvilku to bude dotovat, pak řekne: "smůla, ale už nemůžeme". A občané nejen nebudou mít pečivo, ale ještě budou muset jíst drahé zlato. Pravda, rozdíl proti elektřině je ten, že místo zakázaného pečiva mohou zákazníci koupit jinou potravinu.


Šéf stomatologické komory: Na plombách lze ušetřit přes miliardu ročně

"Ministr zdravotnictví Leoš Heger plánuje zpoplatnění obyčejných amalgámových plomb. Pacienti by za ně měli platit 400 korun. Česká stomatologická komora v čele s Pavlem Chrzem se o to, aby byly výplně z veřejného zdravotního pojištění vyřazeny, zasazuje už delší dobu."

Ve skutečnosti jde tedy o snahu vyjmout jeden z nejzákladnějších zubařských zákroků z veřejného zdravotního pojištění.

Co bude dál? Chirurgové řeknou, že by se měla vyřadit sádra. Ušetří se, tak proč ne? Internisté by zase mohli chtít z kapes pacientů hradit kardiologické operace. To by se teprve ušetřilo milionů ročně! A co onkologové? Kdyby si pacienti hradili léčbu ze svého, to by zdravotní pojišťovny plesaly! Nemluvě o transplantačních centrech, kde se jedna operace může vyšplhat až do řádu milionů. Proč si je pacienti nezaplatí ze svého?

A víte co? Proč by si nemohl všechno hradit občan ze své peněženky? To by byly úspory, panečku!

Ministr zdravotnictví i Pavel Chrz jaksi zapomínají na jednu podstatnou věc: občan si platí povinné a nemalé zdravotní pojištění. To, co vymysleli, není žádná úspora, ale pouze jiný způsob zvýšení odvodů do zdravotnictví.


Zaznělo na Twitteru

Na závěr si dovolím úryvek ze sociální sítě Twitter.

Richard E. trefně okomentoval Kalouskův výrok o švédských službách a rumunských daních: "Na Kalouskově výroku o rumunských cenách za švédské služby je nejvtipnější to, že si pořád myslí, že by stát měl poskytovat služby."


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
v6ak to: Karel K.
Karel K. To: v6ak
v6ak to: Karel K.
Karel K. To: v6ak
v6ak anarchismus
Karel K. To: js
Karel K. To: Dáša
Dáša daň
js Reakce
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 18.6.2019
Dnes má svátek Milan
původ jména je slovanský a znamená: milost, přívětivost
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist