Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Zvolíme trapný bojkot nebo vystavíme vládě účet?

Zvolíme trapný bojkot nebo vystavíme vládě účet?

10.10.2012 | Luděk Prokop

Koncem týdne máme možnost jít k volbám a hlasem pro opoziční, případně jiné nekoaliční strany, máme možnost jediným účinným způsobem projevit krajní nespokojenost se současnou koaliční vládou.

Čtu-li výzvy k bojkotu voleb ať již formou neúčasti nebo přetržením volebního lístku, připadá mě to, že to nějak zařídili v koaličním souzvuku a spolupráci Kalousek s jeho partou.

Ten samý Kalousek, co po jeho sesazení z postu předsedy KDU-ČSL, za projevenou ochotu jít do vlády s podporou komunistů, založil novou stranu. Stranu TOP 09, opírající se o předpoklad, že se nalezne dostatečný počet voličů, na které zapůsobí šlechtický titul. Stranu, opírající se o předpoklad, že se nalezne dostatečný počet voličů, kteří se zaleknou složenky s dluhem ve výši 120 tisíc Kč. Stranu, opírající se o předpoklad, že tento dostatečný počet zaleknutých voličů uvěří, že jedině Kalousek s jeho partou, (ten samý Kalousek kdo se na tvorbě dluhu přímo podílel), je od odluhu osvobodí. A tak tito voliči v počtu více než dostatečném, nabádáni sloganem "Nemyslíš, zaplatíš", tito voliči vzali rozum do hrsti a dali straně páně Kalouska, straně ozdobené šlechtickou patinou, platný hlas.

Pod vedením ODS, nikoli strany vítězné počtem volebních hlasů, ale vítězné svévolným zásahem prezidenta, vznikla koalice nově zvolených parlamentních stran ODS, TOP 09, VV a koaliční vláda. Nedlouho po uplácání koalice, koaliční vlády a vládního programu, počala koalice cílevědomě konat. A sice konat v příkrém rozporu s jejími halasnými, do omrzení omílanými proklamacemi.

Pro osvěžení paměti jen několik jmen a údajů. Drobil versus Michálek, Bárta, John, Kocourek, Vondra, Parkanová, Dobeš, Drábek, Kubice a další, s Nečasem a falešnou Karolinou včele.

Po vyhozených dvou miliardách za projekt IZIP, po problémových zakázkách na MPSV, po problémech s novým registrem vozidel, se dostává do popředí poslední hit vlády rozpočtové odpovědnosti. Téměř miliarda za analýzy jak uspořit rozpočtové výdaje. No není to k popukání?

Výše uvedené zdaleka není kompletním výčtem. Je výčtem po hříchu nedostatečně namátkovým. Jen malinkým připomenutím, jak nemístně vládní koalice, její poslankyně a poslanci s námi žertují. Vláda pro výsměch nám, občanům, sama sebe nazývá vládou rozpočtové zodpovědnosti. Aby výsměšného pohrdání nebylo málo, vyhlašuje vládní koalice za jednu z priorit boj proti korupci.

Čtu-li výzvy k bojkotu voleb, ať již formou neúčasti nebo přetržením volebního lístku, připadá mě to, že posměchu bylo již více než zdrávo, že není nutné přilévat oleje do ohně. V daném případě je zcela lhostejné, zda záměr bojkotovat volby je produktem chimér a bludných představ, nebo zda vychází z koaliční dílny. Nicméně pokud by k propagovanému bojkotu doopravdy došlo, pak by koaliční výsměch provázený pohrdáním byl víceméně na místě.

Luděk Prokop.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
v6ak Ale koho volit?
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.7.2019
Dnes má svátek Luboš
původ jména je slovanský a znamená: mírumilovnost
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist