Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Hodnocení restaurací > Hodnocení restaurací: Hermes, Krnov

Hodnocení restaurací: Hermes, Krnov

8.10.2012 | Visnery
Název podniku: Hermes
Adresa podniku: Hlavní náměstí 22, Krnov
www podniku: http://dmhermes.cz/Cafe-restaurant/

Celková atmosféra: O podniku jsme mnohé slyšeli…především v souvislosti s tím, že vlastní také největší prodejnu (velko i malo) s originálními řeckými potravinami, pořádají kurzy vaření a další věci spojené s Řeckem. Krnov je město s největší řeckou populací v ČR atd.… prostě všechny předpoklady, proč do této restaurace a malebného městečka zavítat. Na první pohled prostředí a samotná restaurace - nádhera! Vysoké stropy, honosné provedení, opravdu pěkné. V restauraci plno, což značí zájem ze strany lidí. Na stolech rezervačky - také o mnohém vypovídají. Kuchař (mínus za to, že v době naší přítomnosti nevařil Řek, jsem zhýčkaná jinými podniky, ja vím :) vaří přímo před zraky hostů, ti tak mohou sledovat, co do jídel dává. Sledujete čas a víte, že se vám jídlo skutečně vaří a nikdo si nedává přestávku na cigaretku. Perfektní odvětrávání. Při kouření, to vůbec nebylo znát, že by restaurace byla kuřácká.

Obsluha: Slečna, která nás obsluhovala, byla velmi příjemná a milá. Doporučila, objasnila, všechno jak má být. Jednička.

Čistota prostředí: Jak jsem popsala výše prostředí je opravdu nejen příjemné, ale dokonce až luxusní a opravdu vkusně zařízené. Nic nepůsobí nuceně, vše je přirozené. Řeckou typickou výzdobu zde nehledejte, vše je zařízené spíše neutrálně. Což se projevuje i na jídelníčku, viz bod níže.

Kvalita a chuť jídla: Krom typicky řeckých pokrmů zde najdeme i italskou pizzu. Pokud by restaurace byla pojata jako středomořská, proč ne, ale pokud si hraje na čistě řeckou, nemá zde pizza co dělat. Jídelníček je vyvážený, nabídka je spíše větší (zvláště pak u řeckých jídel to oceňujeme), ale občas se tam objeví kiks v podobě omáčky z nivy a podobně. Smažák díky bohu na jídelníčku není zastoupen, ale s tou nivou našlápli vedle :) Tuto chybku jim odpouštíme a chápeme, že nivová omáčka je k steaku výborná. Pokud si však hraji na středomořskou tavernu, volila bych pak raději něco více typického, například gorgonzolu.

Ochutnali jsme předkrm v podobě smažené typické řecké cukety v těstíčku s česnekem, k tomu tzaziki. Dále jsme si vzali pravou svíčkovou zapečenou se sýrem feta a zeleninou (cherry rajčatka, pálivá paprička atd.), smažené kalamáry. Na dezert oblíbený řecký moučník galatoubureko. Všechno naprosto výborné a bez výtky. Snad jedna. K předkrmu se podával, místo středomořského bílého chleba, který si přímo na stole pokapete olivovým olejem a posypaným oreganem, český chléb Šumava. Padli jsme do kolen, když jsme to viděli :) Dát si tzaziki s šumavou? No proč vlastně ne…příště, ale raději žádný, než tenhle vtip!

Naprosto okouzlující je nabídka ryb a mořských plodů. Krom kalamárů mají v nabídce také mušle, lososa, pražmu, krevety a další a další. Skvělé!

Tip: Provozovatelé restaurace mají také ve vlastnictví obchod (velko i malo) s pravými řeckými potravinami. Nachází se kousek od restaurace a určitě nebudete litovat, když krámek navštívíte a nakoupíte :) Mají vše od řeckého jogurtu, philo těsta, po řecké olivy a další. V době naší přítomnosti v Krnově, bohužel byl státní svátek, tudíž jsme se do krámku nepodívali a moc nás to mrzí :(


Karel K. dodává: prostředí je opravdu pěkné, nicméně klasika, doslova vonící Řeckem, jako je v ostravské Agiu Georgiu, nebo v třinecké Athině, mi vyhovuje víc.

Také jsem si zvykl na to, že v řecké restauraci vaří a ideálně i obsluhuje řecký personál. To v Hermesu neplatilo ani v jednom případě.

Netrvám sice na nacpaném jídelním lístku, nicméně "typicky řeckých" specialit by mohlo být na výběr více. Nejvíce mi ale vadily vysloveně ne-řecké pokrmy. Kuřecí steak se sýrovou omáčkou z nivy prostě nemá v menu takto deklarované restaurace co dělat, stejně jako špagety a další položky.

Sám jsem ochutnal steak z pravé svíčkové a zelenými fazolovými lusky na řecký způsob a musím uznat, že jsem byl spokojený. Nicméně hned o dva řádky níže je v jídeláku "Steak z pravé svíčkové se sýrovou omáčkou z nivy" - a to pardon, ale dávat k tak chutnému masu nivu, to mi připadá jako barbarství.

Proti Agiu Georgiu získal Hermes náskok vlastně jen nabídkou zákusků.

Kdybych měl hodnotit na stupnici, kde by 100 bylo maximum, tak v segmentu řeckých podniků.

  • 100 bodů by dostaly některé restaurace v Řecku.
  • 90 bodů by dostala Agiu Georgiu v Ostravě.
  • 85 bodů by dostala Athina v Třinci.
  • 65 bodů by dostal Hermes v Krnově.

 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Jana hodnocení
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 31.3.2017
Dnes má svátek Kvído
původ jména je staroněmecký a znamená: živost
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist