Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Volby: Topolánek trapčí jako Santa Claus, vláda se vytahuje s Pendolínem

Volby: Topolánek trapčí jako Santa Claus, vláda se vytahuje s Pendolínem

20.12.2005 | Karel Kilián
Blíží se nám volby a zatímco uplynulé tři roky vládní představitelé na své "poddané" z výšky kašlali a najednou jsou tady pro ně a jde jim jen o jejich dobro. Z vládních akcí jmenujme například příspěvek na prvňáčky, nebo zvýšení porodného. Nic proti – je to milé a cílovým skupinám to nejspíš trošku pomůže. Ale všimněme si, že se jedná jen o malé "výkřiky do tmy" bez jakéhokoli kontextu. Tedy neřeší se tu obecně problematika rodin s dětmi, ale jen se za velkého humbuku udělá hurá akce v podobě finanční injekce.

Politické strany se snaží ze všech sil a neštítí se ani toho, co by v jiných oblastech neprošlo – zesměšňovat své konkurenty, což je patrné zejména v billboardových kampaních.

Některé partaje se dokonce zesměšňují samy – například u ODS se její předseda Topolánek převlékl za Santa Clause. Samozřejmě za účasti médií – proč by to jinak dělal, že? Nemohu se nezeptat: co v posledních letech udělal pan Topolánek pro lidi? Tedy kromě onoho Santa Clause, který typicky "topolánkovsky" bodrým a "lidovým" způsobem sliboval, že voliče zbaví razítek?

Stejně tak se musím ptát: opravdu si pan Topolánek myslí, že voliči jsou infantilní debilové, kteří na základě jeho "komického převleku" půjdou k volbám volit modré mrchožravé ptáky?

Proč mrchožravé? Podívejme se na to, co "dokázala" ODS za roky, kdy byla u moci. Ano, už slyším argumenty, že ČSSD je na tom stejně. Musím jen souhlasit – bohužel je! Proto nebudu volit ani jednu z těchto stran.

Viděli jste v pořadu "Uvolněte se, prosím" stínového ministra zdravotnictví Julínka (ODS)? Ten člověk byl schopen pouze omílat nějaké fráze a i neznalému laikovi muselo být na základě jeho vystupování jasné, že tento pán prostě neví o zdravotnictví vůbec nic. Tím se ostatně vyznačovala drtivá většina ministrů, které nám předchozí vlády ať už ODS, či ČSSD předvedly. Takových "umělců" nám asi politické strany předvedou po volbách dost a dost.

Zajímavou součástí předvolebního boje je rychlovlak Pendolíno. Co má tento vlak společného s volbami? Ozývají se hlasy z Výzkumného Ústavu Železničního, které mluví o nebezpečnosti těchto souprav. Jde o to, že Pendolíno rušilo zabezpečovací zařízení na trati. V praxi se údajně stalo, že projelo semafor a místo toho, aby za ním padla červená, zůstala svítit zelená. Následky takové události si jistě umíte představit sami. Dvě společnosti – AŽD a ELCOM – vyvinuly kompenzátor, který měl tyto rušivé vlivy eliminovat. Nejspíš se až tak úplně nezdařilo a kompenzátor tak zcela nekompenzoval. Tak to alespoň tvrdí pánové z VÚŽ (souhrnný zdroj informací viz Vlaky.net a též diskuze na Pendolino.cz, kde jsou i dopisy pánů Ing. Chudáčka a doc. Konečného). Již v tu chvíli se mluvilo o tom, že Pendolíno je politická akce, aby se stávající vláda mohla před volbami pochlubit, jak se za nich pozvedla úroveň cestování po dráze. Takže místo toho, aby Pendolíno splnilo normy, musely se normy přizpůsobit Pendolínu (a to až osminásobně). "Remcalům" z VÚŽ nejprve odvolali ředitele, pak náměstka a nakonec zrušili oddělení.... Co najdete na stránkách ministerstva dopravy dnes? Koukněte se sami.

Blíží se nám volby a propagovat se musí za každou cenu. I za tu, že z Topolánka bude trapný Santa a z Pendolín – kdo ví?


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
crw Pro Karla:
Karel K. To: David
David Kabele (Gagarin) .
Karel K. To: David
Karel K. To: Almad
David Kabele (Gagarin) .
Almad Dodatek k ODS
Almad Media - aha
Karel K. To: Almad-ad. Topolanek
Almad Topolanek
Almad Errata
Karel K. oprava
Karel K. to: Almad
Almad Odporujes si
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.7.2019
Dnes má svátek Luboš
původ jména je slovanský a znamená: mírumilovnost
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist