Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Týdnoviny > Týdnoviny aneb Jirka má řešení pro chudé a bezbranné!

Týdnoviny aneb Jirka má řešení pro chudé a bezbranné!

7.9.2012 | Karel Kilián

Bude větší schodek v rozpočtu, než Kalousek naplánoval. Opravdu velký šok!*Paradox: zvýšení daní chtěla pravicová vláda protlačit přes levicovou opozici!*Kompletní argumenty k zákazům kouření*Shell může prodávat levná paliva. Konkurence je naštvaná*Jiří Paroubek vymyslel geniální lék na drahotu: zvýšit daně.


Vláda možná neudrží plánovaný deficit - už podruhé za sebou

Podruhé ze dvou pokusů vláda s ministrem financí Kalouskem nedodrží schválený schodek státního rozpočtu ve výši 105 miliard korun. Překvapení? Pro někoho možná. Pro toho, kdo sleduje ekonomické uvažování našich poslanců, nikoli.

Kdyby v soukromé firmě hlavní ekonom tak fatálně selhal při sestavování ročního ekonomického plánu, patrně by už dávno skončil a byl nahrazen někým schopnějším. To se v případě státu nestane. Kalousek může sestavovat rozpočty, stojící na očividných bludech ("zvýšíme DPH, vybereme více peněz, a když vybereme méně, ještě zvýšíme DPH"), a nikoho ani nenapadne, aby ho z pozice ministra financí sundal.

Dobrý fór je také v důvodech, proč nebude rozpočet dodržen - kvůli špatnému čerpání peněz z Evropské unie. Koukám, že základní ekonomické pravidlo pracujícího občana "neměl bych utratit víc, než vydělám", v případě státu neplatí. Stejně, jako neplatí v případech určité skupiny lidí, jež pouze odsávají státní dávky, aniž by kdy přispěli do státní kasy. Mám dosti nepříjemný pocit z toho, že nejsme ekonomicky soběstační, a že jsme se v rámci EU stali obdobou sociálně potřebných - nikdo je nepotřebuje, ale všichni jim musí platit.

V kontextu s výše řečenou filozofií státních financí zní vtipně následujcí informace: "Podle čerstvých čísel ministerstva financí vybral stát jen za prvních osm měsíců letošního roku na DPH o 17 miliard méně, než plánoval." A co na to Kalousek? Jako východisko vidí zvýšení DPH. Opravdu je tento člověk kompetentní?


Utrácíme za hovadiny, Nečas kšeftuje s funkcemi a nikomu nevěří

Teplický primátor Kubera jako by snad ani nebyl politikem. Tedy soudě dle toho, že politici bývají záhy od nástupu do funkcí odtrženi od reality a zcela postrádají selský rozum.

V rozhovoru pro časopis Týden Kubera pronesl celou řadu zajímavých výroků. Například připomněl, jak Petr Nečas sliboval před volbami, že jeho vláda bude mít osm ministerstev. Reálně jich má třináct.

Kritiku si vysloužila také ODS jako strana - podle Kubery "opouští své základní principy – mít malý stát, málo ministerstev a neplést se do věcí, do kterých státu nic není, nechat lidi žít." To se hezky ukázalo při hlasování o zvýšení DPH, kdy pravicová vláda měla za úkol přehlasovat levicové poslance, což je naprostý paradox.


Můj pohled: zákaz kouření

Miroslav Scalex Hlavička je, dle mého skromného mínění, chytrý chlap, který umí velmi čtivě psát (mým osobním důkazem je fakt, že jsem hltal jeho články o první řadě reality show Vyvolení, aniž bych kdy v televizi viděl jediný díl). Teď to konečně napsal - za nás za všechny!

Ptáte se co? Kompletní argumentaci na téma "Proč nesouhlasit se zákazem kouření?" Nebudu zde vytahovat citáty, protože bych musel převzít celý článek, a to se bez svolení autora na slušných blozích nedělá :).

Každopádně ať už jste na kterékoli straně pomyslné barikády, jděte a přečtěte si Scalexův článek od začátku až do konce! Opravdu stojí za to, a až mě bude opět někdo přesvědčovat, že kouření se musí zakázat, protože XY, vím, kam ho budu posílat :)


Shell vyhrál bitvu. Extra nízkou cenou benzinu neporušuje zákon, rozhodl úřad

Přibližně před měsícem jsem se pozastavoval nad skutečností, že provozovatel benzínek Tank Ono podal k antimonopolnímu úřadu stížnost na společnost Shell. Důvodem byly příliš nízké ceny, za které Shell prodával. Přesněji řečeno: byly to úplně stejné ceny, za které prodávalo Tank Ono, o němž kolují zvěsti, že si je může dovolit díky nakupování od dodavatelů, kteří neodvádí státu daň. Je asi jasné, pokud si řidiči mohli vybrat mezi stejně drahým Tank Ono a Shellem, kam jezdili více.

Naštěstí úřad - pravda, poněkud překvapivě - rozhodl podle zdravého rozumu. Jednak nesouhlasí s obviněním, že má Shell na trhu dominantní postavení, protože ho nemá - provozuje až třetí největší sítí v Česku. Především pak došel k závěru, že "V daném případě nadto z popsaného jednání značně profituje koncový spotřebitel." Nelze než souhlasit. Škoda, že nejen mezi pumpaři existuje velmi pokřivená představa o tom, jak by měl fungovat trh.


Paroubek šel na nákup a pak vymyslel lék na drahotu

Bývalý předseda ČSSD, dnes předseda Národních socialistů - Levice pro 21 století Jiří Paroubek se vrací. Bohužel stále se stejným socanským myšlením ve stylu "to je blbé, to se bude voličům levice líbit!" Paroubkovi spolupracovníci zašli do samoobsluhy v Česku a v Německu a zjistili překvapivou věc: u západních sousedů nakoupili stejné zboží o třetinu levněji! Šok! To měl Jiří prodat Blesku nebo Aha! jako zprávu na titulku.

Škoda, že se spolupracovníci nepodívali kromě cen i na složení zakoupených produktů - možná by v nejednom případě zjistili, že ona potravina je nejen lacinější, ale také vyrobená z kvalitnějších surovin.

"Kdybych nešel do hloubky, řekl bych, že to bylo způsobeno vyšší DPH," nechal se slyšet Paroubek. Každý volič ČSSD ale dobře ví, že Jiří se hloubek nebojí. A tak celou situaci podrobně analyzoval, až došel k dalšímu šokujícímu závěru: za vysoké ceny potravin mohou "vysoké náklady u bankovních poplatků, energií, vodného a stočného".

Jiří samozřejmě hned přišel s nápadem, jak celou situaci vyřešit: nechal by těmto firmám zvýšit daně. Dokonce nezapomněl dodat i krásnou myšlenku, kterou chudí a levicoví voliči moc rádi slyší - totiž že právě toto měla udělat současná vláda a "Ne dál poškozovat desetitisíce chudých lidí, kteří se nemohou bránit."

Jsem opravdu rád, že chudí a bezbranní budou mít možnost volit politika, který se nikdy a ničím nepodílel na tragickém stavu naší země. Jsem rád, že se Jiří Paroubek dívá do hloubky a ví, že ty zlé a nenažrané firmy, kvůli kterým je tu draho, by si zvýšení daní nekompenzovaly zvýšením cen svých produktů, ale hezky by to vyrovnaly ze svých nehorázných zisků. Jsem rád, že Jiří Paroubek je pořád tím samým Paroubkem, kterého všichni známe.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: js
js Paroubek
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.7.2019
Dnes má svátek Luboš
původ jména je slovanský a znamená: mírumilovnost
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist