Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Týdnoviny > Týdnoviny aneb Vytvořme předpisy na všechno!

Týdnoviny aneb Vytvořme předpisy na všechno!

24.8.2012 | Karel Kilián

Kdy začnou zakazovat jídlo v restauracích?*Stát je tu od toho, aby zakazoval a omezoval*Nečas už nejen lže, ale dokonce blábolí z cesty*Šéf Tatry si chtěl vyzkoušet, kdo vezme úplatek


Zakažme jídlo v restauracích!

Vím, že nekuřáky asi už nudím svým soustavným vysvětlováním, proč by v restauracích nemělo být zakázáno kouření, natož pak kouření elektronických cigaret. Očividně ale nejsem sám, komu snaha o stále větší utahování šroubů nedá spát. Sarkastickou glosu na téma zákazů napsal D-Fens: "Po úspěšném vyřešení problému s kouřením s restauracích, které naplánovala Nečasova socialistická vláda, zbývá vyřešit ještě další problém, který hyzdí naše hospody natolik, že by do nich kolikrát nevlezl ani pes, natož aby do nich vstoupila pravda a láska. Tím problémem je jídlo. Čtěte pozorně, vláda nejlépe ví, co je pro nás dobře."

Na jednu stranu chápu - tedy alespoň částečně a v teoretické rovině - výhrady nekuřáků proti kuřákům. Bohužel rozumím i tomu, proč chtějí, aby situaci řešil stát - jsou prostě tak zvyklí, že se stát stará o blaho svých občanů, místo toho, aby se o něj starali sami.

Připomíná mi to ale citát Martina Niemöllera:

"Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro Židy, mlčel jsem – nebyl jsem přece Žid.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat."

K tomu bych dodal: dnes chtějí přijít na kuřáky, zítra to budou konzumenti sladkostí, příště pijáci alkoholu, a další, a další. Není na čase přestat mlčet?


Pěnička: Elektronické cigarety aneb legislativa musí pružně reagovat na změny

Pro změnu pohled ze druhé strany - ukážeme si politika, který rád vidí, když stát může rozhodovat, ovlivňovat a především regulovat. Kandidát do senátu Stanislav Pěnička už podle fotografie vypadá jako stará struktura. Podle toho také vidí svět kolem sebe - líbí se mu, že v nemocnicích, autobusech a vlacích jsou daná jasná pravidla pro používání elektronických cigaret. Vše přeci musí mít jasně dané mantinely. No jo, jenže co zastávky MHD? S obyčejnou cigaretou tam čoudit nesmíte, ale co se týká těch elektronických, nikde není přesně řečeno, jak to vlastně je - co je povoleno, nebo zakázáno.

Jestli mají politici jeden hlavní smysl, pak je to právě definování mantinelů - nejčastěji formou zákazu. Pan Pěnička to potvrzuje - nestanovení jasných pravidel pro něj není výrazem svobody, natož abychom se spoléhali na mezilidskou slušnost. Podle dotyčného "Je vidět, že snaha ministerstva zdravotnictví sjednotit názor na elektronickou cigaretu je žádoucí." Nic se prostě nemůže nechat tak, jak je - máme pravidla pro pohyb na lyžařských svazích, můžeme se těšit na pravidla pohybu po cyklostezkách, pracuje se na pravidlech pro elektronické kuřáky. Už jen čekám na to, kdy nějaký chytrý poslanec či senátor přijde s tím, že je žádoucí, aby ministerstvo stanovilo, jakým směrem si máme utírat pozadí.


Keynesiánec Nečas

Předseda Svobodných Petr Mach napsal glosu s nadpisem Keynesiánec Nečas. Je otázkou, zda neměl titulek znít spíše "socan Nečas" či "lhář Nečas". Ale budiž.

Mach poukazuje na kostrbatou argumentaci Petra Nečase v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Dejme ale slovo panu premiérovi, aby nám vysvětlil, proč bude nižší výběr DPH: "Výběr DPH bude na konci roku nižší, než se předpokládalo, to je pravda, ale není to způsobeno vyšší DPH. Je tady prostě nižší ochota domácností utrácet peníze."

Mám pocit, že Nečas nějak přestal zvládat inteligentní argumentaci. Není se čemu divit - sedět vedle Miroslava Kalouska a muset s ním (spolu)pracovat, to patrně nemůže zůstat bez následků. Jsem z toho ale poněkud rozladěný, ne-li dokonce smutný. Když se Petr Nečas stal předsedou ODS, byla to - zejména v kontrastu s předchůdcem Hulvátem Topolánkem - velká a pozitivní změna. Nečas vystupoval seriózně, klidně, spíše distingovaně. Skoro jsem si říkal, že třeba budeme mít v čele vlády obdobu britských premiérů. Jak plynul čas, Nečas se postupně otrkal a dnes už se nebojí zvýšit hlas, nebo se utrhnout. Co je horší, už se ani nestydí za to, že jeho slova nedávají smysl. A to je, myslím si, velká škoda.


Šéf Tatry přiznal: Nabízel jsem úplatek. Chtěl jsem si je vyzkoušet

"Ronald Adams, šéf automobilky Tatra, který byl v pondělí obviněn z uplácení bývalého náměstka ministra obrany Martina Bartáka, v rozhovoru připustil, že mezi ním a Bartákem určitá nabídka zazněla. Trvá však na tom, že korupci jenom předstíral, aby zjistil, kdo má o úplatek zájem."

Předpokládal bych, že šéf velké automobilky bude mít základní právní povědomí. Tedy přinejmenším takové, aby věděl, že ani policie nemá právo provokovat k trestnému činu, natož pak toto dělat s pomocí jiného trestného činu.

Ale možná to není o nevědomosti. Možná je pan Adams natolik argumentačně chabý, že ho prostě nenapadlo nic lepšího, než hloupá dětská výmluva na úrovni "On si začal! Nene, on!" Zajímalo by mě, zda opravdu věří tomu, že s tímto stylem obhajoby obstojí. Tím spíše, když na druhé straně pomyslné soudní síně stojí někdo jako Martin Barták.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Zaba Novan Adams
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 21.7.2019
Dnes má svátek Vítězslav
původ jména je slovanský a znamená: slavící vítězství
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist