Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Týdnoviny > Týdnoviny aneb Živnostníci, ti se prý mají!

Týdnoviny aneb Živnostníci, ti se prý mají!

3.8.2012 | Karel Kilián

Má Eurovia dobré jméno?*Být živnostníkem je podle Drábka příliš příjemné*Stát funguje podobně, jako klienti Providentu*Karlín omezuje autům rychlost. Kdy zakáže jezdit?


Mosty na ostravské dálnici jsou špatně zhotovené, potvrdili Němci

"Ředitelství silnic a dálnic si ve sporu o nedostatky v ostravské dálnici přizvalo na pomoc experty z Německa. Z jejich prvotních posudků vyplývá, že mosty v Ostravě jsou špatně postavené a v nevyhovujícím stavu."

Společnost Eurovia, která mosty stavěla, se brání tvrzením, že ŘSD zveřejněním této zprávy poškozuje její dobré jméno. Možná by stálo za to připomenout, že Eurovia se původně jmenovala ODS-Dopravní stavby Ostrava a jejímu jménu dodal zvuk most, který spadl u Studénky před přijíždějící vlak. Každý, kdo si pamatuje, jak se Eurovia jmenovala dříve, má o jejím "dobrém jménu" dostatečně přesnou představu.


Ministr Drábek: Být živnostníkem v Česku je velmi příjemné. Až příliš

Nevím, kde shání materiál k hulení ministr Drábek, ale tipoval bych, že z krabice aktivisty Pence. Druhá varianta je, že je tento pán lhář a manipulátor.

V rozhovoru pro iHNed.cz se napříllad vyjádřil v tom smyslu, že "OSVČ odvedly v loňském roce na daních téměř nulu." Zamyslete se nad tím, proč pan ministr záměrně nezmiňuje, kolik živnostníci odvedli na sociálním a zdravotním pojištění! To by se mu totiž nehodilo, neboť by se nakonec ukázalo, že OSVČ platí jako mourovatí

.

Měl bych také upozorňit na základní rozdíly mezi OSVČ a zaměstnanci, tedy důvody, proč považuji jejich nižší daňové zatížení za přijatelné:

  • živnostník si musí práci najít, nepřinese mu ji šéf,
  • živnostník nemá nárok na dovolenou, respektive může si ji udělat, ale nebude za ni pobírat 100 % mzdy jako zaměstnanec,
  • živnostníkův příjem se odvíjí od toho, jak hodně pracuje, kdežto zaměstnanec má - přinejmenším z větší části - svůj plat každý měsíc jistý,
  • živnostník se musí starat o veškerou agendu, kterou po něm vyžadují úřady, zatímco u zaměstnanců se o to stará zaměstnavatel,
  • živnostník obvykle nemá osmihodinovou pracovní dobu - většina malých podnikatelů pracuje i po nocích, nezná víkendy, ani státní svátky.

A tak bych mohl pokračovat dál. Vidím názorný příklad na mé manželce, která podniká. Když si například podvrtla kotník, nedostala žádnou nemocenskou - a to ani přes fakt, že s tímto úrazem nemohla pracovat, ani kdyby se sebevíce snažila.

Mám takový dojem, že se politici snaží dovést zemi do stavu před rokem 1989, kdy jsme o "soukromnících" slyšeli jen z projevu Miloše Jakeše.


Práce vs. daně

Na js-ův blog si chodívám takzvaně "utřepat myšlenky" a podívat se, jak vidí svět inteligentní člověk, který přemýšlí logicky. V odkazovaném fejetonu se zamýšlí nad účelností výběru daní a jejich oprávněností.

Stejně, jako autorovi, se i mně velice líbí myšlenka "že daně mají být na něco a ne z něčeho. Chceme koupit to a to (třeba nový registr vozidel), milí občané, tady je číslo účtu a čekáme, až tam bude tolik a tolik peněz. Nevybere se? Tak se ta věc holt nepořídí." Ano, tak fungují rozumné domácnosti, nebo firmy a společnosti, kde se o ekonomickou stránku stará "dobrý hospodář".

Bohužel náš stát funguje podobně, jako klienti Providentu: nemáme na to? Tak si půjčíme! Co na tom, že nakonec zaplatíme mnohem víc (pokud vůbec kdy dluh splatíme)?

Rozdíl je v tom, že stát si od občanů peníze nepůjčuje, ale pod hrozbou vězení je o ně připravuje.


Pražský Karlín zpomalí auta na 30 km/h

Pražští radní excelují: nejprve namontovali nad hlavní dopravní tepnu semafor s tím, že pomůže plynulosti dopravy. Teď v Karlíně chtějí omezit rychlost na 30 km/h. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly, takže ani zde nechybí údajný dobrý záměr. Nuže, slyšte: "Po snížení povolené rychlosti v ulicích čtvrti z 50 na 30 kilometrů za hodinu by měl být Karlín klidnější a bezpečnější. Při rychlosti 30 kilometrů za hodinu zastaví automobil po 13 metrech, při padesátce často řidič na této vzdálenosti ani nezačne brzdit. V případě srážky s chodcem se při snížené rychlosti snižuje i pravděpodobnost těžkého zranění o 70 procent a úmrtí dokonce o 90 procent,."

Těším se na moment, kdy v Praze přijdou na to, že stojící auto má nulovou brzdnou dráhu a při srážce s chodcem je výrazně nižší riziko smrti i úrazu. Pak třeba povolí maximální rychlost 0 km/h a obyvatelé si mohou svá auta naložit do octa. Inu, není nad to mít osvíceného panovníka!


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Almad ...aka...
v6ak To: Karel K.
Karel K. To: v6ak
Karel K. To: Almad
Almad základní rozdíly mezi OSVČ a živnostníky,
v6ak K těm daním živnostníků a zaměstnanců
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 21.5.2019
Dnes má svátek Monika
původ jména je neznámý a znamená: rádkyně, osamělá
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist