Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Tipy na výlet > Recenze hotelu: Penzion Svaty Vlas – БЪКИ, Sveti Vlas, Bulharsko

Recenze hotelu: Penzion Svaty Vlas – БЪКИ, Sveti Vlas, Bulharsko

1.8.2012 | Visnery

Sháněli jsme cenově dostupné ubytování v Bulharsku a ubytko v soukromí nás naprosto dostalo. Nejen svou cenou, ale také slibovaným klidem, dostupností služeb, ale také domáckým přístupem v příjemném rodinném prostředí. Ubytování jsme si zprostředkovali před paní Evu Sokolovou, která spravuje stránky http://www.bulharsko.byznysweb.cz, díky kterým jsem si ubytování, i našli. Jelikož se jednalo o první zkušenost s tímto, zprostředkovaným, ubytováním měli jsme mírné pochybnosti, nakonec se, ale rozplynulo a vše bylo v pořádku.  Jelikož vás takových je více, kteří na tyto stránky narazili, tak se ráda podělím o zkušenosti se službami i ubytováním.

 

Popis hotelu: Rodinný penzion byl otevřen v roce 2008 a je opravdu nový, což je všude vidět a znát. Stojí asi necelý kilometr od pláže, na docela prudkém kopci, což není žádná překážka, naopak vyvažuje to krásným výhledem na Nesebar, celé pobřeží a zaručuje také nebeský klid po večerech (v Bulharsku je opravdu rušno) a také naprosto čistý vzduch. Nachází se ve staré části městečka Statý Vlas. Chůze na pláž i zpět do hotelu není nijak zvlášť náročná, ani v největším horku. Možná pro hodně starší lidi by to problém byl, naopak my jsme ocenili, že jsme si na dovolené jen neváleli šunky pod slunečníkem a také se pořádně každý den prošli! Ze všeho lze udělat výhodu!

 

Pokoje jsou poměrně prostorné, čisté. Každý druhý den, ač si myslím, že se to u tohoto typu ubytování neočekává, vám mění povlečení, doplňují toaletní papír a podobně. Klimatizace je součástí ceny, což je naprosto skvělé, neboť většinou za ní musíte doplácet. Postele jsou pohodlné, všude je čisto a uklizeno. Balkón má vlastní sušák na prádlo a tak nemusíte mít obavu, že vám prádlo z balkónového opěradla odletí :) Sprcha je poněkud na naše poměry zvláštní. Je vlastně spojena se záchodem a umyvadlem, takové 3 v 1. Jenže není nijak oddělená, ani žádnou vaničkou, ani žádnou sprchovou stěnou či závěsem. Což přináší svoje nevýhody, protože věčně věku při sprchování sprchujete i záchodovou mísu společně s toaletním papírem, což potom není zrovna příjemné :) Asi nějaký balkánský zvyk, netuším. Nekritizuji to, jen na to nejsem zcela zvyklá :)

 

Ačkoliv neslyšíte sousedy ze stran ani odněkud jinudy, tak my jsme narazili na takovou bandičku (díky bohu jen polovinu pobytu), kteří skákali, ničili a řvali tak hlasitě, že jsme půlku doby nemohli absolutně spát. To bohužel není problém hotelu, ale našich krajanů, kteří neuznávají noční klid a neumějí se chovat. Hlasité je také poměrně splachování z horních pater, které opravdu v nižších patrech opravdu slyšíte, jako by vám protékalo kousek od hlavy. Co se dá dělat :) Jiné výhrady jsme absolutně neměli.

 

Penzion disponuje také společnou kuchyňkou, kde lze vařit. My jsme tuto možnost nevyužívali, ale jiní ano a byli spokojeni. Je k dispozici i gril, který můžete použít. Vše je moc pěkné, vybavené, čisté.

 

 

Personál: Majitelé penzionu, postarší pár manželů, byli moc milí a vstřícní. Dokonce pomáhali s otlačením auta, které nám zablokovalo výjezd z garáže :)) Zvláště pak pan majitel byl velmi milý a ochotný a hlavně hodně čiperný. Paní domácí byla spíše klidnější a nebylo ji tolik vidět.

 

Auto jsme měli uzamčené v garáži od majitelů, což bylo od nich moc milé. Nic jsme za to nemuseli připlácet a velmi jsme tuto možnost ocenili, protože jsme se nemuseli o auto venku strachovat.

 

Strava: Paní domácí nabízí za 2 EUR na den domácí snídaně. Ty jsme si objednali a vůbec jsme nelitovali. Krom jednoho dne, kdy nám místní specialita moc nejela, jsme byli nadmíru spokojeni. Snídaně byly opravdu velmi různorodé a krom klasiky (sýr, salám, pečivo) jsme dostávali i různé místní specialitky, zapečené sýry a podobně. Opravdu to bylo vynikající. Káva, čaj, džus, horké mléko bylo samozřejmostí. Doporučuji rozhodně přikoupit! Nebudete litovat.

 

Snídani si můžete vybrat, na kolik hodin chcete, aby vám ji podávali a také místo, kde si ji chcete vychutnat. My si vybrali horní terasu venku a moc se nám tam líbilo každý den snídat. Můžete vybírat mezi dalšími místy po celém domě.

 

 

Pláž: Pláže ve Svetem Vlasu jsou ohodnoceny pro rok 2012 modrou vlajkou. Jsou hezké, čisté a nejsou nijak přecpané, jak si z Bulharska pamatuji. Ovšem je to Černé moře a prostě nečekejte, že bude vypadat stejně tyrkysově, jako v Řecku, nebo Chorvatsku, ale jinak spokojenost. Taky vlny občas jsou a to je rozdíl mezi jinými moři.

 

Celkový dojem: Byli jsme zde velmi spokojeni, jednak bylo vše cenově velmi dostupné, celé Bulharsko je velmi přívětivé, jejich kuchyně je výborná, ceny dovolují spoustu věci ochutnat a místní kultura a památky lákají k navštívení spousty míst. Je zde rušněji, takže doporučuji opravdu ubytování, jako jsme zvolili my a to v klidu a pohodě, dál od civilizace. Nebudete litovat, pokud využijete služeb tohoto penzionu.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 26.3.2017
Dnes má svátek Emanuel
původ jména je hebrejský a znamená: Bůh s námi.
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist