Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Imperium mafie v Atlantik City

Imperium mafie v Atlantik City

25.7.2012 | Luděk Prokop

Nemíním popisovat nebo rozebírat co se to děje a proč se to děje v institucích řídících tento náš stát. Konec konců, v seriálu "Imperium mafie v Atlantik City" je to znázorněno velice přesně. Stačí oprostit se od střílení, od četnosti vražd a násilí, vzít v potaz pouze pohnutky a související mravní souvislosti a jsme doma. Respektive v našich čelných politických kruzích. A jsme v obraze o tom co se to děje a proč se to děje.

Oč méně je u nás střílení, vražd a násilí než ve zmíněném seriálu, o to více je zde lhaní. Dlužno dodat krajně hloupého lhaní. Lhaní na úrovni lží žáčků maximálně z páté obecné. K dotvrzení snad stačí pár příkladů z posledního dne.

Z vystoupení Petra Lessyho v ČT většina diváků nebude pamatovat, co přesně bylo řečeno. To je téměř vzápětí přebito reakcí páně Kalouska, jenž se od zahájení kauzy Parkanové opakuje pro naše totální oblbnutí jako kolovrátek. Tu a tam, dle situace připojí nějakou další verzi z jeho rejstříku útočných obhajob. V daném případě Kalousek perlí …"má-li pan policejní prezident jakýkoli důkaz, že jsem ho zastrašoval a následně se omlouval, ať ho předloží. Já podám rezignaci a odejdu z veřejného života,". "Pokud jej nemá, ať okamžitě odejde on."

Jedno je jisté, Kalousek na beton ví, že předmětný rozhovor nahrán určitě nebyl a žádný důkaz existovat nemůže. Stejně tak jako věděl, že lze libovolně lhát o tom, jak jej Jiří Mazánek prosil, aby mu on Kalousek zavolal, načež nic jiného než vyhovění oné prosbě neučinil.

Pan premiér záležitost neodbývá. Naopak. Slova policejního prezidenta Petra Lessyho o tom, že jej ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) zastrašoval, označil za velmi závažná. A jak jinak, očekává důkazy vzdor vědomí, že žádné takové důkazy s nejvyšší pravděpodobností neexistují. Přitom lže, jako když tiskne, když tvrdí … "Slova policejního prezidenta jsou velmi závažná. Nepochybuji, že je může dokázat". Nepochybuje. Tak nevím začal si snad hrát na idiota? Aby to nebylo málo, žádá prostřednictvím sdělovacích prostředků i vysvětlení toho, proč o tom Lessy neinformoval ministra vnitra a jeho. Dobrá žádost pro lepení očí veřejnosti.

Kandidát na prezidenta Přemysl se zase blýskne moudrostí nad jiné. "Ten, kdo nemluví pravdu, by měl odstoupit". No baže. To by ale byl moudrý prezident, kdyby byl zvolen.

Nicméně konkurence tu bude silná. Kníže se nenechá zahanbit a blýskne se svou uvážlivostí: "Zatím je to tvrzení proti tvrzení. Předložil (Lessy)nějaké důkazy?" No, audit z vlastní kapsy placený na to určitě potřebovat nebude.

Domnívám se, že pokud by alespoň ti investigativní zaměstnanci sdělovacíchprostředků se trošku víc snažili a chtěli nás solidně i včas informovat, mohli bychom znát posloupnosti celé té záležitosti zvané katolíkem Kalouskem policejní provokací podstatně lépe. A mohli bychom být seznámeni s vysvětlením ohledně neinformování pana premiéra a ministra vnitra dříve, než se k němu propracují oni sami.

No nic, střílení a zabíjení méně než v Atlantik City, hlouposti ve lhaní více, morálka stejná.

Luděk Prokop
13. 7. 2012


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.7.2019
Dnes má svátek Luboš
původ jména je slovanský a znamená: mírumilovnost
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist