Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Týdnoviny > Týdnoviny aneb Omezme maximální rychlost na 0 km/h!

Týdnoviny aneb Omezme maximální rychlost na 0 km/h!

22.6.2012 | Karel Kilián

Logický Kalousek: chce vybrat daň a následně ji vracet*Nastavení klimatizace stanovila vláda*V Německu chtějí snížit rychlost aut ve městech na 30 km/h*Velký bratr v praxi: operátoři budou muset uchovávat data půl roku.


Kalousek: Daň z vína poctivým českým vinařům vykompenzujeme

Máme tu přímo exemplární ukázku toho, jak nelogické je chování této vlády, zejména pak ministra financí Kalouska, v oblasti daní. "Vláda plánuje od roku 2014 zdanit víno, mělo by se platit 10 Kč za litr," říká zpráva z iHNed.cz. Čeští vinaři se ale bouřili s tím, že víno dražší o 10 Kč za litr nebudou lidé tolik kupovat, a jim klesnou tržby a zisky. Asi měli dobrou lobby, protože Kalousek nyní přišel s návrhem, že by navýšení vrátil vinařům zpět formou dotace. "Chceme, aby změna byla pro dobrého vinaře s dobrým vinohradem ve vztahu k rozpočtu neutrální." Spotřební daň by se tak dotkla jen vín z dovozu, případně vyráběných z dovezených surovin.

Pokud by návrh opravdu prošel v této podobě byla by tato daň vlastně jen jistou formou okliky místo toho, aby se na zahraniční vína a suroviny uvalilo clo. To by pravděpodobně v dotčených zemích nevyvolalo právě pozitivní reakce.

Zajímalo by mě, kdo bude definovat "poctivého českého vinaře" či "dobrý vinohrad." Že by poctivý a dobrý ministr financí?

Každopádně zavést daň jen proto, aby se následně vracela zpět, to se může stát opravdu jen u nás.


Konec věčným dohadům, nastavení klimatizace upravila vláda

Hádáte se s kolegy ve společné kanceláři, na jakou teplotu v letních parnech nastavíte klimatizaci? "Zatímco dosud záleželo nastavení klimatizace v kancelářích především na dohodě kolektivu, od letošního 1. dubna by se měli zaměstnanci řídit novelou nařízení vlády č. 361/2007 Sb., která stanoví podmínky ochrany zdraví při práci." Podle této normy musí být teplota 24,5 respektive 23,5 C s ohledem na pohybovou aktivitu při práci. Uvedené opatření jasně ukazuje, jak stát krůček po krůčku chce více a více ovlivňovat životy občanů. Předpokládám, že dalším krokem bude definování přesného počtu útržků toaletního papíru, které zaměstnanec může použít na malou a na velkou potřebu, nebo něco podobně důležitého.

Zákon, kromě toho, vyvolává i další otázky: co když budu sedět v kanceláři sám a teplotu 24,5 považuji za příliš vysokou? Dle dalších informací by celoroční teplota v místnosti, kde se pracuje, měla být mezi 18 až 26 stupni Celsia. Co mám já nebo můj zaměstnavatel dělat v těchto letních dnech, kdy teplota v mé neklimatizované kanceláři výrazně převyšuje 30 C? Musí mi nainstalovat klimatizaci, nebo mě z důvodu nevyhovujících podmínek ochrany zdraví při práci pustit po překročení teploty 26 C domů? Co když se následně prudce ochladí?

Jsem rád, že jsme konečně v naší zemi vyřešili všechny problémy, vymetli jsme korupci, vláda splnila všechny programové sliby a nyní má čas věnovat se zdánlivě nepodstatným maličkostem.


V Německu se debatuje o omezení rychlosti ve městech na 30 km/h

To je blbé, to se bude líbit: "U našich západních sousedů se začalo diskutovat o omezení rychlosti automobilů ve městech na třicet kilometrů v hodině. S návrhem přišla levicová opozice, která si od snížení maximální povolené rychlosti z dosavadní padesátky slibuje větší bezpečnost v ulicích a méně hluku i emisí oxidu uhličitého."

Osobně bych doporučoval nedržet se při zdi a když jde o bezpečnost, tedy blaho všech občanů, šel bych ještě dál! Výzkumy ukázaly, že nejbezpečnější je pro chodce srážka se stojícím vozidlem. Některé zdroje uvádějí, že pokud by auta jezdila maximální rychlostí 0 km/h (tedy pokud by stála), zvýšila by se pravděpodobnost přežití při střetu s chodcem o 99 %. Nemluvě o dalším poklesu hlučnosti a emisí oxidu uhličitého až k nulovým hodnotám v případě, že by se podařilo prosadit i zákaz používání motoru.

Samozřejmě zůstává otázkou, zda by si lidé kupovali auta, se kterými by vlastně nesměli jezdit. Tak daleko a dopředu ale naši politici obvykle nepřemýšlejí, takže toto téma by patrně přišlo na řadu až v okamžiku, kdy by se objevily první problémy v podobě krachujícího automobilového průmyslu. Pravděpodobně by se to nakonec vyřešilo dalším zvýšením daní, ze kterých by se v tu dobu již nefungující trh dotoval.

No uznejte - není to krásně koncepční návrh pro dobro všech občanů?


Policie si bude moci vyžádat údaje o tom, s kým a jak dlouho jste telefonovali

Asi nepřekvapí, že poslanci, skoro až s nadšením, odsouhlasili nejen neustálé, ale také zpětné sledování všech občanů. Jak paradoxně to přitom zní v kontextu s informací, že ti samí poslanci chtějí prosadit zpřísnění pravidel pro odposlouchávání politiků. Podle informace "Operátoři budou muset půl roku ukládat provozní a lokalizační údaje o svých klientech, které následně mohou poskytnout například policii nebo soudům." Ukládat a uchovávat se tedy bude veškerá komunikace, ať už telefonická, nebo textovými zprávami, ale i údaje o tom, jaké stránky uživatel navštívil a kde se fyzicky pohyboval. Přesnost určení polohy telefonu je přitom relativně hodně vysoká - ve větších městech lze zařízení lokalizovat s odchylkou kolem deseti metrů, a to i v případě, že telefon není vybaven čipem GPS!

Je zřejmé, že se jedná o další fatální narušování soukromí všech obyvatel této země. Neexistuje presumpce neviny - v případě, že bude občan podezřelý, může policie zpětně prohrabat jeho minulost až půl roku dozadu.

Mít tyto technologie komunisté před rokem 1989, předpokládám, že by s jejich pomocí nikdy k žádné "Sametové revoluci" nedošlo. Například zjištění všech účastníků nějaké demonstrace by bylo (je a bude) otázkou jednoho dotazu do databáze operátora. Pak už by stačilo nekalé živly jen posadit do chládku.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
v6ak Daně a dotace
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 15.7.2019
Dnes má svátek Jindřich
původ jména je německý a znamená: vládce domu
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist