Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > S něčím si můžeme být naprosto jisti

S něčím si můžeme být naprosto jisti

26.4.2012 | Luděk Prokop

Troufám s jistotou předvídat to, že vláda v pátek důvěru potřebné většiny poslanců získá. Důvody pro vyjádření důvěry potřebné většiny poslanců nehledejme v důvěře jako takové. Důvod existuje jeden jediný. Udržet se u sněmovního žlabu.

Z počínání koalice předchozí je jisté, že daná slova, počínajíc slovem nynějšího premiéra a končíc slovy ministra financí, mají hodnotu nuly. Od příštího počínání budoucí koalice a slov jejich představitelů i členů, lze s jistotou očekávat totéž.

Další jistotou současného období je, že s premiérem Nečasem, s jeho vládou a s přílušnými poslanci hned tak něco nehne. Ani jednoznačné mínění osmdesáti procentní většiny voličů, ani pokojné statisícové demonstrace. Při naprosté absenci jakékoli zodpovědenosti a svědomí, hodlají mínění naprosté většiny občanů, včetně pokojných masových demonstrací, nadále zcela ignorovat. Stejně tak hodlají ignorovat i rostoucí frustraci občanů z toho, že vyjádření jejich vůle pro vládu a její poslance zhola nic neznamená. V poklidu nechají situaci vyhrotit do krajnosti, do chaosu, do stávek a do demonstrací nepokojných, neorganizovaných, bouřlivých, devastujících a násilných. Ať to stojí, co to stojí.

Je zbytečné uvádět nespočet kotrmelců ve vyjádřeních pana premiéra. Jako příklad bohatě postačuje kotrmelec v podobě silných slov o předčasných volbách, či plkání o jakési neurčité bezpečné většině. Nebo kotrmelec počínající razantním požadavkem na vznik poslaneckého klubu a končící alibistickým uspokojením nad prapodivnou platformou Karoliny Peak.

Na slova o tom, jak náš rozhodný, zásadový a silný premiér, nehodlá vládnout s přeběhlíky, raději zapomeňme. Stejně jako na množství dalších razantně vyjadřovaných slov, které realita proměnila v pouhopouhé žvásty a bláboly.

S čím si nemusíme být až tolik jisti, nicméně lze si to představit.

Poslancům torza VV konečně dojde, že ztráta preferencí byla zaviněna paktováním se s naprosto asociální a prokazatelně pro korupční partou. Že ztráta preferencí byla zaviněna neslaným nemastným postojem k aféře "promopro" a k záležitosti Michálek - Drobil. Že ztráta preferencí byla zaviněna tím, že místo okamžitého ukončení koaliční sešlosti po výše zmíněných malérech, nastalo období zarputilého setrvávání v provařené koalici. Vzdor urážkám od neméně provařených koaličních kamarádů. (O vrcholně podlém rozvratu strany VV iniciovaném koaličními soudruhy, raději nepřemýšlejme).

Poslancům torza VV konečně dojde, že obnovení preferencí může spočívat pouze v návratu k volebním slibům a k jejich plnění. Nebudou na to mít příliš mnoho času do příští vládní krize, která s jistotou opětovně přijde.

Luděk Prokop


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Sety ---
RRX Nečas - Mistr lží
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist