Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Vzpomínky na devadesátky: Captain Hollywood Project

Vzpomínky na devadesátky: Captain Hollywood Project

19.4.2012 | Karel Kilián

Captain Hollywood Project byl německý eurodancový projekt v čele s kapitánem americké armády Tonym Dawsonem Harrisonem. Odtud plyne také název "Captain Hollywood," protože Harrison tančil v armádní uniformě.

Harrison měl za sebou v devadesátých letech již poměrně pestrou kariéru -  začínal na break-danceové scéně v Evropě na počátku osmdesátých let, kdy vystupoval v hudebních televizních pořadech, jako byl Formel Eins. Objevil se též v německých kultovních filmech a reprezentoval Německo na filmovém festivalu v Cannes na premiéře break-danceového filmu Beat Street. V letech 1985 až 1987 Tony začal produkovat vlastní hudbu, vydal své první tři singly a album jako Captain Hollywood. V tomto období také spolupracoval s C.C. Catch jako její záložní zpěvák, rapper a tanečník.

Harrison dále spolupracoval s holandským producentem Ruud van Rijenem a rapperem Recardo-MC Fixx IT. Společně založili i v Česku dobře známý projekt Twenty 4 Seven. Tony byl hlavou a vůdcem skupiny, ve které představil své blízké přátele a partnery Hanks/Jacks a holandskou zpěvačku Nance Coolen. Zúčastnil se tři měsíce trvající šňůry s MTV Europe, ale po vydání debutového alba Twenty 4 Seven "Street Moves" na konci roku 1990, které dosáhlo na nejvyšší příčky evropských i britských hitparád, Tony opustil skupinu vrátil se do Německa ke svému vlastnímu sólovému projektu.

Na konci roku 1992 vydal album s názvem Love Is Not Sex, které záhy vystřelilo do TOP 10 žebříčků po celém světě, včetně Spojených států. Následovaly tři singly -  titulní skladba More and More, později Only With You a All I Want, ve kterých spojil síly se zpěvačkou Ninou Gerhard. Čtvrtým singlem pak byla skladba Impossible, vydaná na konci roku 1993. Alba Love Is Not Sex se jen v Německu prodalo přes 400 000 kopií, po celém světě pak přes sedm milionů.

More and More

Only With You

All I Want

Impossible

Skupina tanečníků kolem Captain Hollywood Project stojí za novým tanečním stylem, označovaným jako The Crew Lock.

V roce 1995 - po více než roční pauze - vychází album Animals or Human, kterého se v Německu prodalo přes 300 tisíc kusů. Z alba postupně vzešly singly Flying High, Find Another Way a The Way Love Is.

Flying High

Find Another Way

The Way Love Is

Po mnoha letech cestování a vystupování se Tony Dawson Harrison rozhodl založit vlastní produkční studio Hollywood Productions, a začal dělat producenta americkým umělcům, aby mohli také získat zkušenosti na evropském trhu.

V polovině roku 1996 začal Tony spolupracovat s P Force, Alex Belcher na svém třetím albu The Afterparty. První vydaný singl Over and Over následovaly Love & Pain a The Afterparty. To již ale sláva Captain Hollywood Project postupně zapadala.

Over and Over

Love & Pain

The Afterparty

Tony Harrison se rozhodl na počátku roku 1997 přestěhovat a vrátil se zpět do své rodné země - do Spojených států. V roce 2001 se pak vrátil - tentokrát ale již jen jako producent skupiny O-Town. V roce 2007 se Tony stal ředitelem Skreem Records Corporation v Orlandu na Floridě.

Tony má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru s mnoha vzestupy a pády, kterou zpětně hodnotí jako krásnou. Nyní se pohybuje již jen v pozadí hudební scény, usadil se a žije přímo na krásné pláži ve slunné Floridě, kde si užívá života bez slávy.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Muzzug Jéééjda!
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 18.6.2019
Dnes má svátek Milan
původ jména je slovanský a znamená: milost, přívětivost
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist