Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Eurovision Song Contest (Eurosong) 2012: Známe zbývajících pět finalistů!

Eurovision Song Contest (Eurosong) 2012: Známe zbývajících pět finalistů!

20.3.2012 | Karel Kilián

Čtvrtým dílem pokračujeme v představování účastníků mezinárodní hudební soutěže Eurovision Song Contest (Eurosong). Pokud byste se chtěli podívat na předchozí vydání, následujte odkazy:

Pojďme se podívat, jak v posledních zemích rozhodli o svých zástupcích, jež se v květnu zúčastní semifinále resp. finále v ázerbajdžánském Baku.

Ázerbájdžán - Sabina Babayeva: When The Music Dies

V případě pořadatelské země se již od 12. února vědělo, že jejím reprezentantem bude Sabina Babayeva. Tomu předcházel vyčerpávající výběr, který se táhl přes podzim a zimu loňského roku. Zpěvačka od té doby neúnavně pracovala s týmem odborníků na písni When The Music Dies, kterou se s hrdostí představila v sobotu 17. března. Co myslíte: bude příští ročník ESC zase v Baku?

Belgie - Iris: Would You?

Podobně na tom byli v Belgii, kde věděli, že je bude reprezentovat teprve sedmnáctiletá hvězdička Laura Van den Bruel, vystupující pod uměleckým jménem Iris. Na výběr byly dvě skladby, přičemž v sobotu televizní diváci rozhodli, že na Eurosongu zazpívá píseň Would You? Pro zajímavost - písnička vyhrála velmi těsným poměrem hlasů 53 % ku 47 %.

Bosna a Hercegovina - Maya Sar: Korake ti znam

Už poměrně dlouho víme, že Bosnu a Hercegovinu bude reprezentovat talentovaná zpěvačka Maya Sar s písničkou Korake ti znam, nicméně ještě minulý týden nebylo nikde k nalezení video. To se změnilo ve čtvrtek 15. března, kdy interpretka představila svou skladbu v sarajevské televizi. Nuže, zde ji máte:

Černá Hora - Rambo Amadeus: Euro-Neuro

Podobně, jako Bosna a Hercegovina, na tom byl i další post-jugoslávský stát - Černá Hora. I zde bylo několik týdnů známo, že ji bude reprezentovat Rambo Amadeus s písní Euro-Neuro. Oficiální video bylo zveřejněno až ve čtvrtek večer v rámci speciálního televizního pořadu, vysíláného na černohorské veřejné televizní stanici TVCG. Poznejte toto opravdu zvláštní umělecké dílo....

Itálie - Nina Zilli: L´Amore e Femmina

Tak trochu typický zmatek předvedla Itálie, která nejprve oznámila, že ji bude reprezentovat Nina Zilli s písničkou Per Sempre. Minulé úterý ale televizní stanice RAI změnila své rozhodnutí, a Nina Zilli pojede do Baku s titulní skladbou jejího nového alba - písní L´Amore e Femmina. Zatím není jasné, zda píseň bude prezentována celá v italštině, nebo částečně italsky a částečně anglicky.

Řecko - Eleftheria Eleftheriou: Aphrodisiac

Národní finále v Řecku bylo pěkně nabité a s napětím jsme čekali, kdo nakonec bude tuto zemi reprezentovat. V pondělí 12. března pak diváci a odborná porota poslali do Baku Eleftheriu Eleftheriou s hitem Aphrodisiac. Nutno konstatovat, že i zbývající tři účastníci rozhodně předvedli dobrou muziku a potenciál.

San Marino - Valentina Monetta: Facebook Uh, oh, oh

V pátek 16. března večer představilo San Marino svou píseň na letošní Eurosong. Zástupcem nejmenší účastnící se země bude Valentina Monetta s písničkou Facebook, Uh, oh, oh.

Velká Británie - Engelbert Humperdinck: Love Will Set You Free

Nejdéle se letos čekalo na Velkou Británii, která teprve před dvěma týdny oznámila, že jejím zástupcem bude Engelbert Humperdinck. V pondělí dopoledne pak televizní stanice BBC vyhlásila, že posledním a tedy 42. potenciálním hitem bude Love Will Set You Free, kterou napsali a produkovali Martin Terefe a Sacha Skarbek.

Engelbert Humperdinck je takovým britským Karlem Gottem - v hudebním průmyslu se pohybuje již více než čtyřicet pět let, přičemž prodal po celém světě více než 150 milionů nosičů. Jeho pozoruhodný hlas a mimořádný talent se zalíbil miliónům fanoušků. Humperdinck má za sebou čtyři nominace na ceny Grammy, Zlatý glóbus, 63 zlatých a 24 platinových desek, a jako jeden z mála umělců má také svou hvězdu jak na hollywoodském chodníku slávy, tak i v Las Vegas. Na Eurosong to ale bude asi poněkud mimo trend.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.6.2019
Dnes má svátek Leoš
původ jména je řecký a znamená: lev
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist