Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Vzpomínky na devadesátky: N-Trance

Vzpomínky na devadesátky: N-Trance

12.3.2012 | Karel Kilián

Arthur Dent svého času prezentoval na svém blogu taneční hity z devadesátých let. Bohužel tento nápad po několika IMHO vydařených dílech vyšuměl. Protože taktéž patřím k těm, jež v "devadesátkách" strávili část svého mládí, především pak pubertu, že, ... a během ní i nějaký ten čas na diskotékách, chtěl bych na zmíněný projekt navázat. Mělo by se jednat o občasník, přičemž v každém díle bych vám chtěl stručně představit jednoho interpreta včetně jeho videoklipů.

Nuže, pojďme se podívat na první skupinu, která existovala pod názvem N-Trance.

Tuto britskou elektronickou hudební skupinu založili v roce 1990 v Oldham College (Manchester) Kevin O´Toole a Dale Longworth - tehdy oba  studovali zvukovou techniku. Celkem pod touto značkou na celém světě prodali přes 5 millionů nahrávek, přičemž těmi nejslavnějšími byly jejich vlastní hity Set You Free a Forever, jakož i předělávky populárních disko songů ze sedmdesátých let Stayin´ Alive, DISCO či Da Ya Think I´m Sexy?.

Jejich první demo nahrávkou byl taneční remix ústřední melodie dětské televizní show Roobarb. Další počin byl založen především na samplech převzaté skladby Back To The Bass. Během několika dnů píseň upoutala pozornost nahrávacího studia Dead Dead Good Records (tu vlastnil manažer kapely The Charlatans), které chtělo s kapelou podepsat smlouvu. Krátce před podpisem je ale přesvědčil Pete Waterman pro svou společnost 380 Records. V návaznosti na zájem ze strany nahrávacích společností se skupina a její manažer rozhodli, že bude vhodné zvolit jiný název. V té době totiž působili pod různými názvy, mimo jiné například jako Quartech. Nakonec podepsali nahrávací smlouvu jako N-Trance.

Skupina pokračovala přípravách a nahrávání, přičemž pro vokály si vybrala tehdy šestnáctiletou Kelly Llorenna.

Písnička Set You Free, nahraná pod hlavičkou Revolution Studios v Cheadle Hulme v červenci 1992, byla vydána v 500 kopiích na vinylech. Vzhledem k problémům v nahrávací společnosti ale nebyla vydána jako singl. N-Trance se následně po roce rozhodli odstoupit od smlouvy se 380 Records a upsali se All Around the World.

V roce 1994 Set You Free dosáhla na nejvyšší 39. místo hitparády. Po ní následovala další píseň, spadající do žánru eurodance, s názvem Turn Up The Power, ve které vokály zpívala Rachel McFarlane z Lovelandu, rap pak byl počinem T-1K. Tato skladba byla poměrně velkým hitem - vyšplhala až na 23. příčku.

Po několika letech živého vystupování po Velké Británii začala popularita N-Trance prudce růst. Třetí vydání Set You Free se v roce 1995 stalo obrovským trhákem, jež se hrál v televizích i v rádiích, a dosáhl na druhé místo žebříčku. Ve Velké Británii získal singl platinovou desku, když se ho prodalo přes 600 000 kusů. Kromě toho byl také vydán v jiných evropských zemích a v Austrálii.

Skupina v listopadu 1995 nahrála své první album Electronic Pleasure, na kterém se podílelo sedm různých zpěváků. Deska díky tomu předvedla široký hudební záběr N-trance, zahrnující kombinace rapu, diska a dalších stylů.

Dalším singlem se překvapivě stala předělávka Bee Gees Stayin´Alive, který se nejen stal mezinárodním hitem, ale také představil zpěváka Ricarda da sil (původně působil v KLF), který pomohl definovat budoucí zvuk N-trance. Písnička dosáhla na druhou příčku v Británii, stala se číslem jedna v Austrálii, a pronikla také do Top 5 v řadě evropských hitparád.

Vydání dalších komerčně úspěšných singlů jako Electronic Pleasure umožnilo v roce 1996 N-trance vybudování svého vlastního nahrávacího studia Deep Blue. Následující rok a půl strávila kapela nahráváním svého druhého alba Happy Hour, které bylo vydáno v roce 1999.

Z desky byly poté vydány singly jako cover verze Roda Stewarta Do Ya Think I´m Sexy? či D. I. S. C. O. od Ottawanu, dále pak  hardcore techno skladba The Mind of the Machine.

V roce 2001 bylo vydána retrospektivní deska The Best of N-Trance 1992-2002, ze které byl znovu uvolněn hit Set You Free, který dosáhl nejvýše čtvrtého místa v hitparádě.

V únoru 2009 skupina vydala své třetí album The Mind Of The Machine. Kromě dvou nových skladeb (Free Running a The Earth Is Dying) ale obsahovala jen starší nahrávky z roku 1997. Zajímavostí budiž skutečnost, že toto album se nedalo koupit ve fyzické podobě, ale pouze stáhnout z Internetu.

Poslední informace mluvily o tom, že v roce 2010 mělo být vydáno čtvrté album. Pak se ale jakákoli stopa po této kapele ztrácí, včetně jejich oficiálních webových stránek.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 15.7.2019
Dnes má svátek Jindřich
původ jména je německý a znamená: vládce domu
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist