Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Dvacet základních pravidel pro cestu vlakem ČD

Dvacet základních pravidel pro cestu vlakem ČD

8.12.2005 | Karel Kilián
Blog.ZaRohem.cz vám přináší přehled dvacítky základních pravidel, jak se chovat ve vlacích Českých drah, abyste přežili cestu ve zdraví a v pohodě.

 1. Podle vyjádření jednoho z politiků jezdí vlaky v EU včas a proto se v nádražních čekárnách nemusí topit. Víme, jak můžeme věřit politikům z řad bývalých zaměstnanců ČD, takže se vybavíme teplým oblečením, spacákem a stanem. Hodit se může i tuhý podpalovač, nebo propanbutanový vařič.
 2. Na cestu si zabalíme především potraviny s výrazným aroma, jako jsou pomeranče, vajíčka na tvrdo, salám, apod. Nemáme-li je, vystačíme si s poctivým řízečkem.
 3. Ihned po rozjezdu vlaku tyto potraviny rozbalíme a pustíme se do jejich konzumace.
 4. Jídlo se musí zapít. Kupujeme výhradně sladké limonády v PET lahvích, které otvíráme až po důkladném protřepání.
 5. Nemůžeme-li sedět u odpadkového koše, přibalíme si sáček bonbónů. Důležité je, aby bonbóny byly zabalené. Papírky vyhazujeme zásadně jednotlivě, ať si ten u koše uvědomí, že to mělo být naše místo!
 6. Nesedíme-li u dveří kupé, pak v intervalu pět až deset minut odcházíme na WC, nebo se prostě jen projít na chodbu.
 7. Topení pustíme na maximum a okno otvíráme jen v zastávkách, aby si to spolucestující taky užili. Pokud si někdo dovolí okno otevřít i za jízdy, okamžitě ho zavřeme se slovy, že na nás fouká a je nám zima.
 8. Největší radost svým spolucestujícím uděláme, vezmeme-li sebou děti. Čím více jich bude, tím lépe. Nejlepší je pro tyto účely funkce skautského vedoucího – to můžeme vzít do vlaku třeba dvacet harantů najednou. Rozmístíme je po deseti do jednotlivých kupé k ostatním cestujícím. Pokud některý cestující nevydrží a projeví se násilným způsobem – například bude chtít děti vyhodit z okna, nebo jim alespoň do okna zavřít hlavu či krk, požádáme ho, aby přestal, protože na nás fouká.
 9. Nemáme-li děti, vezmeme sebou alespoň notebook. Ostatní jistě potěší zvuková kulisa Call Of Duty, nebo Need For Speed. Zásadně v takovém případě nepoužíváme sluchátka!
 10. Pokud notebook nevlastníme, je nezbytné oblažovat ostatní nějakým hudebním přehrávačem, který zvládne takovou hlasitost, aby zvuk vlaku nerušil ostatní při poslechu námi produkované muziky.
 11. Před nástupem si na mobilním telefonu nastavíme maximální hlasitost vyzvánění (pro Nokiáře: Profily-Hlasitě). Umožníme tak, aby s námi ostatní cestující mohli sdílet radost z každé přijaté SMS.
 12. Protože ostatní cestující jsou socky - když cestují vlakem, že - musíme jim ukázat, že my mezi ně nepatříme a máme na víc! Ideálně někomu zavoláme z mobilu a mluvíme co nejdéle a především co nejhlasitěji, aby socky viděly a slyšely, že my máme mobil a máme na to, abychom z něj telefonovali. Nedoporučujeme při volání odcházet z kupé – na chodbě nás socky neuslyší tak dobře a tudíž si ani neuvědomí, že cestují s Panem Důležitým.
 13. Je-li sedačka proti nám volná, natáhneme si na ní nohy. Samozřejmě si zujeme boty. Ideální je toto provádět po nějakých 4 hodinách cesty. Ještě lepší je pak zout si boty (nejlépe i s ponožkami) před Olomoucí, aby spolucestující věděli, jaká stanice bude následovat. Ušetříme tak průvodčímu vlakové hlášení.
 14. Není-li sedačka naproti nám volná, můžeme se pokusit vzrušit osobu, sedící naproti, vsunutím své nohy, mezi její/jeho nohy.
 15. Na záchodech vytočíme všechen toaletní papír, hodíme ho do mísy a spláchneme. To se ostatní poserou, až v pravé chvíli zjistí, že tam není!
 16. Malou potřebu vykonáváme zásadně všude, jen ne do mísy. Alespoň tak jednou za čas někdo umyje podlahu.
 17. Velkou potřebu můžeme vykonat do mísy, ale v takovém případě nesplachujeme! Třeba nás ten, kdo bude následovat, pochválí za hezký výkon a ocení technické provedení.
 18. V nočních vlacích obsadíme kupé, zatáhneme záclonky, zamkneme a usteleme si na sedačce. Pro tyto účely oceníme deku. Cestující v Ostravě si holt pět hodinek do Prahy postojí v chodbičce – stejně jsou to cypové, tak nemají co sedět!
 19. Jedeme-li z Ostravy, vybavíme se v první řadě modrobílým šálem a dostatečnou zásobou alkoholu. Během cesty se projevujeme vyřváváním "Baníčku, my jsme s Tebou...,“ zvracením a demolicí vlaku. Co nejde zdemolovat, rozbít, ani utrhnout, na to napíšeme fixem "Baník pyčo!“
 20. Cestující, kteří se vám v noci vlámali do kupé a ve tmě nejsou vidět, nemusí být nutně zloději. Může jít o romanticky založené spoluobčany, kteří se prostě přišli podívat z okna, jaká je venku tma. Tento jev je častý zejména na mezinárodních rychlících.

 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.6.2019
Dnes má svátek Leoš
původ jména je řecký a znamená: lev
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist