Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Hodnocení restaurací > Hodnocení restaurací: Hotel Rajská bouda, Frýdlant nad Ostravicí

Hodnocení restaurací: Hotel Rajská bouda, Frýdlant nad Ostravicí

9.2.2012 | Visnery

Název podniku: Hotel Rajská bouda, Frýdlant nad Ostravicí

Adresa podniku: Malenovice 206, Frýdlant nad Ostravicí, 739 11

www podniku: www.rajskabouda.cz

 

Obsluha: Tady je nutné se zastavit, už tady je patrné, že zde nepanuje klasická obsluha. Krom normálního číšníka, který je taktéž velmi příjemný, úslužný, upovídaný a v pohodě, tady mají ještě jednoho exota. Nevíme, zdali jde o majitele podniku, nebo jinak spjatého člověka s daným hotelem, ale tento člověk vám nejen poradí, ale i pobaví. Jedná se o staršího příjemného muže, který vám nabídne denní menu, řekne, co si myslí, že si dáte (nebo, co byste si měli dát) a odkáže na skvělé tepovky z jejích lístku. O každém receptu vám poví, jak chutná a co si dát raději místo toho. Určitě pobaví svými hláškami, zkušenostmi, i když se vám pokusí vnutit hru „člověče, napij se“ :). Prostě místní „kolík“, který k místu rozhodně patří :) Opravdové zpříjemnění návštěvy této restaurace!

Čistota prostředí: Bez výhrad. Vše je v typicky valašském stylu, čisté, uklizené a prostředí je opravdu příjemné. Záchody jsem kupodivu tentokrát neokoukla, takže nemohu poreferovat o jejich úrovni a čistotě, ale nepochybuji :)

Kvalita a chuť jídla: Ochutnali jsme dohromady 4 jídla. Jedno typicky valašské – bramborák (po jejich placek:) s masovou směsí a houbami, to nám velmi chutnalo. Vše bylo čerstvě připravené a domácí. Dále potom klasika – smažený hermelín s americkými bramborami (ano zhýralost dát si ameriky v Beskydech:), ač ani zde není co vytknout. Dále jsme ochutnali grilovaný hermelín – tam se naše názory rozcházely. Zatímco mně moc nejel, manželovi chutnal velmi. V každém případě mohlo jít o nepochopení koření, které bylo využito. Co nás nakonec, ale překvapilo nejvíce byly nějaké pohankové smaženky! Ty jsme objednali vlastně nevědomky (potom, co nám ten kolík tvrdil, že je to taková beskydská variace na bezmasé čevapčiči:) a bylo to terno! Cena nízká, chuť naprosto znamenitá a především originalita! Pohanka k tomuto prostředí patří naprosto neodmyslitelně a je to místo, kde se v ČR pěstuje nejafektovaněji. Smaženky byly vynikající a je to dokonalá alternativa pro vegetariány, kteří si permanentně nemohou nic dát v restauraci, krom smažáku a salátu. Pokud sem zavítáte, objednejte si tyto smaženky prostě jen tak k jídlu a podělte se o názor, zdali vám také tak chutnalo :)

Restaurace má i denní nabídku – v ten den byla pečená kachna, svíčková, králík na více způsobů a další typická jídla. To jsem bohužel neochutnali, ale určitě by byly také skvělé, jako vše ostatní, co jsme měli možnost vyzkoušet :)

Co nás zaujalo, bylo, že restaurace nabízí i domácí horké/studené mošty. A to nejen jablečný, jak by člověk čekal, ale i celer, červená řepa a další. Naprosto dokonalá vzpruha pro ty, kdo drží zdravý životní styl, nebo si přijeli zalyžovat a chtějí doplnit ihned vitamíny. Tuhle originalitu oceňujeme, především za její domácí zpracování!

V jídelníčku najdete i pár nesmyslů, které sem asi nepatří a Pohlreich by asi zuřil, ale nijak zvlášť to do očí nebije a nějaký ten parmezán a další nekrajové speciality tomuto podniku milé rádi odpouštíme :)

 

Celková atmosféra: Jelikož je to i hotel (mimochodem VELMI levný), my jsme okusili pouze restaurační zařízení, se kterým jsme byli velmi spokojeni. Jídlo je chutné, obsluha skvělá, parkování dostatečné. Ihned vedle můžete skočit na bowling, v létě se griluje, můžete se zde velmi levně ubytovat a v krásném prostředí. Je ihned u cesty, nelze jej minout a působí udržovaně a velmi domácky, což v dnešní době velmi oceňujeme. Dáváme rozhodně jedničku a rádi se sem vrátíme na další krajové speciality a na pohankové smaženky! :)


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 25.3.2017
Dnes má svátek Marián
původ jména je latinský a znamená: muž
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist