Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Zásnuby: nervy, nervy, nervy a dvojnásobně šťastný konec :)

Zásnuby: nervy, nervy, nervy a dvojnásobně šťastný konec :)

5.12.2005 | Karel Kilián
Tak když už jsem se tady v sobotu rozepsal na téma "mé zásnuby s Visnery," měl bych vám také přinést nějaké resumé. Vezmu to stručně :).

V sobotu jsme vyrazili do Ostravy, nakoupit nějaké věci a také nezbytnost – kytici pro budoucí tchýni a (taktéž budoucí) manželku. Ač mě lidé z okolí často považují za flegmatika (už teď vidím svou Drahou, jak nesouhlasně kroutí hlavou :)) ), jsem člověk dosti impulsivní, místy i "nervák." No a protože se přeci jen nezasnubuji a nežádám něčí rodiče o ruku každý den, chytaly mě "nervíčky" prakticky od probuzení.

Z počátku se to projevovalo především při řízení, kdy jsem se, ač to zpravidla (když řídím) nedělám, skoro neustále vyjadřoval k chování ostatních řidičů. Obvykle se tak chovám jen když řídí má Drahá a já ze sedadla spolujezdce jen bezmocně přihlížím tomu, co jí ostatní, coby ženě za volantem, provádějí za kousky. Už jsem přišel i se zlepšovákem: spolujezdec by měl mít na palubce druhé tlačítko klaksonu, aby mohl ostatní účastníky provozu řádně "vytroubit." :)

Na parkovišti u Shopping centra (ano, modří již vědí, jak tyto hyper-super centra miluji) jsem tak například okomentoval dva řidiče slovy: "No, hlavně, že na sebe čumí, jak dva zamilovaní censored a ani jeden nejede. No, ještě mu poděkuj, když máš přednost zprava!"

Postupně se zvyšující napětí pak eskalovalo, když jsme s Drahou sháněli botičky na zimu. Ač je Visnery pravým opakem většiny žen – tedy nelibuje si v prolézání obuví a vyzkoušení všech párů bot, co jsou na skladě, včetně pracovních pantoflí prodavačky - blížící se večerní "otázka" a prostředí hyper-super obchodu s mými nervy pořádně cvičilo. A bohužel jsem byl místy dosti nepříjemný :(.

S přibývající tmou jsme se postupně přesunuli zpět do městečka, kde má Drahá přebývá. Zbývaly poslední dva úkoly: koupit pizzy (rozhodli jsme se pro "pizzové zásnuby" :) ) a převléci se do slušnějšího oblečení – tedy do košile, kterou jsme pro tyto účely měli schovanou v kufru.

Obojí se povedlo a kolem sedmé večerní, kdy už se nad městečkem rozprostírala tma, jsme mířili k domovu. Akorát jsme se blížili ke křižovatce, kde řidiči na vedlejší mívají problémy s tím, že jejich silnice není ta hlavní, když jsem pronesl: "to by byla sranda, kdyby nás teď někdo smetl!" No a záhy se zprava (z té vedlejší) přiřítilo auto, které na poslední chvíli zastavilo. Projel jsem hrdě po své hlavní, když tu se na mne ten z vedlejší přilepil, začal troubit a blikat, jako šílený. Vyložil jsem si jeho počínání tak, že nepochopil, kdo měl přednost, takže jsem vážně uvažoval o tom, že zastavím, vyskočím a důrazně mu to vysvětlím. Ještě, že jsem to neudělal. Ušetřil jsem si pořádný trapas!

Ačkoli totiž patřím mezi příznivce neustálého celoročního svícení a svítím i když je léto a jasné poledne, tentokrát jsem v tom stresu na světla zapomněl a jel jsem městečkem jako černý fantom. Díkybohu za to, že ona křižovatka byla z naší strany osvětlená a onen blikající-troubící řidič mě na poslední chvíli zahlédl.

No, nakonec jsme dorazili domů, kde jsem nejprve požádal rodiče mé Drahé, zda mi ji dají. Oba souhlasili, takže přišla na řadu žádost o ruku mé Drahé. Protože ani ona nebyla proti ;), mohu tímto oficiálně oznámit, že Karel K. a Visnery se stali snoubenci a příští rok chystají svatbu :).


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: Almad
Almad Gratulace
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist