Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Android > QuickPic: Vyměňte těžkopádnou Galerii za menší a svižnější!

QuickPic: Vyměňte těžkopádnou Galerii za menší a svižnější!

8.11.2011 | Karel Kilián

S tím, jak roste rozlišení fotoaparátu v mobilních telefonech, stoupá také velikost pořízených fotografií. Kromě nároku na paměťový prostor ruku v ruce s tím vzrůstá i náročnost zpracování, včetně zdánlivě jednoduché operace, jakou je zobrazení snímků. Výchozí galerie v telefonech s Androidem sice nabízí vizuálně přitažlivé 3D prostředí se spoustou efektů, animací a celou řadou funkcí, její slabinou však je nepříliš dobrá odezva a občasné problémy s aktualizací obsahu složek. Dnes si představíme alternativu QuickPic, která sice tolik nehraje na efekt, o to více však potěší svou svižností.

Patrně nejmarkantnějším nedostatkem výchozí Galerie je její pomalost, viditelná především v okamžiku načítání náhledů. S ohledem na velikost obrázků může být tento proces jedním z mála momentů, kdy se zadrhnou i ty nejvýkonnější telefony. QuickPic proti tomu zobrazuje náhledy řádově rychleji, dovolíme si dokonce tvrdit, že nejrychleji ze všech aplikací tohoto typu. Přitom nepotřebuje službu, která neustále skenuje nové obrázky na pozadí, ani nepoužívá žádné podpůrné procesy. Jestliže tedy chcete pracovat se snímky opravdu rychle a bez zbytečných příkras, je QuickPic více než vhodnou volbou.

Samozřejmě je nutné počítat s tím, že první spuštění bude možná chvilku trvat, neboť aplikace si vytvoří náhledy všech nalezených obrázků v nižším rozlišení, za což se ale následně odmění jejich prakticky okamžitým vykreslením při každém dalším otevření.

Další výhodou je minimální prostor, který QuickPic obsadí v paměti telefonu - z Android Marketu stáhnete jen něco kolem 300 kB, po instalaci aplikace zabere jen 528 kB (zatím nenabízí přesun na paměťovou kartu).

Program má dobře provedené, čisté, minimalistické uživatelské rozhraní a disponuje základní sadou funkcí. Po otevření se nejprve zobrazí složky, které lze seřadit podle jména, cesty, nebo data.

Po otevření se nejprve zobrazí složky, které lze seřadit podle jména, cesty, nebo data.
Po otevření se nejprve zobrazí složky, které lze seřadit podle jména, cesty, nebo data.

Dlouhým tapnutím na složce vyvoláte menu, přes které můžete spustit slideshow, schovat složku, vynechat ji ze zobrazení, smazat, přejmenovat, nebo jí přidat na plochu. Přímo v aplikaci také můžete vytvořit novou složku.

Dlouhým tapnutím na složce vyvoláte menu
Dlouhým tapnutím na složce vyvoláte menu

Snímky ve složce se zobrazují v jednoduché tabulce, prosté efektů, což je daň za rychlejší odezvu. I zde je možné obrázky seřadit podle jména, nebo data, a to jak vzestupně, tak i sestupně.

Snímky ve složce se zobrazují v jednoduché tabulce
Snímky ve složce se zobrazují v jednoduché tabulce

Přes tlačítko v pravém horním rohu lze aktivovat režim výběru více souborů, jež je možné dále sdílet (například odeslat e-mailem, do Dropboxu, na Picasu, na Google+, ...), kopírovat či přesouvat na jiné místo, mazat, nebo hromadně otáčet. Nechybí ani tlačítko pro výběr všech souborů ve složce najednou, což může ušetřit čas.

Přes tlačítko v pravém horním rohu lze aktivovat režim výběru více souborů
Přes tlačítko v pravém horním rohu lze aktivovat režim výběru více souborů

Po otevření obrázku jsou k dispozici funkce sdílení, zobrazení detailů, otáčení, jednoduchý ořez, přejmenování, nebo nastavení jako ikony kontaktu či tapety na domovské obrazovce. Jestliže máte ve fotoaparátu zapnuté ukládání GPS pozice, můžete si přímo z aplikace nechat zobrazit mapu místa, kde byla fotografie pořízena.

Po otevření obrázku v menu k dispozici funkce
Po otevření obrázku v menu k dispozici funkce

Nechybí samozřejmě prohlížení obrázků, listování posunem prstu nebo, zvětšování a zmenšování tapnutím, či gestem "štípnutí," automatická slideshow s nastavitelným intervalem (1/2/3/5/7/10/15/20/30/60 sekund) s volitelným náhodným pořadím zobrazovaných snímků, a zobrazování informací (včetně některých údajů z EXIF). Nutno podotknout, že QuickPic si poradí také s některými formáty videa!

Nechybí zobrazování informací o obrázku (včetně některých údajů z EXIF)
Nechybí zobrazování informací o obrázku (včetně některých údajů z EXIF)

Další kouzla a čáry se skrývají v nastavení, kde lze například určit, že místo výchozího černého pozadí bude použito pozadí bílé, jestli má galerie zobrazovat také videa, zda má automaticky přehrávat animované GIFy a další. Proti výchozí Galerii, u níž se to, které složky bude zobrazovat, nastavuje stylem "drbání pravého ucha levou rukou přes hlavu," nabízí QuickPic jednoduchou možnost, jak určit, které složky budou brány v potaz a které mají být naopak ignorovány. I tím lze významně urychlit spouštění programu a načtení obrázků.

Další kouzla a čáry se skrývají v nastavení
Další kouzla a čáry se skrývají v nastavení

Jak již bylo řečeno, proti výchozí aplikaci chybí některé funkce. Je především na vás, zda potřebujete mít v telefonu dostupné galerie na Picase a alba z Facebooku, nebo jestli hledáte prostý prohlížeč a správce obrázků uložených na paměťové kartě či v paměti telefonu. Preferujete-li jednoduchost a rychlost, určitě byste měli QuickPic alespoň vyzkoušet. V každém případě jde o jednu z nejlepších a nejsvižnějších náhrad systémové Galerie.

QR kód
QuickPic
alensw.com
Verze1.4.3 (21. 10. 2011)
Velikost299 kB
2.0+
QR kód
Zdarma
generuje SvetAndroida.cz

 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.7.2019
Dnes má svátek Luboš
původ jména je slovanský a znamená: mírumilovnost
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist