Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Android > Jak najít nejlevnější benzínku? Zkuste Pumpdroid!

Jak najít nejlevnější benzínku? Zkuste Pumpdroid!

25.10.2011 | Karel Kilián

Databázi čerpacích stanic najdete snad v každé navigaci. Co když ale hledáte benzínku, která je nejlevnější, nebo preferujete jednu konkrétní značku? Pak by vám v telefonu neměla chybět aplikace Pumpdroid, kterou si dnes stručně představíme.

Hned na začátek si povězme, že se jedná o ryze českou aplikaci, za kterou stojí programátoři Marcel Matula, Petr Nálevka (autor skvělých programů MHDroid, Sleep as an Droid a mnoha dalších) a Martin Šťava.

Po instalaci a prvním spuštění proběhne import čerpacích stanic. Pokud jste připojeni přes Wi-Fi, nezabere tato operace více než dvě-tři sekundy. Pak se již ocitnete v uživatelském rozhraní, skládajícím se z pěti tlačítek.

Uživatelské rozhraní se skládá z pětice tlačítek
Uživatelské rozhraní se skládá z pětice tlačítek

Jako první doporučujeme navštívit sekci Nastavení, kde můžete nakonfigurovat vše podle svých požadavků. Lze zvolit typ paliva, který vás zajímá (kromě naturalu 95 a dieselu lze zvolit také LPG, natural 91/98, special CNG a mnoho dalších), nastavit počet benzínek nebo okruh, který má být zobrazen, a vybrat, zda mají být výsledky seřazeny podle vzdálenosti (od nejbližší), nebo podle ceny (od nejlevnější).

V nastavení můžete vybrat typ paliva, okruh, nebo zvolit síť čerpacích stanic
V nastavení můžete vybrat typ paliva, okruh, nebo zvolit síť čerpacích stanic

V této sekci lze také nastavit filtr podle provozovatele - jestliže tedy preferujete konkrétní značku (sbíráte věrnostní body, nebo jste přesvědčeni, že prodává nejlepší palivo), jednoduše si necháte zobrazovat pouze její stanice. Volitelně můžete určit, že aplikace bude aktualizovat ceny při svém spuštění, nebo že se o to postaráte sami. Jestliže zvolíte druhou možnost, pak k updatu použijete tlačítko Aktualizace cen na hlavní obrazovce.

Tlačítko Moje Okolí slouží k vypsání seznamu čerpacích stanic podle parametrů, které jste určili v nastavení. Nejprve tedy dojde ke zjištění aktuální polohy (používá se jak GPS, tak A-GPS, případně lokalizace podle Wi-Fi sítí), následně se zobrazí seznam seřazený dle zvoleného kritéria. K lepší orientaci slouží ikonky, podle kterých na první pohled poznáte, do jaké sítě benzínka patří. Kromě toho je zobrazena adresa, otevírací doba, vzdálenost a cena, včetně informace o tom, kdy byla naposledy aktualizována. Informace jsou přitom čerpány z více nezávislých zdrojů (v červenci jich bylo 13), jedním z nich jsou pak informace přímo od uživatelů. K aktualizaci dochází čtyřikrát denně (informace ze září t. r.).

Přehled čerpacích stanic s cenou, otevírací dobou, adresou a informaci o pokutě od ČOI
Přehled čerpacích stanic s cenou, otevírací dobou, adresou a informaci o pokutě od ČOI

S Pumpdroidem také nenatankujete u benzínky "s nechvalnou pověstí." U těch, které od České obchodní inspekce dostaly pokutu, je tato skutečnost uvedena na výrazném červeném podkladu, včetně výše pokuty, měsíce a roku, kdy byla udělena.

Po tapnutí na zvolenou stanici se zobrazí plovoucí menu, nabízející úpravu ceny (pokud zjistíte, že ta deklarovaná programem již neplatí), zobrazení podrobnějších informací (tudy se také dostanete k mapě), přidání do oblíbených (ty jsou pak zobrazovány v sekci Oblíbené) a patrně nejužitečnější funkce: dovedení na místo s pomocí Navigace Google.

Pokud zjistíte, že se na benzínce změnila cena, můžete ji aktualizovat
Pokud zjistíte, že se na benzínce změnila cena, můžete ji aktualizovat

Potřebujete-li najít oblíbenou nebo nejlevnější benzínku nikoli v nejbližším okolí, ale například poblíž cíle své cesty, pak je tu sekce Výběr okolí, kde v mapě dlouhým tapnutím vyberete lokalitu, kolem níž budou vyhledávány čerpací stanice. Škoda jen, že v databázi jsou aktuálně pouze české čerpací stanice. Zejména v zahraničí by se přehled o cenách velmi hodil.

Nespornou výhodou je také fakt, že autor živě komunikuje s uživateli (viz diskuze na AndroidFóru) a zapracovává jejich připomínky a požadavky. V budoucích verzích se tak například objeví možnost nahlášení neexistující stanice, přidání chybějící pumpy, přidání/odebrání nabízeného typu paliva.

Aplikace je nesporně velmi užitečná, dobře provedená a uživatelsky přívětivá. Společně s navigací a informacemi o aktuální dopravě se tak stává dalším neocenitelným pomocníkem všech motoristů. Sympatický je také fakt, že je nabízena zcela zdarma (nicméně pokud byste chtěli autorům poděkovat nějakou tou drobnou odměnou, je tu možnost...).

Viz též oficiální stránky projektu.

QR kód
Pumpdroid
Urbandroid - Team
Verze20111005 (5. 10. 2011)
Velikost739 kB
1.5+
QR kód
Zdarma
generuje SvetAndroida.cz

 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
vitsoft Offline verze
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist