Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Lidé stále častěji fingují svatby

Lidé stále častěji fingují svatby

27.4.2011 | Visnery

O sňatkových podvodnících občas slyšíme ve filmech, nebo ze zahraničí…. Tady u nás, v poklidném a spořádaném státě, takové věci nebývají zvykem. Proč taky? Kdo by platil Čechům a Češkám za to, aby si je vzal a dostal tak české občanství? Jenže už nejde jen o české občanství, ale také o to, že se sňatkem otevírá cesta do celé Evropy, respektive Evropské Unie.

Podle policejních statistik bylo v loňském roce odhaleno 42 fingovaných svateb, což je o šest více než v roce předchozím. Ač se čísla nezdají být tak vysoká, jedná se pouze o odhalené fingované svatby - u těch neodhalených se policie ani neodvažuje hádat, kolik by jich mohlo být.

Policie také upozorňuje, že se již nejedná pouze o jednotlivce, který si chce vydělat pár tisíc, ale že často jde doslova o organizované gangy, které si nechávají vyplácet velké finanční provize. Částky se pak pohybují i kolem půl milionu korun. "Tyto fingované svatby jsou převážně uzavírány mimo území České republiky a velmi často jsou také organizovány," vysvětluje mluvčí cizinecké policie Barbora Kudláčková.

Organizované skupiny podvodníků svoje triky zkouší na ty, kteří jsou ve finanční tísni. "V těchto případech velmi často figurují lidé ze sociálně slabých skupin, někteří s vidinou snadného zisku se dostanou do velkého problému, jak se zákonem, tak například v oblasti vyplácení sociálních dávek," doplňuje Kudláčková (zdroj: www.ct24.cz).

Svatba je také řešením proti vyhoštění cizinců. Když se cizinec ožení velmi rychle v době, kdy s ním probíhá řízení o vyhoštění, policie a státní orgány si takového podezřelého chování rychle všimnou. Pro cizince je to ale způsob, jak v zemi legálně zůstat.

A jaké tresty hrozí lidem, kteří vstoupí do manželství s cizincem za účelem zisku? V sázce je až jeden rok vězení. Tři roky pak hrozí tomu, kdo takovéto podvodné svatby domlouvá a organizuje.

Poslední dobou se také rozrůstá podvodně jednání, spočívající v přihlašování otcovství dítěte cizinců. Český muž na matrice uvede, že dítě cizinky je jeho, a dostane za to nemalý obnos peněz. Dítě pak automaticky získává české občanství, které je v naší zemi nezrušitelné. Matka dítěte tímto krokem dostává legálně povolení k pobytu.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 25.3.2017
Dnes má svátek Marián
původ jména je latinský a znamená: muž
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist