Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Lidé stále častěji fingují svatby

Lidé stále častěji fingují svatby

27.4.2011 | Visnery

O sňatkových podvodnících občas slyšíme ve filmech, nebo ze zahraničí…. Tady u nás, v poklidném a spořádaném státě, takové věci nebývají zvykem. Proč taky? Kdo by platil Čechům a Češkám za to, aby si je vzal a dostal tak české občanství? Jenže už nejde jen o české občanství, ale také o to, že se sňatkem otevírá cesta do celé Evropy, respektive Evropské Unie.

Podle policejních statistik bylo v loňském roce odhaleno 42 fingovaných svateb, což je o šest více než v roce předchozím. Ač se čísla nezdají být tak vysoká, jedná se pouze o odhalené fingované svatby - u těch neodhalených se policie ani neodvažuje hádat, kolik by jich mohlo být.

Policie také upozorňuje, že se již nejedná pouze o jednotlivce, který si chce vydělat pár tisíc, ale že často jde doslova o organizované gangy, které si nechávají vyplácet velké finanční provize. Částky se pak pohybují i kolem půl milionu korun. "Tyto fingované svatby jsou převážně uzavírány mimo území České republiky a velmi často jsou také organizovány," vysvětluje mluvčí cizinecké policie Barbora Kudláčková.

Organizované skupiny podvodníků svoje triky zkouší na ty, kteří jsou ve finanční tísni. "V těchto případech velmi často figurují lidé ze sociálně slabých skupin, někteří s vidinou snadného zisku se dostanou do velkého problému, jak se zákonem, tak například v oblasti vyplácení sociálních dávek," doplňuje Kudláčková (zdroj: www.ct24.cz).

Svatba je také řešením proti vyhoštění cizinců. Když se cizinec ožení velmi rychle v době, kdy s ním probíhá řízení o vyhoštění, policie a státní orgány si takového podezřelého chování rychle všimnou. Pro cizince je to ale způsob, jak v zemi legálně zůstat.

A jaké tresty hrozí lidem, kteří vstoupí do manželství s cizincem za účelem zisku? V sázce je až jeden rok vězení. Tři roky pak hrozí tomu, kdo takovéto podvodné svatby domlouvá a organizuje.

Poslední dobou se také rozrůstá podvodně jednání, spočívající v přihlašování otcovství dítěte cizinců. Český muž na matrice uvede, že dítě cizinky je jeho, a dostane za to nemalý obnos peněz. Dítě pak automaticky získává české občanství, které je v naší zemi nezrušitelné. Matka dítěte tímto krokem dostává legálně povolení k pobytu.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 21.2.2017
Dnes má svátek Lenka
původ jména je neznámy a znamená: pochodeň
Nové komantáře
Když otec nevede nevěstu k oltáři...
Leni 17.2.2017 13:30
Svatbu teprve řeším a už předem vím, že chci jít k...
Android tipy: Jak posílat hudbu, fotky a videa pře
edimer 11.2.2017 19:05
Někomu se bude uriče hodit návod jak rychle a jedn...
Kdo byl a je Josef Laufer? aneb Moje VELKÉ zklamán
vend123 7.2.2017 12:04
Nejsem si tím vůbec jist, ale můj otec mi vyprávěl...
Může vzniknout závislost na hudbě?
urjo 2.1.2017 1:38
Poslouchám všechny hudební žánry a jedno za čas na...
Může vzniknout závislost na hudbě?
tonda 25.12.2016 4:29
elektromagnetické vlnění vyvtváří naší realitu? a ...
TOPlist