Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Bossové odborářští, proberte se!!

Bossové odborářští, proberte se!!

25.4.2011 | Luděk Prokop

Odborářští předáci odešli z tripartity a posluchači jsou bombardováni ze sdělovacích prostředků výzvami od zástupců vlády. Výzvami k jednání. Přemírou ochoty ze strany vlády k tripartitním jednáním a neochotou odborářských zástupců. A opět stále dokola, jak jinak.

Zástupci odborů se durdí, že jejich "tisíckrát" opakované a zveřejňované výhrady a připomínky, vláda nezpracovává, odmítá a ignoruje. Zástupci vlády evidentně hodlají brát výhrady a připomínky verbálně na vědomí a ve skutečnosti nadále totálně ignorovat. Nicméně halasné proklamace ochoty nadále jednat budou předkládány na odiv permanentně. Nechť odboráři sdělí připomínky ještě "deseti tisíckrát" anebo i "stotisíc krát", byť konečný efekt připomínek bude pokaždé a znovu nulový. Však ono to odboráře unaví. Připomínkami a výhradami nedotčené reformy, reformy schválené znovunarozenou koaliční jednotou, mohou pak být předkládány jako výsledek mnoha usilovných jednání. A naší vládou, tak jak jsme ji měli možnost poznat, může být konečný výsledek předkládán dokonce i jako výsledek vzájemných tripartitních dohod. S doprovodným nesmírným údivem, co že se ti odboráři tak štětí, když jsme tomu věnovali tolik času a tolik obtížných jednání.

Odborářští bossové takový scénář odmítají. Z tripartitního jednání rozhořčeně odešli. Vláda se obrovsky diví nad neochotou odborářů, zatímco ona sama jednat, je ochotna převelice.

Zástupci odborů oznamují, že bude konána série protestních akcí. Že by proti reformě? Co chtějí jakousi sérií jakýchsi protestních akcí docílit? Snad polepšení vlády? Polepšení jejího chování? Zlepšení zažitých a již standardních návyků a přístupů, odstranění zlozvyků? Zlozvyku lhát, vyhrožovat, překrucovat sliby? Zlozvyku klást ultimáta?

Fakt po tom všem co vláda předvedla a předvádí, si bossové namlouvají, že několik protestních akcí přiměje vládu k slušnému chování? Nebo už se od vlády nakazili tolik, že chtějí jen předstírat a konat jakési demonstrace proti reformě a namlouvat odborářům, zaměstnancům a sami sobě, že po demonstracích, až se vláda polepší, dají společně, ruku v ruce s touto vládou, do kupy řádnou reformu? Reformu schůdnou jak pro zaměstnance, tak pro většinu občanů?

Opravdu se nakazili křivostí jednání vlády natolik, že nechtějí jít s barvou ven a na rovinu vyhlásit, že jediným východiskem z marasmu nastoleného touto vládou, jedinou možností, je její konec, její pád?

Vládní koalice po vzájemném napadání, urážkách a vzájemném podávání trestních oznámení, po ultimátech a vzájemném vyhrožování, se tváří jakoby k ničemu, co by stálo za řeč, vůbec nedošlo. Razantně vyhlašovaná "de ABeLizace" ztroskotala na personálním šéfovi agentury ABL. Čili u ministra školství. Radek John nařčený z propojení s ABL, aniž by tam nějakou tu funkci zastával, měl být nakonec z vlády vyhozen pro neschopnost. Nyní pro něho, vzdor proklamované neschopnosti, bude zřízena pozice místopředsedy vlády pro boj s korupcí. Mimochodem, zřízení této pozice je samo o sobě korupčním jednáním, nikoli protikorupčním. Po rozhodném prohlášení o tom, jak na vnitru nemůže být a nebude nikdo z ABL, ani nikdo z žádné jiné bezpečnostní agentury, je dosazen na ministra vnitra spolumajitel bezpečnostní agentury. Dalo by se toho uvést ještě mnoho jiného, vedle provokace nejsilnější opoziční strany, provokace jménem Kubice. Přitom ale chraň bůh, koalice je zajisté ochotna, stejně jako s odbory, jednat a znovu jednat i s opozicí. Je tohle všechno (a mnoho jiného neuvedeného) málo pro odborářské bosse? Skutečně se domnívají, že bude ještě někdy reálné nastolit seriózní vyjednávání s touhle, zásluhou protestních akcí polepšenou, vládní sebrankou?

Nevím, na co ještě odborářští předáci čekají. Nevím, čeho chtějí docílit jakýmisi stupňovanými akcemi. Správné načasování odborářských akcí bylo, pokud vím, velice často slabinou odborů. Za stávající situace může být, že jediné možné východisko z vládního marasmu, bude nastoleno pod vedením občanské iniciativy "ProAlt", za pomoci dalších občanských iniciativ. Je to škoda. Škoda pro odbory, propásnout takovou možnost. Možnost zviditelnit odbory. Zviditelnit práci odborů ve prospěch zaměstnanců a zviditelnit i to, že činnost odborů je prospěšná nejen odborářům, nejen zaměstnancům ale i většině občanů této republiky.

Luděk Prokop, 21. 4. 25011


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 25.3.2019
Dnes má svátek Marián
původ jména je latinský a znamená: muž
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist