Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Křeč mocichtivé hlouposti

Křeč mocichtivé hlouposti

23.4.2011 | Luděk Prokop

Rubačka mezi vládnoucími koaličníky na blíže neodhadnutelný časový interval končí. Idea jednotlivých koaličních stran - urvi co se dá na úkor druhého, musí ustoupit do pozadí. Na čas bude opět diktovat koaliční konání jednotná idea zaměřená vně - urvěme společnou rukou nerozdílnou co půjde, na úkor beznadějně neschopných občanů náležících do středních a nižších vrstev.

Nastává čas zklidnění slovních rvaček v koalici, nastává čas lízání utržených ran, čas smíření.

Velmistr zákeřnosti, manipulátor zachraňující národ před dluhy, na kterých má vlastní, podstatný osobní podíl, se nemůže vynadivit, na co všechno přišel jemu podřízený analytický útvar kolem transakcí pod vedením ministra, koaličního kolegy Vondry, při českém předsednictví EU. Nezbývá mu než vyzývat Vondru k rezignaci, ačkoli tím vlastně nic špatného nemyslí.

Následné mediální rubačce mezi VV a ODS pak Kalousek se stranou přikrášlenou šlechtickými mimikry, s TOP 09, s nadhledem přihlíží. S blahosklonným vědomím, že TOP 09 vyjde ze šarvátek nedotčena. Spoléhání na zapomětlivost beznadějně neschopných občanů, ochotně vždy připravených na vlastní oškubání, funguje stoprocentně. Dávno tomu, co vedle pochybností o armádních zakázkách vyšuměla aféra s vadnými padáky, vzdor smrtelným nehodám. Dávno tomu, co vyhasla kauza nejasných okolností ve věci vlastnictví nemovitostí, manželky ctihodného Kalouska. Dávno tomu, co osobní kauzu s bytem překřičel neúprosně, vytrvale a halasně poukazujíc na byt Standy Grose. Kalouskovy fabulace ohledně nahrávání z jednání novinářské sešlosti, s následnou mystifikací, jsou takřka zapomenuty pod náporem řady sdělení blonďaté poslankyně o nahrávání a úmyslném lhaní, kdy pravda a lež se dokonale prolíná.

Na zapomětlivost občanů podepřenou selektivním počínáním sdělovacích prostředků, koordinovaně a do zblbnutí omílajících prohřešky jedněch a programově vynechávajících jakékoli připomenutí prohřešků druhých, se ministr financí může skutečně spolehnout a čekání na svatozář může být opodstatněné.

Koaliční roztržky a mediální rubačky dosáhly takových rozměrů, že se nad nimi musel pohoršovat i arbitr morálky, v zahraničí reprezentant všeobecně kultivujících se národních vlastností, sám prezident Klaus. Nicméně rozumím požadavku na připravenost druhého kroku, před přijetím demise a návrhu na odvolání ministrů.

Nyní tedy nastává čas, kdy se naplňuje moje předpověď vyslovená před týdnem. Situace gradovala do fáze ohrožení společné ideje a společných zájmů vládní koalice, takže nezbývalo než dopracovat se k souzvuku, k dohodě. Sebezáchovný pud z hlediska udržení moci a možností kořistit, zvítězil nad lží a nenávistí. Na obětní oltář je připravován nesympatický Tluchoř, vedle již upečené blondýny. Nepochybně po zásluze.

Po siláckých řečech, ve větru klátící se třtinu připomínajícího premiéra, ohledně širší obměny vlády, má odejít z vlády jediný ministr. A sice Bárta. Notabene dočasně, do očištění svého jména. Očista by mohla trvat jen půl roku. No není to k popukání? Pro Radka Johna je tvořeno korupcí silně zavánějící místo protikorupčního místopředsedy vlády. Nedivme se, když po poli začne běhat polonahý muž a křičí, že žijeme v Matrixu.

Stále ale je - čemu divit. Právě dnes, nebetyčné hlouposti a bezbřehé aroganci vlády. Aroganci a neskonalému pohrdání nejen opozičními stranami, nejen opozičními poslanci ale především a zejména občany i vlastními voliči. Po škále vzájemného napadání a urážek, po škále vzájemného obviňování, ultimát a vyhrožování, to všechno chtějí sehrát jakoby k ničemu, co by stálo za řeč, vůbec nedošlo. Z proklamované širší obměny vlády a odvolání dvou ministrů, odchází pouze jeden, který podal demisi. Pro vyhazovaného ministra vnitra bude zřízena pozice místopředsedy vlády pro koordinaci boje s korupcí, což samo o sobě je cynickým výsměchem, protože toto zřízení nové pozice samo o sobě smrdí korupčním jednáním na sto honů.

A aby toho nebylo málo, do pozice ministra vnitra je nominován Kubice. Nevadí aféra kolem těžce zneužité "předvolební" zprávy. Kubiceho zprávy, očerňující předsedu konkurenční strany.

(Někteří diváci viděli v TV, jak ministr Langer po odchodu na WC nechává zprávu otevřenou na stole k dispozici. Aby se později vyšetřovalo a nevyšetřilo, kdo vlastně tuto zprávu umožnil zveřejnit).

Nominování Kubiceho by se dalo považovat za hloupou provokaci, za krátkozrakou stupidní snahu ponížit opoziční poslance a předvést jim, jak jsou proti téhle vládní sebrance, přes všechny ty její vnitřní problémy a třenice, zcela bezmocní. Konec konců, pravicoví voliči se silnějším žaludkem mají důvod pro zasmání. Co by ale některým pravicovým voličům ke smíchu být nemuselo, je to, že pro odchod Víta Bárty měl být stěžejní onen tak často omílaný obří zádrhel a vele problém. A sice propojení Víta Bárty s firmou ABL. Přestože Vít Bárta z firmy oficiálně odešel a nebyl ministrem vnitra nýbrž dopravy. Dokonce to vadilo i u ministra vnitra Johna, který údajně důrazně a opakovaně s firmou ABL neměl vůbec nic, ale vůbec nic společného. Nyní, u Kubiceho, najednou firma téhož či podobného ražení jako je firma ABL, firma jejíž je Kubice spolumajitelem, pranic a vůbec nevadí. Jalové ohánění se jakýmisi výňatky z jakéhosi manuálu ABL na věci nic nemění.

ODS v čele vládní koalice již dvakrát nedokončila volební období. Mohlo by se to stát dobrou tradicí, když už její voliči jsou nepoučitelní v tak širokém měřítku. Pravda, možná jim prokazatelné lumpárny a lhaní nevadí, stejně jako to, jak většinu z nich hodlá tahle koalice oškubat.

Voliči VV na tom budou asi hůře. Zrovna když se ukazuje, že Vít Bárta mohl mít v mnohém pravdu. Zrovna když v době jeho odcházení, je nakázáno sundat cedule na dálnici. Cedule ukazující na šlendrián a na to kdo, která firma je tvůrcem šlendriánu. Počin uznávaný markantní většinou občanů. Nyní, kdy byl reálný vzestup volebních preferencí a kdy nejen přívrženci VV se začínali přiklánět tomu, že na VV byla postavena pořádná chatrč zejména od ODS. Tak oni v tuto dobu uplácají koaliční smír za pár stříbrných a pro předsedu směšně vynalezený korupční ďolík, jehož název je typický protimluv.

Na výsost arogantní dohoda koaliční byla upečena. Je otázkou jak dlouho vydrží a hlavně, jak dlouho hodláme praktiky nynější vládní koalice tolerovat. Jak dlouho hodláme tolerovat nejen předváděné praktiky ale především a hlavně záměry této koalice. Záměry vedoucí ke zdražení základních potravin, k vyvedení tří procent z průběžného důchodového systému do fondů, k zvýšení cen léků, tepla, vody, k zvýšení spoluúčasti pacientů na úhradě zdravotní péče, k zavedení školného. Záměry vedoucí k tomu, aby na náš úkor bylo možné nadále předražovat státní zakázky ve prospěch "přátelských" firem, nadále korumpovat a nadále vymýšlet a živit protikorupční instituce. Pravda, je to jen na nás, občanech - a proto se toho tak bojím. Protože jestli to se děje a připravuje téhle vládě jen tak projde, tak už jí projde úplně všechno.

Luděk Prokop
18. 4. 2011


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 20.6.2019
Dnes má svátek Květa
původ jména je latinský a znamená: kvetoucí
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist