Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Květiny a jejich význam

Květiny a jejich význam

14.4.2011 | Visnery

 

Napadlo vás někdy zamyslet se nad významem květin a nad tím, proč mají tak podstatné místo v celém svatebním kolotoči? Jsou jen krásným doplňkem svatebních šatů nevěsty, případně hezkou ozdobou auta či svatebního stolu, nebo existuje důvod, proč svatebčané nosí myrtovou ozdobu na klopě, a do oken auta se vyvěšují myrtové věnečky?

 

Není to jen o kráse a estetickém vyjádření - květiny mají svou symboliku, která něco říká a něco nám prozrazuje. Proč květiny, které konkrétně patří na svatbu a co všechno vlastně o svatbě prozradí?

 

Myrta – nenápadná zelená rostlinka, která nechybí na žádné svatbě a zdobí nejen klopy svatebčanů, ale také často nevěsty, ženicha a auta ve svatební koloně. Nezřídka kdy se s ní setkáme také v kytici nevěsty nebo na svatebním stole. Ať už o jejím významu víte, nebo ne, jistě tušíte, že bude součástí i té vaši svatby, protože myrta tak nějak prostě ke svatbě patří :) Ale proč vlastně?

 

Z lékařského hlediska myrta působí jako lék při běhavce, vodnatosti a krvotoku. Její význam pochází už od bohyně Afrodity a je považována za symbol krásy, mládí a přirozenosti.

 

Její zelená barva symbolizuje čistotu, souhru s přírodou, vzájemnou náklonnost a celkový klid v duši. V manželství myrta symbolizuje nevinnost, něhu a nehynoucí lásku obou partnerů. Právě to je pravým důvodem, proč se s ní na každé svatbě jistě setkáte.

 

V dávných dobách i v současnosti je v mnoha národech zvykem vkládat myrtový věneček do vlasů, což by mělo značit čistotu a nevinnost nevěsty.

 

Barvy – svatební barvičky jsou dnes zcela jiné než kdysi. Symbolika se vytratila a nevěsty stále více dávají přednost extravaganci a originalitě před zvyky a tradicemi. Některé barvy hrají ve svatební kytici prim - jsou to:

 

Bílá, která značí nevinnost, čistotu a něhu.

 

Červená, která ukazuje vášeň, sílu, energii a touhu.

 

Růžová, značící něhu, lásku, vřelost a náklonnost.

 

Žlutá nebo oranžová vypovídá o životní energii, pozitivní náladě, veselosti, nebo je to také barva, která povzbuzuje. Ač jsou tyto odstíny hodně oblíbené, pozor na fakt, že mohou také značit žárlivost a faleš!

 

Květiny – oblíbenou svatební květinou je stále kala. Popularitu získala svým dokonalým tvarem, krásou, jednoduchostí a zároveň rafinovaností. Kala je velmi exotická a uvidíte ji jen ve svatebních kyticích - běžně se do kytic neváže, proto je výjimečná a opravdu vzácná. Bílá nebo růžová kala tvoří dokonalý doplněk každé nevěsty.

 

Populární bývají také růže, přinášející pocit vznešenosti, dokonalosti a neskonalé krásy. Zatímco bílé růže značí něhu a nevinnost, rudé a červené růže znamenají hořící vášeň, touhu a energii.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 18.1.2017
Dnes má svátek Vladislav
původ jména je slovanský a znamená: slavící vládu
Nové komantáře
Může vzniknout závislost na hudbě?
urjo 2.1.2017 1:38
Poslouchám všechny hudební žánry a jedno za čas na...
Může vzniknout závislost na hudbě?
tonda 25.12.2016 4:29
elektromagnetické vlnění vyvtváří naší realitu? a ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
VITA FRANK 12.12.2016 22:23
ZDRAVÍM DNES JIŽ MÁM 2KS PŘÍSTOJŮ SODASTREAM JEDEN...
Ruské plněné ořechy – recept našich babiček, který
Jitka 12.12.2016 13:36
Získala jsem starou formu, kde jsou ořechy, šišky ...
Android tipy: Jak nastavit vlastní tón pro SMS
honza 9.12.2016 21:07
Presne clanek, ktery jsem hledal. Funguje :-) Diky...
TOPlist