Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Květiny a jejich význam

Květiny a jejich význam

14.4.2011 | Visnery

 

Napadlo vás někdy zamyslet se nad významem květin a nad tím, proč mají tak podstatné místo v celém svatebním kolotoči? Jsou jen krásným doplňkem svatebních šatů nevěsty, případně hezkou ozdobou auta či svatebního stolu, nebo existuje důvod, proč svatebčané nosí myrtovou ozdobu na klopě, a do oken auta se vyvěšují myrtové věnečky?

 

Není to jen o kráse a estetickém vyjádření - květiny mají svou symboliku, která něco říká a něco nám prozrazuje. Proč květiny, které konkrétně patří na svatbu a co všechno vlastně o svatbě prozradí?

 

Myrta – nenápadná zelená rostlinka, která nechybí na žádné svatbě a zdobí nejen klopy svatebčanů, ale také často nevěsty, ženicha a auta ve svatební koloně. Nezřídka kdy se s ní setkáme také v kytici nevěsty nebo na svatebním stole. Ať už o jejím významu víte, nebo ne, jistě tušíte, že bude součástí i té vaši svatby, protože myrta tak nějak prostě ke svatbě patří :) Ale proč vlastně?

 

Z lékařského hlediska myrta působí jako lék při běhavce, vodnatosti a krvotoku. Její význam pochází už od bohyně Afrodity a je považována za symbol krásy, mládí a přirozenosti.

 

Její zelená barva symbolizuje čistotu, souhru s přírodou, vzájemnou náklonnost a celkový klid v duši. V manželství myrta symbolizuje nevinnost, něhu a nehynoucí lásku obou partnerů. Právě to je pravým důvodem, proč se s ní na každé svatbě jistě setkáte.

 

V dávných dobách i v současnosti je v mnoha národech zvykem vkládat myrtový věneček do vlasů, což by mělo značit čistotu a nevinnost nevěsty.

 

Barvy – svatební barvičky jsou dnes zcela jiné než kdysi. Symbolika se vytratila a nevěsty stále více dávají přednost extravaganci a originalitě před zvyky a tradicemi. Některé barvy hrají ve svatební kytici prim - jsou to:

 

Bílá, která značí nevinnost, čistotu a něhu.

 

Červená, která ukazuje vášeň, sílu, energii a touhu.

 

Růžová, značící něhu, lásku, vřelost a náklonnost.

 

Žlutá nebo oranžová vypovídá o životní energii, pozitivní náladě, veselosti, nebo je to také barva, která povzbuzuje. Ač jsou tyto odstíny hodně oblíbené, pozor na fakt, že mohou také značit žárlivost a faleš!

 

Květiny – oblíbenou svatební květinou je stále kala. Popularitu získala svým dokonalým tvarem, krásou, jednoduchostí a zároveň rafinovaností. Kala je velmi exotická a uvidíte ji jen ve svatebních kyticích - běžně se do kytic neváže, proto je výjimečná a opravdu vzácná. Bílá nebo růžová kala tvoří dokonalý doplněk každé nevěsty.

 

Populární bývají také růže, přinášející pocit vznešenosti, dokonalosti a neskonalé krásy. Zatímco bílé růže značí něhu a nevinnost, rudé a červené růže znamenají hořící vášeň, touhu a energii.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 22.2.2017
Dnes má svátek Petr
původ jména je řecký a znamená: skálopevnost
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
Italská svatba – zvyky, tradice a přípravy
Sara 21.2.2017 15:44
Ja jsem chtela vzdycky svatbu v zahranici ale ne t...
Když otec nevede nevěstu k oltáři...
Leni 17.2.2017 13:30
Svatbu teprve řeším a už předem vím, že chci jít k...
Android tipy: Jak posílat hudbu, fotky a videa pře
edimer 11.2.2017 19:05
Někomu se bude uriče hodit návod jak rychle a jedn...
Kdo byl a je Josef Laufer? aneb Moje VELKÉ zklamán
vend123 7.2.2017 12:04
Nejsem si tím vůbec jist, ale můj otec mi vyprávěl...
TOPlist