Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Svatá dobroto!

Svatá dobroto!

13.4.2011 | Luděk Prokop

Asi je zbytečné chodit s dřívím do lesa a přidávat svou trošku do mlýna ohledně skandálů kolem Bárty a VV. Pravda, související řada otázek zůstane nevyjasněna. Zázračné prozření poslance Škárky a poslankyně Kočí. Nemalé částky vydávané panem Bártou jak korupčně, tak zhola pro nic a zhola za nic. Jediné srozumitelné vysvětlení, finanční výpomoci nejbližším spolupracovníkům, musíme odmítnout. V našich poměrech, v naší současné společnosti a při naší morálce, si nebudeme přeci hrát na potrhlé blázny či kamarády.

Nemusíme se zamýšlet nad tím, proč voliči dali hlasy VV, přestože bylo všeobecně známo, že Bárta byl vlastníkem detektivní agentury a že ABL sponzoruje stranu VV. Nemusíme přemýšlet o neřešení aféry ProMoPro a překrytí zájmu o její řešení, zájmem o dění ve VV. Raději se nikterak nezamýšlejme nad tím, že nebýt obálek, nebylo by ani daného rozkolu ve VV, ani související ztráty loajality. Zapomeňme na ProMoPro, zapomeňme na žádost bývalého ministra obrany o úplatek, žádost předloženou bývalému velvyslanci USA. Zapomeňme na Kalouska a jeho spolupracovníky v souvislosti s jejich "kamarádstvím" se zbrojařskými magnáty. Zapomeňme na mnoho jiných dalších záležitostí zasluhujících možná ještě větší pozornosti než je nynější pozornost upíraná na Bártu, na VV a ABL. Zapomeňme na očistný audit o Čunkovi, placený knížetem a nechme spát jeho neprozřetelná slova o čistém stole.

Za tím vším co je již výše uvedeno stojí za skutečnou pozornost to, v čem se shodují koaliční partneři bezezbytku a jednoznačně. To, co halasně propagují a co omílají kolem dokola jak kolovrátek. REFORMA.

Reforma - koaliční zaklínadlo. Reforma, něco co chtějí a musí koaliční partneři rukou jednotnou a nerozdílnou dotáhnouti až do konce. Za každou cenu. Za cenu sebeobětování pro blaho národa, pro blaho lidu, občanů a voličů. Pro blaho mladé generace, pro blaho příštích generací.

REFORMA. Nejnehoráznější lež, největší podvod od doby započetí tunelování velkou privatizační revolucí.

Význam zaklínacího slova "reforma" je: změna, náprava, zlepšení, přetvoření.

Význam slova reforma ve vládním provedení v oblasti veřejných financí, pod taktovkou ministra Kalouska je možná změna. A sice změna k horšímu a ještě hrošímu. Nějaké přetváření či přetvoření pod taktovkou jednoho a téhož ministra financí, očekávat nelze. Od ledna 2007 do dnešního dne, s výjimkou jednoho roku Eduarda Janoty, "reformuje" veřejné finance ministr financí Kalousek a veřejné finance jsou na tom čím dál hůř. Kalouskovo pojetí pojmu reforma spočívá nikoli v přetváření ale ve škrtech, ve škrtech a znovu ve škrtech, s výslednou "nápravou" v podobě nárůstu státního dluhu o cca 650 miliard. Předvolební zasílání složenek, dohromady s kydy o šetrnosti a rozpočtové zodpovědnosti, lze považovat za suverénní kralování v imaginární prvoligové soutěži o mistra nebetyčné drzosti.

Reforma. Koho vůbec ještě může tahle svatá povinnost vládní koalice oslovit jinak, než zpěněnou žlučí? Zatím z toho co je nám známo je tomu tak, že reforma není o tom, jak čelit korupci a zamezit veletokům financí od státu k soukromým subjektům. Ani jeden protikorupční skutečně účinný zákon nevyšel. Příliš mnoho indicií ukazuje, že reforma je pouhopouze o tom, jak ještě více vydundat finance ze státních prostředků ve prospěch soukromých subjektů. Jak ještě více vydundat peníze od nižších a středně příjmových vrstev. Jak ještě více snížit právní nároky a ochranu zaměstnanců. Všechno včetně zkušeností nasvědčuje tomu, že o ničem jiném tahle slavná reforma být nemá. Není o zavedení pořádku a práva. Není o nastolení jednoznačně definované zodpovědnosti soudců za chybně vynášené rozsudky, které jsou (a často nejsou) v následném řízení opravovány. A tohle všechno by nám nemělo být lhostejné, i když míra cynismu, kterou mnozí oplýváme, pod tlakem okolností v sebezáchovném procesu stále narůstá.

A jestliže svatý úkol reformní zvítězí nad nesmiřitelnými postoji stran vládní koalice, a ony se v zájmu nedotknutelné reformy usmíří, nezbyde nám všem ostatním než vyjít hromadně do ulic a svrhnout tuto vládu, nebo tahle svatá reforma odsoudí naše děti k nevolnictví.

Luděk Prokop
11. 4. 2011


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 21.7.2019
Dnes má svátek Vítězslav
původ jména je slovanský a znamená: slavící vítězství
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist