Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Zatím je to stále dobrý

Zatím je to stále dobrý

11.4.2011 | Luděk Prokop

Chaos takřka neuvěřitelného dění v politických stranách vládní koalice přerůstá hranice alespoň částečně srozumitelné logiky věcí. O účelu a cílech konání je možné, při zapojení pestrého rejstříku různorodých fantazií, pouze spekulovat. Kam se hrabe Paroubek s marťany.

Sdělovací prostředky disponující investigativními novináři na nás chrlí těžko uvěřitelnou změť informací, aniž by nějak pátrali po podstatě, po důvodech nevyzpytatelného počínání parlamentních zástupců lidu.

Poslanec Škárka se rozpovídá o nikoli zanedbatelných částkách, které inkasuje za blíže nedefinovatelnou stranickou loajalitu, aby vzápětí věc popřel s tím, že dělal legraci. Že si vystřelil z novinářky, aneb zpozoroval její neobratnost při skrytém nahrávání jeho slov. Posléze to vyvrátí s tím, že inkasoval z běžného měřítka nemalé částky doopravdy. Za co a proč nadále zůstává skryto za pojmem stranická loajalita. Předseda strany VV (WC zdálo by se být příhodnějším) podává v souvislosti s výroky poslance Škárky trestní oznámení - světe div se - na neznámého pachatele.

Vezmu-li v potaz, co všechno a jak se za vlády této vládní koalice již odehrálo, napadá mě, že to musí mít, anebo alespoň mělo by mít, nějaký smysl, nějaký důvod.

Pan Michálek usilující o nápravu v jakési naivitě, kterou ještě do nedávna mohla být postižena i řada z nás, zůstává po zásluze potrestán ztrátou tehdejšího pracovního místa. Ministr Drobil, loajálně opustil post ministra, aby se tolik nerozmazávaly jeho manipulační korupční aktivity (odhalené panem Michálkem) a byl po zásluze odměněn významným postem v ODS. Takovým postem, kterým ODS sděluje veřejnosti, jaké jsou její priority. Aféra odolnějšího ministra Vondry, aféra Promopro, naznačuje, že doba uzrává k okamžiku, kdy bude možné čelným politikům konat cokoli libo.

K výše uvedenému nástinu zkusme přičíst zdánlivě nesouvisející informace o závažných prohřešcích Drážní inspekce. O prohřešcích, vedoucích k úvahám o nezbytnosti vyměnit vedení inspekce. Jeden z těchto závažných prohřešků pojednává o prohřešku vůči dodržování pracovní doby. A sice, vedoucí pracovník měl v docházce uvedeno čerpání dovolené a při tom byl v práci. Dalším uváděným závažným prohřeškem je, že vedoucí zaměstnanec si nenechal vyplatit schválenou, značně vysokou odměnu a vymlouval se, že k takové výplatě chyběly finanční prostředky. No v obou případech nekázeň jak Brno. Jenom nevím, jestli šlo o mystifikaci ze strany televizních zpravodajců, nebo to tak je doopravdy. Ať již tak nebo onak, jedno je jisté, nehodící se vedení Drážní inspekce odhalující vážné nedostatky na ČD lze vyměnit pod téměř jakoukoli záminkou. A nic moc rozruchu to nevyvolá, stejně jako jej nevyvolává potrestání pana Michálka.

Dalším neméně důležitým poznatkem může být, že každou aféru lze vytěsnit aférami dalšími, novými a za sebou rychle jdoucími, na sebe navazujícími, nejlépe vzájemně nesouvisejícími. Veřejnost si postupem času navyká, otupí a zlhostejní. Pokusné balónky, jako bylo vyhození pana Michálka z místa, nebo setrvání ministra Vondry ve funkci ministra, jako je nyní absurdní záležitost kolem poslance Škárky a jako může být v dohledné době výměna vedení Drážní inspekce, signalizují, dohromady spolu s lhostejností veřejnosti, velice optimistické vyhlídky. Vyhlídky na to, že co nevidět bude možné vykonat a zmanipulovat cokoli co libo. Včetně voleb a převzetí vlády na dobu neomezenou volebními obdobími. Včetně vytunelování budoucna prostřednictvím nezbytně nezbytných reforem, ať již reformy penzijní či reformy zdravotnictví. Jak jinak než pod taktovkou ryzí pravicové vlády převodem státních peněz do spřátelených soukromých peněžních institucí. Pravda, zatím to je pořád dobrý. Zatím to ještě nějak jde.

Luděk Prokop
6. 4. 2011


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.11.2018
Dnes mají svátek Otmar a Mahulena
původ jména je německý a znamená: slavný štěstím, majetkem
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist