Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > ATÉNY 2004: Táhněte do háje!

ATÉNY 2004: Táhněte do háje!

23.8.2004 | Karel Kilián
Právě se rekonvalescentuji z cesty vlakem, v němž jsem od 0:22 do 3:00 za "pouhých" 228 Kč poctivě stál (a střídavě seděl) v chodbičce (asi tak nějak vypadá vlak, který není "vyšší kvality"). Prolistovávám si webíky a u Yuhůůa jsem narazil na článek, který mě doslova zvedl ze židle.

Oč jde? Myslím, že dostatek informací naleznete na zdrojích, na něž odkazuji níže. Velice stručně (takříkajíc "v kostce"): olympijský výbor si nárokuje mnoho věcí - například používání symbolu olympiády, olympijských kruhů a kdovíčeho ještě. Prosím - mají pro to oporu v zákoně (konkrétně se jedná o zákon 60/2000 Sb.), takže nelze, než daná pravidla respektovat. Nicméně - autoři oficiálního webu Athens 2004 se rozhodli jít ještě dále! Přikazují všem, kdož chtějí na web olympiády linkovat, aby používali jediný způsob odkazu - a sice s textem "ATHENS 2004." Jakýkoli jiný odkaz je zakázán!

Vymysleli si ještě spoustu dalších podobně podivných a arogantních podmínek, které by si snad nedovolili ani představitelé komunistické Číny. Ostatně posuďte sami - výběr ze všech příkazů a zákazů prezentuje Llook ve své diskuzi. Něco najdete také u Yuhůůa a patrně první, kdo na tuto drzost poukázal, byl Martin Kopta na Lupa.cz.

Chcete-li si přečíst originální znění těchto nesmyslů, máte možnost na oficiálním webu (který ÚMYSLNĚ nelinkuji podle požadavků postavených na hlavu).

Co k tomu chci říci já? Milý olympijský výbore, milá slavná olympiádo v Aténách, milí náfukové, kteří si myslíte, že budete někomu diktovat, jak smí a jak nesmí na SVÉM webu odkazovat: TÁHNĚTE DO HÁJE! Platím si tuto doménu, platím webhosting, věnuji svým webům svůj čas a pokud neporuším nějaký zákon (např. si tady nezačnu vystavovat dětské porno), tak si tady mohu dělat co chci a především jak chci! Chcete-li odkaz ve vámi stanoveném tvaru, zaplaťte si jej a budete ho mít! Pokusy, jako je tento, považuji za zásah do základní svobody, konkrétně do svobody projevu.

Připojuji se tímto k iniciativě ve smyslu "googlebombingu", rozjeté Llookem a prosím tímto všechny čtenáře, aby se po přečtení odkazovaných materiálů a zvážení situace, k této akci přidali. Způsob je velice jednoduchý - stačí na své stránky (blog, web, ....) přidat odkaz rake together (tedy <a href="http://www.athens2004.com/" target="_blank">rake together</a> - smysl této akce viz odkaz na začátku tohoto odstavce). Ukažme společně diktátorům, že si nemohou dovolovat nic, pro co nemají oporu v platné legislativě!

Na závěr citace z naší Listiny základních lidských práv a svobod:

Oddíl druhý

Politická práva

Článek 17

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.

(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.

(3) Cenzura je nepřípustná

Relevantní odkazy:


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. Llookovi 2
Karel K. Llookovi
llook V tom odkazu chybí "http://www."
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 26.3.2019
Dnes má svátek Emanuel
původ jména je hebrejský a znamená: Bůh s námi.
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist