Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Osamocení lékaři

Osamocení lékaři

10.2.2011 | Luděk Prokop

Většina občanů znovu a znovu se nechá manipulovat hromadnými sdělovacími prostředky tak, že znovu a znovu se staví proti vlastním zájmům. A sice ve prospěch kořistnictví individuálních či menšinových skupin a jednotlivců, proti vlastním oprávněným zájmům. Tento paradox zřetelně dokladuje nevšímavost k nepřeberné škále celospolečenských problémů spjatých s korupčním jednáním na straně jedné a odsuzování hnutí lékařů "děkujeme, odcházíme" na straně druhé.

Nebudu unavovat výčtem důvodů, proč v daném konfliktu věřím lékařům a proč nevěřím proti nim stojícím politikům a sdělovacím prostředkům. Nechci rozvádět výčet a specifikaci vrcholně podlých argumentů namířených proti lékařům. Jen namátkou. Záměrné zkreslování údajů ohledně platů. Odporná hra s odpornými vlastnostmi lidských povah. Mnohaleté zneužívání trpělivosti lékařů, naprosté ignorování problémů vrcholící giganticky sprostým pokusem o přisouzení role vyděračů řadu let vydíraným lékařům. Nic nového pod sluncem kdy zloděj křičí, chyťte zloděje.

Jsem přesvědčen, že lékařům jde opravdu především o nápravu celkového systému ve zdravotnictví a umím pochopit, že jako první krok k nápravě byla zdvižena otázka platů. Považuji za naprosto logické, když náprava začne od nejjednodušeji řešitelného problému. Tím by byla dána alespoň nějaká záruka, že problémy na které je poukazováno desítky let chce vláda začít konečně řešit.

A co dělá vláda? Od samotného začátku akce "děkujeme, odcházíme" dělá všechno proto, aby mezi ní a lékaři k žádné dohodě o nápravě věcí nedošlo. A když už je dohoda na spadnutí, přijde s kličkováním kolem slibů a vytáčkami všelijakými tak, aby to vypadalo, že ona nic, ona muzikant. K tomu se přidají sdělovací prostředky. A když se ruka k ruce vine, pak se dílo podaří.

Věřím lékařům. Nevěřím, že uspějí. Veřejnost na místo aby se za lékaře (a tím i sama za sebe) postavila, třeba potunisku nebo poegyptsku, je rozpolcena. Rozpolcena nemalou zásluhou sdělovacích prostředků, jejichž zaměstnanci si koledují, aby na jejich "zásluhy" až na ten Tunis či Egypt dojde i u nás, nebylo zapomenuto.

Věřím lékařům. Nevěřím, že uspějí. Neboť cíl této vlády zdá se být zjevný. Doprivatizovat co se ještě zprivatizovat dá. V prvním kroku zbývající zdravotnictví (k dohodě s lékaři tudíž nesmí dojít a v tomto punktu si vede vláda velmi dobře), následně pak vše ostatní včetně důchodového systému. Stále ještě je co tunelovat.

Dnes jsou osamoceni lékaři a je mě hanba při průzkumu veřejného mínění. Zítra to budeme my ostatní, až se někteří lékaři budou vracet při splněných (dnes nesplnitelných) mzdových podmínkách, do zprivatizovaného zdravotnictví.

Luděk Prokop
7. 2. 2011


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Forest O lékaře nejde...
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.6.2019
Dnes má svátek Zbyněk
původ jména je český a znamená: posilující hněv
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist