Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Android > Bambuser: Živý přenos videa a zvuku přes Internet

Bambuser: Živý přenos videa a zvuku přes Internet

2.2.2011 | Karel Kilián

Představte si situaci, kdy pořádáte sraz, konferenci, nebo jinou akci a chtěli byste přenášet obraz a zvuk přes Internet, aby vše mohli sledovat i ti, jež nemohli přijít osobně. Pojďme ale ještě dál: chtějme, aby si ten, kdo neměl čas v zadaném termínu, mohl později pustit záznam. Tak přesně toto nabízí aplikace Bambuser, kterou si dnes stručně představíme.

Začínáme: Registrace na webu

Prvním krokem by měla být registrace na webových stránkách bambuser.com, kde se přes výrazné zelené tlačítko Sign up for free dostanete na registrační formulář. Vyplnění by vám mělo zabrat maximálně několik desítek vteřin - zvolíte si uživatelské jméno, zadáte e-mailovou adresu a dvakrát napíšete heslo, kterým se chcete přihlašovat. Nakonec vyberete zemi a potvrdíte, že vám bylo více než 13 let. Tím je registrace dokončena.

Registrace na webu Bambuser.com
Registrace na webu Bambuser.com

K čemu vám registrace bude? Videa z telefonu mohou být nejen přenášena jako přímý přenos, ale také archivována na webových stránkách Bambuseru, odkud si je může kdokoli později pustit. Jestliže budete chtít nějaké z nahraných videí smazat, budete se muset nejprve přihlásit a potvrdit tak, že jste autorem a oprávněnou osobou. Kromě toho můžete nastavovat vzhled přehrávače videí (položka Customize your player) a doporučíme vám projít si sekci Email settings, pokud nechcete dostávat e-mailem upozornění na některé události a novinky.

Aplikace v telefonu

Bambuser najdete a nainstalujete standardním způsobem z Android Marketu. Po jeho spuštění budete vyzvání k zadání přihlašovacích údajů (ty můžete případně zadat i později přes položku Settings-Username a Password).

Úvodní obrazovka aplikace Bambuser
Úvodní obrazovka aplikace Bambuser

Po přihlášení k serveru můžete začít s přímým přenosem. My se ale nejprve podíváme do nastavení, kde lze zvolit rozlišení videa (na výběr je 174 x 144, 320 x 240, 352 x 288, 480 x 320, 640 x 480 a 800 x 480 px) a jeden ze tři režimu kvality (jako výchozí je nastaven střední, označený jako Normal). Zvuk můžete buď úplně vypnout, nebo vybrat mezi normální nebo vysokou kvalitu.

Kromě toho lze přímo v aplikaci určit, zda bude stream archivován, aby si ho diváci mohli pustit i později, jestli má být video soukromé nebo veřejné a mají-li být odeslány informace o vaší poloze. Nakonec můžete zadat titulek, pod kterým bude video prezentováno na webu.

Přenos zahájíte stiskem na tlačítko Broadcast. Od tohoto okamžiku je možné sledovat na Internetu vše, co zabírá kamera vašeho telefonu. V režimu přenosu se na displeji po levé straně zobrazuje ukazatel Stream health, indikující graficky i barvou jak vaše aktuální připojení zvládá přenos. Je zřejmé, že například při připojení přes Wi-Fi si můžete dovolit vysílat s vyšší kvalitou obrazu a zvuku než přes mobilní připojení. Právě tento indikátor vám napoví, zda nebude lepší jít s kvalitou přenosu o něco níže.

Indikátor po levé straně ukazuje kvalitu přenosu
Indikátor po levé straně ukazuje kvalitu přenosu

Užitečné je také tlačítko Share, umožňující sdílet informace o přenosu s ostatními. Můžete tak například odeslat odkaz na nejrůznější sociální služby včetně Facebooku, Twitteru, MySpace a další, nebo standardními systémovými prostředky, tedy např. e-mailem nebo SMSkou. Příjemce pak může sledovat vámi snímané video v reálném čase (se zpožděním cca. 3-5 sekund) skrze webový prohlížeč přes klasický flashový přehrávač.

Klady a zápory

Klady jsou v tomto případě jasné: program je maximálně jednoduchý z hlediska konfigurace i obsluhy. Přináší běžným uživatelům možnost pořádat přímé přenosy z akcí, včetně jejich následné archivace pro pozdější přehrání. Nesporným plusem je dostupnost aplikace pro prakticky všechny mobilní platformy, tedy jmenovitě kromě Androidu je k dispozici také pro iPhone, operační systémy Bada, Maemo 5, Symbian^3 a Symbian S60. Jednou z největších výhod jsou i skoro nulové požadavky na vybavení příjemce, kterému stačí internetový prohlížeč s podporou flashe a je přitom jedno, zda používá počítač s Windows, Linuxem nebo Mac OS.

Velkým, ale přitom naprosto pochopitelným mínusem, je náročnost na datové připojení. I v případě použití sítí 3G doporučujeme držet se s nastaveným rozlišením raději v dolní polovině nabídky (přes EDGE či GPRS na živé vysílání raději zapomeňte). Soustavné přenosy dat a povětšinou také permanentně zapnutý displej se významně podepisuji na rychlém vybíjení baterie, proto pro delší přenosy doporučujeme nezapomenout nabíječku.

Video návody

Výrobce připravil pro uživatele několik instruktážních videí, která jsou sice prezentována na Nokii se Symbianem, ale většina postupů je podobná i na Androidu.

Jak stáhnout aplikaci do telefonu:

Jak nainstalovat aplikaci:

Jak začít vysílat:

Informace o aplikaci Bambuser

Testovaná verze: 1.3.6 ze 20. ledna 2011
Licence: freeware
Stránka programu: bambuser.com
Stránka AndroLib: http://cz.androlib.com/android.application.com-bambuser-broadcaster-qxjC.aspx
Stránka AppBrain: www.appbrain.com/app/bambuser/com.bambuser.broadcaster
Počet stažení dle AppBrain: 50 000 až 250 000
Hodnocení dle AppBrain: 4,33/5
Velikost aplikace v telefonu: 1,61 MB
Podporuje přesun na SD kartu: ano
QR kód:

QR kód aplikace Bambuser
QR kód aplikace Bambuser


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.6.2019
Dnes má svátek Leoš
původ jména je řecký a znamená: lev
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist