Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Klaus odmítl jmenovat Davida Ratha

Klaus odmítl jmenovat Davida Ratha

21.10.2005 | Karel Kilián
Ač mi "pan Profesor," jak se prezidentovi republiky Václavu Klausovi přezdívá, byl v poslední době hodně sympatický svými "anti-eurouniostickými" názory, včera si to u mne doslova a do písmene posral. Nemohu se zbavit dojmu, že na hradě sedí šašek, který má na čele přilepenou nálepku "volte ODS." Jak si jinak mám vysvětlit fakt, že předtím schválil X neschopných ministrů, včetně "gumídka" Součkové a teď se "šprajcne" jako malé dítě a vymýšlí si důvody, proč nejmenuje ministrem zdravotnictví Davida Ratha?

A lidé se radují, protože se někdo zase postavil nepopulárnímu Paroubkovi. Jenže by si měli uvědomit, že tohle není story o premiérovi, ale o tom, koho budeme mít v čele ministerstva zdravotnictví.

Osobně si myslím, že David Rath by měl dostat šanci, aby ukázal, co na postu ministra zdravotnictví dokáže. Do voleb zbývá jen pár měsíců a pokud se ukáže, že se na toto místo nehodí, nebo že dělá věci jinak, než bychom chtěli, můžeme (pacienti, lékaři, ...) ve volbách rozhodnout o tom, že prostě tato vláda s tímto ministrem nebude pokračovat Právě proto si myslím, že je ideální čas na to, aby dlouholetý kritik Rath dostal na tu chvilku do ruky kormidlo.

Podobně, jako Rath, si nemyslím, že by v čele zdravotnického resortu měl být spíše ekonom, než lékař. Sám jsem pracoval v nemocnici, kde byl ředitelem ekonom (s nějakou hutnickou vysokou školou) a po několika letech zametání problémů pod koberec, to s tou nemocnicí šlo pěkně z kopce. Samozřejmě někteří jeho kamarádi si na té nemocnici pěkně namastili kapsu a měli (a mají) se dobře. Dnes ten pán již, díkybohu, neřediteluje.

Dovolím si na závěr ocitovat Rathova slova z jeho vyjádření pro iDnes.cz: "Často se říká, že by měl být v čele resortu ekonom. Nemyslím si, že by to bylo ku prospěchu. Znám několik nemocnic, které do problémů přivedli ekonomové, a naopak znám skvěle fungující nemocnice, které vede lékař. Je to logické, protože ekonom není často schopen vidět medicínské důsledky, a navíc mu lékař v zájmu péče o pacienta dokáže vždy zargumentovat potřebnost přístroje či podávání drahého léku. A to třeba i tehdy, když cena je několikanásobná a účinek jen o deset procent vyšší než u jiného." S tím nemohu nic jiného, než souhlasit.

Teď jen doufám, že si pan Klaus přestane hrát na uraženého chlapečka, kterému rozšlápli bábovičku a přestane do své funkce motat své osobní názory a případné antipatie. V tomto konkrétním případě totiž nějaký jeho "názor" opravdu není na místě! Až vyhraje ODS se svou "Modrou šancí pro podvodníky," může si pan Klaus nadiktovat vládní kabinet podle svých představ a požadavků. Jako to dělal dřív, kdy tam byl jeden neschopný blb, vedle druhého - hlavně, že drželi hubu a krok, měli se dobře a mávali (svými?) modrými ptáky.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 26.6.2019
Dnes má svátek Adriana
původ jména je latinský a znamená: od moře
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist