Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Klaus odmítl jmenovat Davida Ratha

Klaus odmítl jmenovat Davida Ratha

21.10.2005 | Karel Kilián
Ač mi "pan Profesor," jak se prezidentovi republiky Václavu Klausovi přezdívá, byl v poslední době hodně sympatický svými "anti-eurouniostickými" názory, včera si to u mne doslova a do písmene posral. Nemohu se zbavit dojmu, že na hradě sedí šašek, který má na čele přilepenou nálepku "volte ODS." Jak si jinak mám vysvětlit fakt, že předtím schválil X neschopných ministrů, včetně "gumídka" Součkové a teď se "šprajcne" jako malé dítě a vymýšlí si důvody, proč nejmenuje ministrem zdravotnictví Davida Ratha?

A lidé se radují, protože se někdo zase postavil nepopulárnímu Paroubkovi. Jenže by si měli uvědomit, že tohle není story o premiérovi, ale o tom, koho budeme mít v čele ministerstva zdravotnictví.

Osobně si myslím, že David Rath by měl dostat šanci, aby ukázal, co na postu ministra zdravotnictví dokáže. Do voleb zbývá jen pár měsíců a pokud se ukáže, že se na toto místo nehodí, nebo že dělá věci jinak, než bychom chtěli, můžeme (pacienti, lékaři, ...) ve volbách rozhodnout o tom, že prostě tato vláda s tímto ministrem nebude pokračovat Právě proto si myslím, že je ideální čas na to, aby dlouholetý kritik Rath dostal na tu chvilku do ruky kormidlo.

Podobně, jako Rath, si nemyslím, že by v čele zdravotnického resortu měl být spíše ekonom, než lékař. Sám jsem pracoval v nemocnici, kde byl ředitelem ekonom (s nějakou hutnickou vysokou školou) a po několika letech zametání problémů pod koberec, to s tou nemocnicí šlo pěkně z kopce. Samozřejmě někteří jeho kamarádi si na té nemocnici pěkně namastili kapsu a měli (a mají) se dobře. Dnes ten pán již, díkybohu, neřediteluje.

Dovolím si na závěr ocitovat Rathova slova z jeho vyjádření pro iDnes.cz: "Často se říká, že by měl být v čele resortu ekonom. Nemyslím si, že by to bylo ku prospěchu. Znám několik nemocnic, které do problémů přivedli ekonomové, a naopak znám skvěle fungující nemocnice, které vede lékař. Je to logické, protože ekonom není často schopen vidět medicínské důsledky, a navíc mu lékař v zájmu péče o pacienta dokáže vždy zargumentovat potřebnost přístroje či podávání drahého léku. A to třeba i tehdy, když cena je několikanásobná a účinek jen o deset procent vyšší než u jiného." S tím nemohu nic jiného, než souhlasit.

Teď jen doufám, že si pan Klaus přestane hrát na uraženého chlapečka, kterému rozšlápli bábovičku a přestane do své funkce motat své osobní názory a případné antipatie. V tomto konkrétním případě totiž nějaký jeho "názor" opravdu není na místě! Až vyhraje ODS se svou "Modrou šancí pro podvodníky," může si pan Klaus nadiktovat vládní kabinet podle svých představ a požadavků. Jako to dělal dřív, kdy tam byl jeden neschopný blb, vedle druhého - hlavně, že drželi hubu a krok, měli se dobře a mávali (svými?) modrými ptáky.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 10.12.2018
Dnes má svátek Julie
původ jména je latinský a znamená: vlasatá, zářící
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist