Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Operátore, MMSky se ztracenými dětmi dostávat nechci!

Operátore, MMSky se ztracenými dětmi dostávat nechci!

4.12.2010 | Karel Kilián

Tento článek měl být původně součástí včerejších Týdnovin. Protože ale jeho rozsah překročil stanovený "limit," vydávám ho dnes samostatně. Reaguji na zprávu Unesené dítě uvidíte v mobilu, poplach budou vyhlašovat operátoři.

Chápu, že mediálně vděčné téma, jakým ještě nedávno bylo zmizení malé dívenky, je ideální k prosazování nepopulárních opatření. Mohli jsme to opakovaně vidět jako "boj proti terorismu," kdy na základě medializace určitých událostí postupně došlo k zavedení buzerací cestujících, dosahující až narušení intimity.

Ztracená Anna Janatková tak otevřela dveře policejně-operátorskému spamu, kdy zákazník podle nějakého klíče dostane na svůj telefon MMS s fotografií a popisem pohřešovaného dítěte. Tím klíčem by měla být poloha uživatele (tj. zprávy budou zasílány uživatelům v určitém okruhu od místa, kde bylo dítě viděno naposledy). Už nikdo se dnes nepozastavuje nad mírou porušení soukromí, kdy je mobilní operátor schopen s přesností až na desítky či stovky metrů určit, kde se jeho klienti nacházejí.

Stejně tak nikdo neřeší, že jde o nevyžádanou zprávu (byť tedy ne reklamní sdělení), kterou si zákazník neobjednal. Vždyť jde přeci o dobrou věc, stejně jako v případě boje proti teroristům!

Většina ztracených dětí se najde druhý den, kdy se ukáže, že jen "přespaly" u "kamaráda" či kamarádky, aniž by považovaly za nutné dát to na vědomí svým rodičům. Proč bych měl být obtěžován jen proto, že někteří rodiče nedokázali vštípit svým dětem základy chování?

Neméně negativně vnímám i skutečnost, že mi operátor bude cokoli posílat na telefon, který jsem si pořídil za své peníze a pro své účely. Určitě jsem nevyhodil několik tisíc za to, aby mi chodily fotografie cizích dětí!

Co tedy dělat v případě, kdy takové zprávy dostávat nechci? Bude možné se nějakým způsobem bránit? Půjde u operátora nastavit, že opravdu nemíním zdarma dělat práci, kterou má dělat policie, placená z mých daní? Předpokládám, že to nebude možné - vždyť přeci jde o moc dobrou věc, která se v cizině osvědčila.

Čekám na den, kdy policie po razantních škrtech, prováděných pod taktovkou ministra Johna, dostane státem garantované právo používat nejen mobilní telefony občanů, ale také jejich auta, jízdní kola, oblečení, teplou vodu a nevím co ještě. Proč bychom neměli strážcům zákona poskytnout své osobní auto pro účely hledání vraha či zloděje? Vždyť jde přeci o dobrou věc!

Předpokládám, že zastánci použijí argument, že jednou třeba budu rád, když se díky rozeslané zprávě najde mé ztracené dítě. Ne, nebudu. Pokud se mi ztratí dítě, bude to ukázka mého selhání, jeho špatné výchovy a především moje osobní záležitost, se kterou nemám právo obtěžovat ostatní.


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: Sety
Karel K. To: Vojtas
Vojtas K zabaveni auta i jinych veci
Sety ...
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 18.6.2019
Dnes má svátek Milan
původ jména je slovanský a znamená: milost, přívětivost
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist