Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Android > Palmary Weather PRO: Proměňte svůj Android v rosničku

Palmary Weather PRO: Proměňte svůj Android v rosničku

24.11.2010 | Karel Kilián

Nejrůznější widgety, zobrazující aktuální počasí a předpověď na nejbližší dny, patří k nejoblíbenějším programům nejen na platformě Android. Dnes bych vám chtěl představit aplikaci, za kterou je sice nutné utratit tři dolary, ale která, alespoň dle mých zkušeností, překonává konkurenci o několik délek. Řeč bude o Palmary Weather PRO.

Troška historie

Palmary Weather byl původně nabízen ve dvou verzích - první byla zdarma ale s reklamním proužkem, druhá - PRO - stála šest dolarů a kromě absence reklamy nabízela i widgety na plochu. Freewarová varianta ale v tichosti zmizela z Android Marketu a po několika dnech přestala fungovat i její aktualizace. Vyzkoušel jsem přinejmenším desítku konkurenčních produktů, ale pokaždé jsem došel k závěru, že Palmary Weather nedokáže nahradit žádná z nich. Navíc pozitivně zapůsobila i sleva na necelé 3 USD.

Co Palmary Weather umí?

Primární funkcí je zobrazení aktuálního počasí ve vybrané lokalitě (těch je možné sledovat i několik najednou), přičemž vybírat můžete ze 68 tisíc míst z celého světa. Neméně důležitá je také meteorologická předpověď, která je k dispozici na dva dny dopředu s rozpisem na ráno, odpoledne, večer a noc. V čem ale Palmary Weather vyniká, je předpověď na celých patnáct dnů dopředu. Samozřejmě je nutné brát v úvahu skutečnost, že přesnost dlouhodobé předpovědi nemůže být zcela stoprocentní, nicméně z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se tato "rosnička" odchyluje od reality poměrně málo.

Prostředí aplikace

Po spuštění se zobrazí aplikace se čtyřmi panely. Na prvním - Now - je zobrazena aktuální meteorologická situace ve vybrané lokalitě. Kromě grafického znázornění a teploty jsou k dispozici údaje o tzv. "pocitové teplotě" (tj. jak budete aktuální teplotu vnímat s ohledem na vlhkost vzduchu), rosném bodu, vlhkosti a tlaku vzduchu, viditelnosti, směru a síle větru. V dolní liště se pak zobrazuje informace o čase poslední úspěšné aktualizace.

Na panelu 2 Day najdete detailní předpověď na následujících 48 hodin, rozepsanou na jednotlivé úseky dne (ráno, odpoledne, večer a noc). V základním pohledu je prezentována ikonkou, stručným popisem a předpokládanou teplotou. Tapnutím na zvolené období se dostanete k podrobnějším informacím.

15 Day pak nabízí již zmiňovanou předpověď počasí na dalších 15 dnů, což je patrně nejdále, kam se má smysl dívat. I zde se výběrem jednotlivých dnů dozvíte více detailů.

Aktuální meteorologická situace Předpověď počasí na následující dva dny
Aktuální meteorologická situace Předpověď počasí na následující dva dny
Předpověď na dalších 15 dnů
Předpověď na dalších 15 dnů

Poslední záložka Airports je patrně jedinou věcí, kterou na Palmary Weather PRO zkritizuji. Měla by zobrazovat zpoždění na nejbližším letišti, nicméně v Ostravě nabízí letiště Bratislava - Ivanka, ačkoli nepochybně blíže najdeme minimálně dvě významná letiště (Ostrava - Mošnov a Brno - Tuřany). Poblíž řecké Soluně nenabízí dokonce žádné letiště, ačkoli na okraji města je.

Další porce funkcí v menu

Stisknete-li klávesu Menu, dostanete se k dalším nabídkám. Po položkou Více se skrývá nastavení (Settings), kde si můžete zvolit preferované jednotky (anglické, metrické, nebo vlastní), nastavit periodu automatické aktualizace, či počet snímků meteomap, které se mají stahovat.

Význam nabídky Update je asi jasný - po její aktivaci dojde k okamžitému stažení aktuálních dat.

V sekci Maps se vyřádí amatérští meteorologové, kteří si zde mohou prohlédnout předpovědní mapu, animované satelitní snímky oblačnosti, aktuální počasí v okolních velkých městech, mapu minimálních a maximálních teplot, předpokládaný výskyt srážek a několik dalších podkladů.

Meteorologické mapy
Meteorologické mapy

V sekci Charts získáte přehled o průběhu křivky reálné i pocitové teploty v následujících 12 a 48 hodinách a týdnu. Dotykem se můžete podívat na konkrétní hodinu či den.

Grafy
Grafy

Locations nabízí patrně nejzajímavější pohled pro ty, kdož chtějí mít přehled o stavu počasí na více místech současně. Zobrazuje totiž najednou situaci či předpověď ve všech zvolených lokalitách. Tapnutím se pak na vybrané místo přepnete a můžete si prohlížet detaily, jakož i zmíněné dvoudenní a dvoutýdenní předpovědi. Jednotlivé lokality lze můžete přidávat buď z hlavního menu (Add Location), nebo z nabídky Locations, případně lze použít aktuální polohu načtenou z GPS.

Aktuální počasí ve více lokalitách současně
Aktuální počasí ve více lokalitách současně

Widgety na plochu

Jak jsme zmínili už na začátku této recenze, jednou z přidaných hodnot jsou widgety, které si můžete přidat na plochu svého telefonu. Palmary Weather jich nabízí sedm, od úplně malého o velikosti standardní ikony (1 x 1), až po nejpodrobnější, zabírající celou plochu (4 x 4). Zvolit si můžete sledované místo a průhlednost widgetu. Snadno tak lze proměnit mobilní telefon v cestovní meteostanici. Widgety jsou interaktivní - tapnutím na sekci s předpovědí se dostanete například k podrobnějším informací, skrze aktuální stav spustíte hlavní aplikaci. Další možností, jak můžete sledovat aktuální teplotu, je její zobrazování v notifikační liště.

Široká nabídka widgetů na plochu
Široká nabídka widgetů na plochu

Resumé

Existuje celá řada aplikací, nabízejících informace o aktuálním stavu počasí a předpověď na následující dny. Palmary Weather PRO ale přináší ucelenou sadu nástrojů, díky kterým můžete detailně sledovat meteorologickou situaci kdekoli na světě. Výtečně také nahradí výchozí ukazatele počasí, jež bývají součástí systémových launcherů. Jestliže vás tedy zajímá jak bude a chcete to vědět kdykoli a kdekoli, určitě byste o Palmary Weather PRO měli alespoň zauvažovat. Za těch necelých 60 korun určitě stojí.

Informace o aplikaci Palmary Weather PRO

Testovaná verze: 1.21 ze 17. října 2010
Licence: placená aplikace, cena 2,99 USD.
Stránky autora: PalmarySoft.com.
Stránka programu: http://www.palmarysoft.com/products.php?platform_id=3&category_id=2&product_id=2
Stránka AndroLib: http://www.androlib.com/android.application.com-palmarysoft-customweatherpro-qjBpm.aspx
Stránka AppBrain: http://www.appbrain.com/app/palmary-weather-pro/com.palmarysoft.customweatherpro
Počet stažení dle AppBrain: 1 000 - 5 000
Hodnocení dle AppBrain: 4,32/5
Velikost aplikace v telefonu: 2,98 MB
QR kód:

QR kód Palmary Weather Pro
QR kód Palmary Weather Pro


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.6.2019
Dnes má svátek Leoš
původ jména je řecký a znamená: lev
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist