Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Hodnocení restaurací > Hodnocení restaurací: Plzeňský restaurant Gurmania, Praha

Hodnocení restaurací: Plzeňský restaurant Gurmania, Praha

3.11.2010 | Karel Kilián
Název podniku: Plzeňský restaurant Gurmania
Adresa podniku: Rozkošného 895/6, Praha 5, 150 00 (naproti Smíchovskému nádraží).
www podniku: www.gurmania-restaurant.cz

Najít restauraci s ochotnou obsluhou je docela problém. Většinou můžete být rádi, když vám číšník nepředhodí jídelní lístek jako psovi a netváří se naštvaně, když do restaurací nechodíte stylem "zaplať a jeď."

Když jsme si s kamarádkou domlouvali sraz u Smíchovského nádraží, čekal jsem, že v okolí najdeme spíše "hospody čtvrté cenové." Nakonec se ale konalo velké překvapení - Plzeňský restaurant Gurmania se ukázal býti perlou nejen na Smíchově, ale překonal snad všechny podniky, které jsem do té doby navštívil.

Hned po vstupu do kavárenské části (v přízemí), kdy jsme řešili, kam se posadit, se nás ochotně ujal přítomný číšník. Nakonec jsme zvolili suterén, kde na nás čekalo příjemné prostředí s přijatelně hlasitou hudbou a především nevídaně ochotnou obsluhou. Mladý muž, který se o nás staral, byl příjemně naladěn a od začátku vzbuzoval pocit, že jsme v podniku vítanými hosty. Staral se o nás s maximální ochotou a byl pozorným hostitelem. Takový přístup k zákazníkovi není v českých podnicích zrovna obvyklý - ostatně zkuste si sami odpovědět na otázku, kdy jste naposledy v restauraci měli pocit, že jste zákazníkem, kterého číšník či servírka opravdu rád/a hostí.

Nakonec mi to nedalo a zariskoval jsem lehce provokativní otázkou ve smyslu: "Vy určitě nejste z Prahy...?!" Nemýlil jsem se - pan číšník pochází ze Znojma, čímž se rázem vše vysvětlilo :). O moravské pohostinnosti jsem do toho dne pouze slyšel (nutno konstatovat, že ani po čtyřech letech v Ostravě jsem na ni v tomto regionu nenarazil), takže jsem konečně v praxi zakusil, co si pod tímto pojmem mám představit.

Jedna ukázka za všechny: objednal jsem si tureckou kávu. Dosud jsem byl zvyklý, že mi ji obsluha přinesla a já až poté zjistil, že "není nic moc" (zpravidla jsem takto negativně vnímal použití levné směsi typu "Standard," kdy v kávě plaval kdovíjaký odpad). V Gurmanii mi ale číšník doporučil presso s tím, že "turka" nemají zrovna dobrého. Dal jsem na jeho radu a ač presso zrovna nemusím, nakonec jsem nelitoval. Bylo opravdu výborné, přičemž o úrovni servisu svědčí i fakt, že mléko nebylo podáváno v klasických plastových mini-kelímcích, nýbrž v porcelánové konvičce a - teď se držte - bylo dokonce ohřáté! I když jsem byl i v cenově výše postavených podnicích, tak dobré presso jsem jinde nezakusil.

Bohužel jsem na schůzku dorazil najedený, takže vám neporeferuji o zde nabízeném jídle. Kamarádka si ale objednala řízek, který byl - alespoň z mého pohledu - dalším překvapením večera. Dozlatova opečený řízek zabral prakticky celou šířku talíře a i když jsem schopen sníst celkem dost, nejsem si jistý, zda bych takovou porci zvládl. Přiznám se, že jsem zalitoval své sytosti, protože donesený pokrm vypadal velmi lákavě. Určitě míním příště vyzkoušet zdejší svíčkovou a o své dojmy se dodatečně podělím. Jídelní lístek v Gurmanii není příliš rozsáhlý, přesto si myslím, že vyhovující jídlo v něm najde každý. Ceny přitom nejsou nikterak přemrštěné a vzhledem k porci a úrovni podniku bych je dokonce označil jako velmi slušné.

O nadstandardním přístupu k zákazníkům svědčí i následující text, který najdete na webových stránkách podniku: "Naše nabídka není malá, ale přesto chceme vyhovět Vašim požadavkům a nabídnout Vám i to co aktuálně nemáme. Budete-li mít pocit, že naší nabídce přece jen něco chybí, rádi uvítáme vaše podněty..." Popřemýšlejte nad tím, zda jste někde jinde viděli takový přístup. Naopak v mnoha jiných podnicích si účtují i 75% ceny za poloviční porci, případně malé (dětské) porce vůbec nedělají.

Další plus získává Gurmania za možnost bezdrátového připojení k Internetu zdarma, což v našich končinách stále ještě není zcela běžné. Potěšila i skutečnost, že ačkoli je hlavní část podniku situována do sklepních prostor, nebyl zde problém se signálem mobilních sítí.

Jestliže spíše než pivo oceníte dobré víno, mohla by vás oslovit nabídka degustace vín. V symbolické částce 150 Kč je zahrnuta degustace vín, sýr a pečivo. Připočtete-li si k tomu ochotného a příjemného vrchního, můžete si tak v Praze vyzkoušet, jak to asi vypadá ve vyhlášených moravských sklípcích :).

Celkové hodnocení

Obsluha: Jednoznačně na jedničku! V tomto podniku si budete připadat jako vítaný host a v tomto duchu s vámi také bude jednáno :). Z dosud navštívených podniků (a že jsem jich nezkusil málo :) ) pana vrchního v Gurmanii řadím na absolutní špičku.

Čistota a prostředí: Prostředí je příjemné, čisté, což podtrhují i toalety, na kterých by se dalo jíst z podlahy :). Očividně funguje i vzduchotechnika, neboť ani v pozdějších hodinách nebylo v podniku nakouřeno.

Kvalita a chuť jídla: Bohužel jsem ještě v Gurmanii nejedl, nicméně kuchař zjevně odvádí poctivou práci a na zákaznících se zde nešetří.

Celková atmosféra: Díky obsluze i prostředí je atmosféra v Gurmanii vysloveně pozitivní a jsem přesvědčen o tom, že se zde budete cítit dobře.

Parkování: Restaurace je situována tak, že parkování patrně bude poněkud problém. Kladně ale hodnotím dostupnost veřejné dopravy - v blízkosti jsou zastávky autobusů, tramvají a metra, jakož i příměstských autobusů a vlakové nádraží.

Gurmania je první podnik, kde bych (kdybych ji měl) udělil samolepku "Karel K. doporučuje" s plným počtem hvězdiček :). Budete-li mít cestu na Smíchov, určitě se tam zastavte!


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Bišonek Prubnu ju!
McQ Samolepka
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 18.6.2019
Dnes má svátek Milan
původ jména je slovanský a znamená: milost, přívětivost
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist