Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Tipy na výlet > Recenze hotelu: Hotel Turist a hotel Metropol, Makedonie, Ohrid

Recenze hotelu: Hotel Turist a hotel Metropol, Makedonie, Ohrid

22.8.2010 | Visnery

Jelikož nám z Balkánu chybělo už opravdu jen málo zemí, které bychom neviděli, rozhodli jsme se zajít do naši oblíbené cestovky Relax Adriatic a požádat je o sehnání ubytování i do hotelu, který normálně žádná česká cestovka nenabízí. V pohodě souhlasili a mohly jsme jet. Tímto Relaxu opět děkujeme za super služby a bezproblémový pobyt.

 

Hotel leží stranou od města Ohrid, takže vás mine jeho šum a ruch, který je tam díky atrakcím a kvantu lidí. Hotel patří do komplexu tří hotelu a to hotelu Metropol, Turist a Belevue. Všechny jsou nějakým způsobem propojeny a například hosté hotelu Turist chodí na jídlo do hotelu Metropol. Bazén je naopak v hotelu Belevue.

 

Popis hotelu: Hotel byl rekonstruován v roce 2007 a je to vidět. Všechno je nové, uklizené, v pořádku. Nic extra, ale na tři hvězdičky odpovídá. Pokoje jsou nestandardně na Evropu velké a opravdu prostorné. Hotel je v zeleni a zahalen stromy, takže nejde z žádné strany pořádně vidět. Díky tomu je celý den ve stínku a klimatizace, která zde není, vám opravdu chybět nebude.

 

Ač o tom cestovka nepíše a nikde to nezmiňuje, hotel vlastní soukromou hotelovou pláž. Na tu po příjezdu dostanete lísteček a máte ji po celou dobu zadarmo a to včetně lehátek. Velké pozitivum, pro ty, kteří zvažují, že by s sebou tahali lehátka nebo by museli utrácet šílené peníze za plážový servis. Tady je v ceně!

 

O parkovišti se cestovka zmiňuje, avšak zapomněla na velmi důležitý a podstatný fakt a to, že je zdarma! Nejen, že pokaždé v pohodě najdete místo, protože parkoviště je opravdu rozsáhlé, ale je také hlídané závorami a vašemu broučkovi se tak nic nestane.

 

Výhled můžete mít buď na Ohrid nebo na parkoviště, ani jedno vás nebude rušit a tak je jedno, jaký pokoj dostanete. Bohužel jsou stěny dostatečně tenké, nebo spíše dveře a tak jsme mysleli, že některé obyvatelé hotelů nepřežijeme, když řvali po chodbách a domlouvali se nad tím, kdy půjdou na večeři. Byli tak moc nahlas, že se to nedalo vydržet. V noci nic takového díkybohu nebylo, ale v šest ráno žádná výjimka.

 

Personál: Na recepci, v restauraci, na parkovišti, na pláži. Jsou skoro všude a není o nich slyšet. Chovají se velmi slušně a velmi nenápadně. Neobtěžují, nechtějí peníze ani dárky  a jsou velmi přátelští, když něco potřebujete. Přesně tak jak to na klidné dovolené má být.

 

Strava: Snídaně jsou velmi bohaté, na své si přijde opravdu každý. Najdete zde vše pro typickou anglickou snídani – vejce, slanina, párečky, fazole. Každé ráno je zde na výběr několik druhů cereálii s mlékem. Mnoho druhů ovoce – čerstvého (melouny atd) i kompotovaného (ananas, blumy atd.). Pečivo je vždy čerstvé a je ho hodně druhů na výběr – sladké i slané se sýrem, nebo sezamem a různé další. K milovníkům sladkého na stolech vždy najdete i několik druhů zákusků, nebo rolád atd. Každý den nechybí ani zelenina, makedonský ajvar, naložený balkánský sýr,  tuňák, kuřecí roláda v sezamovém těstíčku. Na výběr jsou většinou tři druhy šunky a tři druhy sýru. Přičemž na snídani ani nechybí naložený balkánský sýr, nebo typický makedonský kajmak nebo kozí či ovčí sýr. Na výběr jsou dva druhy džusů a spoustu druhů čajů a káva.

 

Zatímco snídaně je opravdu velmi bohatá, večeře je spíše skromnější. Na druhou stranu za pobyt, za který platíte za týden 5500kč, to nejsou skromné večeře! Na výběr je vždy minimálně ze 4 druhů jídel pro masožravce (ryba, vepřové, kuřecí atd.), jedno jídlo pro vegetariány (sojové kostky, těstoviny se smetanovou omáčkou atd.) a ze dvou druhů příloh. K dispozici je také pečivo a dva druhy polévky. Jde spíše o guláše nebo hustější polévky, než nějaké vývary.  Dále zde najdete vždy i salátový bufet – výborné rajčata, okurky, zelí,  listový salát, červená řepa a další druhy zeleniny. Z ovoce je na výběr vždy minimálně ze dvou druhů – podle sezóny. V našem případě vždy bylo k dispozici hroznové víno a meloun. Dezert je jeden až dva druhy a vždy výborné! K večeři si můžete vzít i studenou karafu s vodou. Takže žádné doplácení, když máte žízeň!

 

Pláž: Pláž máte k dispozici hotelovou a to i zdarma s plážovým servisem. Pláž je čistá, uklizená, hraje tam hudba, najdete zde i pár barů, abyste se mohli občerstvit. Ze všech míst, které jsem kolem Ohridu viděli, je rozhodně nejhezčí, nejčistší a nejklidnější :)

 

Celkový dojem: Během dovolené nenastal žádná problém, všechno bylo v pořádku, všechno fungovalo tak jak mělo. Je veliká škoda, že je Makedonie opomíjená a nikdo sem nejezdí (i když tam byste nepoznali, že tam nikdo nejezdí, lidi je tam opravdu spousta:) z řad Českých turistů. Země je opravdu krásná, má spoustu úžasných míst, které stojí za to navštívit a rozhodně vřele doporučuji!!!! 


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 25.3.2017
Dnes má svátek Marián
původ jména je latinský a znamená: muž
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist