Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Invex zdarma od 602? Možná ne pro každého!

Invex zdarma od 602? Možná ne pro každého!

12.10.2005 | Karel Kilián
Ve článku Chcete zadarmo na Invex? jsem informoval o zajímavém počinu jedné z významných českých softwarových firem Software602, která nabízela vstupenky na Invex zdarma. Tedy nebylo to úplně zadarmo - zájemci si museli stáhnout aplikaci 602XML Filler 1.4 a vyplnit v ní nějaký formulář. Za to měli 19.10. obdržet voucher, po jehož vytištění a předání na pokladně brněnského výstaviště dostanou vstupenku.

Situace se ale mění: vstupenky nakonec možná nedostanou všichni. Na stránce www.602.cz/invex se totiž dodatečně objevila tato informace: "Pozor! Vzhledem k opakovaným pokusům využít této akce pro registraci celých školních zájezdů jsme nuceni přistoupit k omezení posílání volných vstupenek a to tak, že budou v případě potřeby nejdříve uspokojeni registrovaní uživatele našich produktů, kterým je tato akce především určena." Můžeme být optimisty a spoléhat na slůvka v případě potřeby. Bohužel ale (a teď zase buďme realisty s pesimistickým nadhledem) nikde není specifikováno, kdy a za jakých okolností může nastat situace, kdy někteří, ač vyplnili a odeslali formulář, své vouchery (a tím pádem ani vstupenky) nedostanou.

Na jednu stranu mě nepřekvapuje to, co patrně překvapilo Software602 (soudě dle toho, že výše citovaný dovětek původně v podmínkách nebyl): totiž klasická česká "nenažranost." Na stranu druhou: pokud nabídnu lidem něco zadarmo (a to "něco" je mezi internetovou veřejností i IT specialisty populární, jako například právě Invex), musím počítat s tím, že zájem bude enormní. Asi bych s touto variantou počítal a IMHO nějaké omezení mělo být nastaveno hned od počátku. Ostatně když jsem se informaci o volných vstupenkách dozvěděl poprvé, překvapilo mě, že Software602 vyhlásila tuto akci pro všechny a ne jen pro své klienty a zákazníky.

Co dodat? Pokud se opravdu stane, že uživatelé, jež si stáhli 14 MB velký program, vyplnili dotazníky s "příslibem," že dostanou vstupenku zdarma a Software602 tento slib nenaplní, byl by to, dle mého mínění hodně nefér krok. Na stranu druhou - Software602 si tuto akci vymyslela a záleží jen na ní, jak nastaví podmínky. Chápu, že se chce bránit oné české "nenažranosti," stejně jako se domnívám, že podmínky měly být nějakým způsobem omezené hned na začátku této akce.

Software602 mám hodně rád, protože se, dle mého názoru, jedná o solidní firmu, která dokázala opravdu hodně. S jejich produkty (zejména se 602Lan Suite) jsem byl vždy spokojen a byl jsem rád, že mohu používat český software, za rozumné ceny. Doufám, že firma tento problém vyřeší, aniž by při tom naštvala (byť i "jen" potenciální) zákazníky.

Současně s vystavením tohoto článku jsem e-mailem požádal o vyjádření vedení společnosti Software602, kde se výslovně ptám, zda a za jakých okolností je možné, že uživatelé, kteří se této akce zúčastnili, své vstupenky nedostanou. Dostanu-li odpověď, samozřejmě ji zde budu publikovat.

K článku se nakonec vyjádřil obchodní ředitel Software602 Pavel Nemrava - jeho reakci najdete ve článku Oficiální vyjádření Software602 ke článku Invex zdarma od 602?...


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
PlivDiv Nedivme se
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.12.2018
Dnes má svátek Albína
původ jména je latinský a znamená: bělavá
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist