Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Počítače > Jak na stahování videa z YouTube? S YouTube Downloaderem!

Jak na stahování videa z YouTube? S YouTube Downloaderem!

3.6.2010 | Karel Kilián

Když jsem přemýšlel nad otázkou, proč by chtěl někdo stahovat videa z YouTube, nejprve jsem si sám neuměl odpovědět. Je přeci pohodlné mít všechno "online." Pak mě ale napadlo hned několik důvodů. Tím prvním je fakt, že video může ze serveru "zmizet" - ať už proto, že ho odstraní autor (nebo ten, kdo ho nahrál), nebo z popudu YouTube samotného. Další možností je například případ, kdy chcete svým (pra)rodičům připravit DVD kompilaci "to musíte vidět" videí.

Hledal jsem tedy program, který by uměl stahování z YouTube co nejjednodušší cestou a nakonec jsem našel. Dokonce v českých softwarových luzích a hájích. Umí stahovat z více než 70 serverů, včetně např. Novy, Primy a ČT.

YouTube Downloader se představuje

Kromě malé velikosti (stahovat budete pouhých 577 KB) je pozitivem této aplikace i fakt, že se nemusí instalovat. Stačí jen rozbalit stažený ZIP a spustit soubor ytd.exe. To využijete například v případě, kdy budete chtít program přenášet na flash disku a používat ho na více počítačích.

Zásadním přínosem je, že můžete stahovat nejen z YouTube, ale také z více než sedmdesáti dalších serverů, poskytujících video. To už je sám o sobě docela slušný důvod, proč používat právě tento YouTube Downloader. Významnými pomyslnými závažíčky na misku vah je podpora stahování ze serverů České televize, TV Nova, Prima, Barrandov, Joj, Markíza a celé řady dalších. Pro pornofily, libující si v budování domácího archivu, je podporováno šestnáct serverů tohoto zaměření. Na své si evidentně přijde každý.

Jak tedy stahovat videa z YouTube?

Po spuštění se zobrazí vcelku přehledné a na první pohled pochopitelné uživatelské rozhraní, které ničím nepřekvapí, ale také neurazí. V prohlížeči si otevřete video, které chcete stáhnout a zkopírujete do schránky (Ctrl+C) jeho adresu (např. http://www.youtube.com/watch?v=wsuPqiCjyag). Poté se přepnete do okna YouTube Downloaderu a stisknete tlačítko, umístěné v nástrojové liště nejvíce nalevo (zelené kolečko s bílým "plusem"). Adresa ze schránky se automaticky vyplní do dialogového okna, které jen potvrdíte stiskem OK. Pak už můžete sledovat probíhající stahování.

Okno programu YouTube Downloader
Okno programu YouTube Downloader

Toto samozřejmě není jediná možnost, jak programu předat adresy kýžených videí. Přes další tlačítka lze přidávat seznamy ve formátu .lst, nebo je importovat je ze souboru HTML, uloženého ať už lokálně, či na Internetu.

Pokud musíte stahování přerušit, možná se vám bude hodit export nedokončených odkazů právě do zmíněného souboru .lst, který pak můžete přenést na jiný počítač a pokračovat na něm.

Výstupní formát

YouTube Downloader si nečiní ambice být řešením "vše v jednom," takže videa ukládá v takovém formátu, v jakém je stáhne (v případě YouTube tedy jako .flv, k jehož přehrávání budete potřebovat Flash Player). Požadujete-li jako výstup třeba MPEG či AVI, budete muset použít samostatný konverzní nástroj. Videa jsou ukládána do složky, z níž je spuštěn YouTube Downloader, což může být opět pozitivem například při použití flashky. Cílový adresář lze ale změnit - buď přes tlačítko (v testované verzi druhé zprava), nebo přes klávesu F4.

Plusem je skutečnost, že video se ukládá pod názvem, který odpovídá názvu pořadu/videa. Nemusíte tak luštit kódy, složené z číslic a písmen, abyste věděli, co je v tom kterém souboru.

Pojďme přitvrdit: Jak stahovat videa z televizních webů?

Videoarchivy televizních stanic jsou vynikající především pro ty, kdož nemají čas sedět u televizoru dle televizního programu a nevlastní set top box s nahráváním. Co ale dělat v případě, kdy například jedete na dovolenou, kde není Internet a přesto se chcete dívat na své oblíbené pořady? Opět žádný problém: YouTube Downloader umí stahovat videa i z těchto serverů.

Například pro TV Nova se postupně proklikejte archivem, v případě České televize si najděte pořad v iVysílání a projděte až k požadovanému pořadu a zkopírujte jeho adresu do YouTube Downloaderu. Video se stáhne na disk stejně jednoduše, jako z YouTube (jen bude v jiném formátu - v případě Novy v MP4, z ČT jako ASF). Ostatní televizní stanice jsem nezkoušel, nicméně autor deklaruje podporu videí z Primy, TV Barrandov, Joj, Markízy a Českého rozhlasu.

Další vlastnosti

Pro příznivce příkazového řádku nebo automatických skriptů bude pozitivem možnost zadávat požadavky na stažení v tomto režimu, přičemž program nabízí celou řadu parametrů (více viz stránka programu).

Resumé

YouTube Downloader je v první řadě snadno pochopitelný a výtečně funkční program. Dělá to, co od něj uživatel očekává, tou nejjednodušší možnou cestou. Nemusíte procházet rozsáhlá nastavení a většinu času vystačíte s kopírováním adres z prohlížeče a jejich přidáváním do seznamu. Stranou nemohu nechat ani skutečnost, že je nabízen zcela zdarma a dokonce bez jakékoli reklamy. Hlavní devizou je podpora velmi dlouhého seznamu serverů s videy, díky které patrně těžko najdete server, z něhož by program neuměl stahovat. Pokud by vám přesto nějaké stránky chyběly, můžete požádat autora o jejich přidání.

V každém případě jde o jeden z nejlepších (ne-li absolutně nejlepší) programů pro stahování videoobsahu do počítače. Obávám se, že tak široký výběr podporovaných serverů za nulovou cenu najdete asi jen těžko. YouTube Downloader tedy mohu s čistým svědomím doporučit.

Informace o programu YouTube Downloader

Testovaná verze: 0.33 z 30. května 2010
Stránky výrobce: http://www.pepak.net/download/youtube-downloader/
Velikost souboru: 577 KB
Licence: freeware
Podporované operační systémy: program by měl fungovat pod všemi 32bitovými Windows
Minimální požadavky: nejsou
Instaluje se: ne
Odkaz ke stažení: http://ytd.pepak.net


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: mira
mira poznámky k videu
Karel K. To: tupalo
tupalo dotaz
Kristýna Díky
Karel K. To: pepak
pepak Bylo By lepší...
Karel K. To: pepak
Harry Super progam a clanek
Karel K. To: pepak
pepak Re:
pepak Re:
Karel K. To: Pepak
Karel K. To: Pepak
pepak Re: "CT failed"
Karel K. To: pepak
pepak Re: "Failed"
Karel K. To: pepak
pepak Ještě doplním
pepak Nejde ČT?
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.6.2019
Dnes má svátek Leoš
původ jména je řecký a znamená: lev
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist