Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Jak to cítím tyhle volby

Jak to cítím tyhle volby

2.6.2010 | Luděk Prokop

Buďme šťastni za všechny sváry, programové rozpory i ostrá slova, která v těchto dnech padnou při povolebních jednáních o nové vládě. Za komunismu nemusel jednat nikdo s nikým, vše bylo předem dáno.

Bezva paměť. Voliči tehdy, kdy jednotnou kandidátku volilo 99,6% voličů, byli moc chytří. Téměř tolik chytří, jako ti co dali o víkendu hlas pravici. V roce 1986 stačilo blbých 15% přeškrtnutých kandidátek a bylo by všechno jinak.

Zato dnes to není předurčeno až tolik jednoznačně, nicméně předurčeno to je, jak vidno. Po levici plivou permanentně všechny sdělovací prostředky a omílají kolem dokola jakýkoli úlet. Do Paroubka jedou neustále a zatvrzele. Neustálé opakování negativně působících okamžiků, správný úhel záběrů, vytrhávání z kontextu, prostě manipulace non plus ultra. Úlety pravice jsou  zmiňovány ojediněle, jen mžikem, aby se neřeklo, aby jakoby v zásadních věcech nebylo dáno všechno předem. Zářící úsměv budoucího premiéra v okamžiku kdy mu bylo sděleno o inzultaci Sobotky, pouze mžik a jen jednou, žádné opakování kolem dokola. V zápětí obrat a je dokonáno, běží už jen pokrytecké rozhorlení. Byl dobrým svazákem, funkcionářem, bude to i dobrý premiér. Kam se hrabe cenzura, kam se hrabe někdejší lhaní. Dnes je toho lhaní, překrucování a manipulování tolik, že se v tom nejde vyznat. Ano, je to hodně pestrobarevné. Konec konců, novináři jsou stejných charakterů jako tehdy.

A přestože jsem za totáče nebyl jedním z voličů čítajících 99,6%, tak dnes proti někdejšímu naivnímu očekávání, kdy jsem byl přesvědčen jak nám ti komančové lžou, vídám jejich lhaní reálněji. Bezdomovce, nezaměstnané, naprostou svévoli v uplatnění práva, křivdy jak prase, švindlování na právnické fakultě. Korupci ne, ta se odehrává jinde, ve vyšších kruzích. O té se pouze neustále a nekonkrétně píše. A samotní korupčníci, prokazatelní lháři a podvodníci, se bijí v prsa, jak s tou korupci zatočí. A většina z těch ještě žijících bývalých voličů, co se tolik stydí spolu s dnešním premiérem, spolu s mládeží nakaženou demokratickým chaosem současné doby, dává volební hlas podvodníkům, neuvěřitelně drzým zlodějům křičícím chyťte zloděje. Aby je za nedlouho odírali a odřeli jak jen to půjde. Dočkají se študenti. Dočkají.

Ale ano, souhlas. Není  to až tolik jednoznačné, tu a tam překvápko nastane. Ale, že by to bylo lepší? Lepší? Na to se zeptejme bezdomovců  a nezaměstnaných, lidí těžce podvedených a okradených o životní úspory. Těch se ptejme.

Luděk Prokop, 31.5.2010


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 17.11.2018
Dnes je výročí boje za svobodu a demokracii
původ jména je český a znamená: není jasné
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist