Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Dnes v poněkud nas...štvaném tónu

Dnes v poněkud nas...štvaném tónu

19.8.2004 | Karel Kilián
Jak jste připojeni k Internetu? Už jste vyzkoušeli CDMA? Tak to raději ani nezkoušejte! Přečetl jsem si článek Jak jsem kupoval CDMA Jiřího Kosiny na Lupa.cz.a nešel bych do toho ani náhodou. "Moje" UPC má sice své mouchy... ...ale proti Českému Telečumu je to pořád pohoda. Hlavně neplatím jako trotl dvě koruny za to, že mi modem na straně providera zvedl a následně zavěsil, aniž bych si přečetl alespoň hlavičky mailů.... No jo - CDMA od Eurotelu a pevná linka od ČT - vždyť je to vlastně stejná firma.

Obraťme list: celá republika oplakává trenéra Ivana Hlinku. Dokonce i zpravidla na trendech nezávislý Filip Rožánek mu věnoval celý odstavec.... Ano, je to smutné. Ale oč je to smutnější, než například celá rodina, kterou zabil v jejich staré škodověnce nějaký opilec v Audi? Píšou se na vrub takto zesnuvší rodiny také rozsáhlé epitafy? Přemýšlejte nad tím....! Blesk má alespoň co řešit po rozpitvání vztahu Borhyová - Jágr a dalších blbostech. Čtenáři mají minimálně na týden jisté, co bude na titulní stránce.

No, otočme na další stránku: iDnes a Požáry.cz se dostali do pěkné haluze.... Jedná se o požár prvního vozu Nissan 350Z v ČR. Požáry.cz ve článku Nešťastná premiéra v plamenech píšou "Příčinou vzniku požáru byla dopravní nehoda s následným vznícením travního porostu od katalyzátoru." Tedy zjednodušeně (třeba pro méně chápavé novináře (iDnesu), jak by řekl ex-premiér Zeman): auto nabouralo a od katalyzátoru chytila suchá tráva. Řeknete si: "jak prosté a logické!" To jsem si říkal i já.... Ovšem jen do chvíle, než jsem na iDnesu objevil článek Sportovní vůz zapálil trávu a vyhořel, kde se hned v perexu píše "Při parkování se od katalyzátoru vznítila suchá tráva. Od ní pak chytla přední část vozu," což se snaží potvrdit slovy "Policisté na místě zjistili, že při parkování chytla nejdříve tráva, kterou zapálil zřejmě katalyzátor při zážehu." Nebudu řešit kompetence policistů při vyšetřování požárů.... Nezapomínejme, že požáry neřeší policisté, ale odborníci z řad hasičů. Tomu také odpovídá ono zjištění, které učinili oni nesmírně chytří hoši v policejních uniformách. Možná by zítra na iDnes mohli vydat článek, že hořela suchá tráva, když na ní zaparkoval onen Nissan, od té trávy se zahřál katalyzátor, od katalyzátoru chytila tráva a od ní předek auta. Ostatně - moje ex-kolegyně, která má jako koníčka bezmotorové lítání, vždycky u iDnesu řvala smíchy, když psali něco o letadlech. Já zase řvu smíchy a současně pláču, když iDnes napíše něco o metru (ve kterém se orientuji). No jo, no... ...iDnes :)

Tohle už asi víte: opilec... ...tedy MUDr. (čti MUrDeRer) Karas, který sejmul ve vinohradské nemocnici malou holčičku, skončil s úrazem v nemocnici. Paradoxem je, že skončil právě v Thomayerově nemocnici - tedy ve stejném zařízení, jako oběť jeho někdejšího alkoholického opojení. Asi není náhoda, že zranění onoho lékaře většina lidí přičítá jeho dalšímu opileckému úletu. Každopádně dobře mu tak: jestli skončil na krčské chirurgii, tak to si tedy opravdu pomohl :))). Mám osobní zkušenost a i přes protekci jsem v tomto ÚSTAVU neskončil dobře. Takže zatímco malá Lucinka bude asi nadosmrti vypadat, jako Nicky Lauda, pan Karas si poleží, pak (možná) půjde za mříže... ...když bude hodný, prominou mu polovinu trestu a on se pak po propuštění na oslavu opije a zabije třeba příštího hokejového trenéra, nebo prezidenta. Teprve pak ho zavřou, až zčerná a volant už neuvidí....

Mimochodem - když jsme u toho snižování trestů: "strýček Opo," tedy sochař (tvořící vrtačkou různě těsné díry do kamenů, jejichž využití je nabílední) Pavel Opočenský, který si ve svých padesáti letech užíval s více než o 35 let mladšími občankami nejmenované národnosti, se také dočkal. Soud mu zmírnil trest o 1,5 roku. Článek začíná slovy: "Opočenský, který podle znalců není žádný deviant ani netrpí žádnou duševní poruchou..." Takže podle znalců si můžeme prznit nezletilé a přesto jsme vlastně úplně v pořádku. Být pedofil je prostě normálka?!?! Chci být znalcem! :))). Opočenského advokát se dokonce při projednávání případu odvolával na Listinu základních práv a svobod. Že bychom měli právo sexuálně se vyžívat na komkoli?

A ještě jednou naše drahá policie. Atentátníka asi nedostihnou je titulek článku, ve kterém se dále píše: "Podle všeho stihl opustit republiku ještě v době, než se naplno rozjela pátrací mašinérie. "Žádné nové informace k případu výbuchu v ulici Na Příkopě policisté nemají. Stále vyhodnocují záběry z průmyslových kamer a výslechy svědků," sdělila mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová." No uznejte - není to prostě SKVĚLE ODVEDENÁ PRÁCE?? Standa Grosů by mohl být pyšný.

Teď koukám na Živě.cz... ...ne, já nekoukám! Já zírám! Zase Český Telecom! Tentokrát opravdu zabodoval. Po několika letech, kdy méně znalí uživatelé Internetu (BFU) cvakali tisíce korun za to, že si někde něco stáhli, spustili a následně se k Internetu připojovali za násobně vyšší sazby, se Telecom konečně rozhoupal k tomu, co měl udělat už DÁVNO! Cituji: "Nově je možné bezplatně zavést blokování všech hovorů na linky se zvláštním tarifem, za tuto službu bylo doposud nutné platit." To je skutečný zázrak v době moderních digitálních ústředen, že je možné blokovat hovory na určitá čísla! Tohle šlo na naší firemní ústředně (Ericsson) už před rokem, kdy jsme jí koupili. Vida, Telecom na to konečně přišel :).

Na závěr bych chtěl upozornit na zajímavou utilitu Microsoft Baseline Security Analyzer, která dospěla do verze 1.2.1. Není-li vám lhostejný stav vašeho systému a aplikací, stahujte zde. Funguje pod Windows 2000 a XP.

Už se nebudu dneska rozčilovat :) Prostě pro dnešek konec...


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 24.4.2019
Dnes má svátek Jiří
původ jména je řecký a znamená: rolník
Nové komantáře
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
TOPlist