Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Asi nerozumím dnešní módě...

Asi nerozumím dnešní módě...

23.3.2010 | LAlf

Módní návrhářství je opravdovým uměním. Obdivuji, když někdo navrhne unikátní oděv či módní doplněk. Mám ráda i módní výstřelky, avšak bohužel ne vždy se dílko vydaří.

To mohu říci například v případě bokových kalhot. Původní záměr účelnosti je sice hezký, ale ten se bohužel minul skutečností. Tyto kalhoty povětšinou vídáme na opravdu korpulentních lidech, stejně jako trička nad pupík, přesněji řečeno nad břicho, jaké známe z plakátu na film Pupendo. Tato trička, nošená zmíněnými ženami, sice mohou někoho znechucovat, na druhou stranu mají nespornou výhodu pro jejich nositelky - slušní uvolní ženám místo v dopravním prostředku a pustí je před sebe ve frontách, protože se domnívají, že již brzy budou rodit. Co se týká bokových kalhot, u některých žen mohou působit přitažlivě. Často lze ale nahlédnout "do soukromí." Upřímně říkám, že mě třeba nepřitahuje pohled na čouhající špinavé pruhované trenky, ani na chlupatou zadnici, a už vůbec mě nezajímá, zda se někdo dobře utřel po vykonání velké potřeby.

Dalším přehnaným kouskem jsou široké kalhoty, stažené dole do gumy. Když jsem je viděla poprvé v zářivě fialové barvě, nemohla jsem se ubránit pocitu, že se slečna zapomněla převléci z maškarního, kde byla za šaška. Ti nosí podobné oblečení. Stejně na mne působí i pletené čepice, jež jsou tak velké, že by je mohl nosit slon. :-) Velikost neprospívá ani pánským kraťasům, které mají rozkrok kdesi u kolenou, takže máte pocit, že si jejich nositel nestihl odskočit na velkou.... Legračně působí i kostkované kraťasy. Ze začátku jsem nabývala dojmu, že jejich nositel vyběhl na ulici v trenýrkách. Teď už jsem si ale zvykla.

Nemám ráda ani obrovské tenisky, které nosí především teenageři, jenž mi připomínají počítačový spořič obrazovky s tančícími animovanými makaróny (ty nosily podobné obutí). Stejné je to s čepicemi s gigantickým kšiltem. Většinou utvářejí vzhled, že má jejich nositel opravdu nízké čelo... :D Nemám pochopení ani pro barevné holiny, nošené ve městě. Obzvláště pak u ženy, kterou jsem potkala ve výše uvedených několikatisícových botách, doplněných kožichem. Jak "vkusné!" Možná jsou lidé předvídaví a čekají velkou vodu. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Snad nejstupidněji na mne působí, když je zataženo a potkáte jedince v tmavých brýlích. Tito lidé si připadají hrozně "IN", ve skutečnosti ale spíše vzbuzují soucit - snad všichni prodělali operaci očí a teď jsou nuceni nosit tmavé brýle i v tunelu metra... :D

Na denní nošení se mi nelíbí ani třpytivé oblečení a doplňky, které působí diskotékově či večerně. Oblečení by nemělo být usedlé, ale přeci jen: čeho je moc, toho je příliš. Dodnes si pamatuji chvíli, kdy jsme s bratrem v pražském metru během dopoledne potkali slečnu v těsně přiléhající černé extrémně lesklé čepici. Váhali jsme, zda si přelakovala koupací čepici, nebo zda byla nakupovat v sexshopu.

Dalším tématem na samostatný článek je vizáž lidí. Dnes tu zmíním pouze střihy vlasů a dva účesy. Za naprostou katastrofu považuji tři moderní střihy - jeden vypadá, jako když od vás v půlce práce odběhl kadeřník a už se k vám nevrátil. Výsledkem je, že máte třeba krátké vlasy a na jedné straně vám visí dlouhý okousaný pramen. Tento střih lze vídat u žen i u mužů. Typicky chlapeckým střihem je střih z delších vlasů, vyfoukaný dopředu tak, že pohled na dotyčného nutí přemýšlet, kdy a kde byla taková vichřice, kterou prošel. Poslední je dámské tzv. mikádo - vepředu delší a vzadu "ukousnuté" jako od koně.

Za jeden ze dvou nejabsurdnějších účesů pak považuji účes "ala Corythosaurus." Ten nosí slečny hlavně na taneční akce. Jedná se o vlasy vyčesané na temeni hlavy vysoko nahoru a vzadu sepnuté do ohonu. Tím druhým je naivní sponečka, spínající vlasy na temeni hlavy jako srst drahého psíka.

A jak působí tato móda na vás?


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© LAlf - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Visnery berusky
LAlf To: Visnery
Visnery další
Visnery Bokovky
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 24.4.2017
Dnes má svátek Jiří
původ jména je řecký a znamená: rolník
Nové komantáře
Svatba v Řecku, tak trochu jiná záležitost
Kamča 10.4.2017 14:43
řecko je krásná destinace na svatby. :-) my jsme t...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
TOPlist