Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Poněkud podivné výběrové řízení

Poněkud podivné výběrové řízení

17.3.2010 | LAlf

Rozhodla jsem se, že vám budu vyprávět další kuriózní zážitek na téma absurdnost výběrových řízení v ČR. V dnešních dnech odpovídám prakticky na všechny inzeráty, u kterých splňuji zadané požadavky, neboť tak zvyšuji svou šanci získat zaměstnání. Jednoho večera jsem seděla u počítače a opět rozesílala svůj životopis, když jsem narazila na inzerát jedné společnosti, která se zabývá prodejem plyšových hraček. Jednalo se o pozici Asistentka/skladnice, ale řekla jsem si: "Proč to nezkusit?" V první řadě mě zaujalo pracovní prostředí - konečně bych nemusela snášet nálady svých nadřízených, kteří se chovali, jako kdyby měli "své dny", věčně nestíhajících termíny a neustále se za něčím ženoucích, jak tomu bývá třeba v advokátních kancelářích. Nepředpokládala jsem, že by plyšové hračky ve skladu ožily a pronásledovaly mě jako ve filmu Noc v muzeu :-), takže odpovědí na tento inzerát jsem byla o krok blíž splnění si přání - pracovat konečně v klidném pracovním prostředí. Za další výhodu jsem považovala fakt, že se jednalo o práci tři dny ve skladu a dva v kanceláři, neboť jsem opravdu ráda, když nemusím celý den sedět na kancelářské židli.

Inzerát na mne působil příjemně. Požadavky na znalost administrativy, základů účetnictví a ochota vybalovat a balit krabice a nálepkovat zboží, na mne dělaly dojem, že je společnost opravdu nenáročná při výběru budoucích zaměstnanců.

Další den mi zavolal manažer z této firmy a provedl se mnou výběrové řízení po telefonu. Protože byla na obou stranách spokojenost, dohodli jsme si na následující den osobní pohovor. Ten probíhal s ním a paní jednatelkou - jeho přítelkyní. Nejdříve jsem musela zodpovědět takřka stejné otázky, jako předchozí den při telefonickém pohovoru, následně mě mladík zavedl do skladu. Zde jsem byla otázána, zdali netrpím závratěmi při práci ve výškách. To mě překvapilo - v inzerátu o něčem takovém nebyla ani zmínka. Manažerům zřejmě připadalo vtipné nechat si tak podstatnou informaci pro sebe, aby se pak při výběrových řízeních mohli bavit pohledem na jednotlivé kandidáty.

Na štafle lezu velice nerada, ale usoudila jsem, že by to nemusel být takový problém. Následně nato jsem "vyfasovala" štafle, které měly jednu ze 4 nožiček odhadem o 2 cm kratší, k čemuž je nutné připočítat již tak nerovnou podlahu. Jak kuriózní - slečny na nestabilních štaflích, které se pokoušejí dát obří krabici, držící vysoko nad hlavou, na regál až u stropu. Určitě žádná z nich nepočítala s touto částí pohovoru a tak některé přišly i v sukni. Pro manažera to jistě leckdy byla zajímavá podívaná. V ten moment zapracovala moje představivost a onoho manažírka jsem si představila, jak pod ním ty štafle spadly a on se z posledních sil drží rukama horního regálu, mrská nohama a volá o pomoc. Asi se ve mně začínají probouzet pomstychtivé sklony, o kterých jsem dosud nevěděla. :)

Vrcholem celého pohovoru ovšem bylo, když jsem byla zavedena zpět do kanceláře, abych zpracovala tabulky v Excelu a udělala - jak mi bylo sděleno - kratičký test. Excel byl v pohodě, akorát jsem při práci u počítače v rozehřáté místnosti postrádala alespoň kapku vody - další společnost, která neměla ani elementární slušnost nabídnout hostu něco k pití. Nepředpokládala jsem, že to je důsledkem finanční krize a tak se pomalu ale jistě začala měnit má ochota pracovat s těmito lidmi. Zcela se vytratila v momentě, kdy jsem obdržela papír plný odborných otázek týkajících se účetnictví, včetně účtování (v inzerátu bylo uvedeno ZÁKLADY účetnictví) a otázek jako: "V čem vyniká Roman Šebrle? Jaká je přesná rozloha ČR? Jaký je typický slovanský strom?" Dále zde byly otázky z astronomie, politiky,.... Měla jsem chuť se zeptat, jak tyto znalosti využiji ve skladu hraček, kde nebudu ani v kontaktu s klienty. Možná se jednalo o nějaký skrytý průzkum znalostí mezi obyvateli ČR, nebo jen o další bod "zábavného" výběrového řízení. Z pohovoru jsem odcházela otrávená a náladu mi vylepšilo až když jsem se otázala několika svých známých včetně vysokoškoláků, které z otázek v testu by dokázali zodpovědět. Většina z nich si poradila v průměru se stejným množstvím otázek jako já. Jak ovšem dopadly jiné kandidátky, které tento "výzkum" nezvládly? Předpokládám, že jim to srazilo sebevědomí a vzalo chuť se zúčastňovat dalších pohovorů. Kdybych nemusela, tak už také na žádné takové pohovory nechodím. Nezbývá mi než konstatovat, že na dnešních pohovorech dělají z lidí akorát šašky, a to je ještě slušný výraz....


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© LAlf - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
LAlf To: js
js To: LAlf
LAlf To: js
js :-)
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.6.2019
Dnes má svátek Leoš
původ jména je řecký a znamená: lev
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist