Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Reklamy > Wobenzym už syčí z trouby ven!

Wobenzym už syčí z trouby ven!

27.9.2005 | Karel Kilián
Cestu metrem si často krátím studiem reklamních panelů. Ne snad, že bych po jejich shlédnutí letěl do obchodu, nebo s přihláškou do jazykové školy - spíše mě zajímá jejich provedení a způsob, jakým nám něco sdělují. Tento týden jsem při pohledu na reklamní panel jen hlesl: "ty vole, tak to je síla." Zírala na mne Lucie Bílá a jednalo se o reklamu na muzikál Elixír života, který se hraje v divadle Ta Fantastika, v němž má právě Lucie Bílá podíl. Říkáte si, co je na muzikálu špatného? Samozřejmě nic, ale tento muzikál není ničím jiným, než obyčejnou reklamou na lék Wobenzym. Námětem tohoto pokusu o umělecké dílo, je objevení zázračného léku - a asi už z výše řečeného tušíte, o jaký lék se jedná.

Předně jsem opravdu moc zvědav na to, kdo na takový "reklamní muzikál" půjde coby obecenstvo. Přeci jen - neuspěly tady mnohé slavné tituly a legendární Cats skončily dokonce krachem. Největší podivnost celé akce je podle mne vstupné (to se pohybuje od 199 za místa k stání do 599 Kč za první řady) - řekněte mi: proč by měl někdo platit za to, že se bude dívat na reklamu?

Ani mě nepřekvapuje, že hudbu a text tohoto "díla" dalo dohromady autorské duo Soukup-Osvaldová. Po jejich "Hymně ČEZu" si o těchto lidech myslím své. Snad příště dá jejich autorském impotenciálu vydělat třeba Český Telecom, nebo ČSSD, kterým by mohli napsat písničku "dozadu, levá, dozadu levá, vpřed ani krok!"

Farmaceutický průmysl je jedním z nejsilnějších průmyslů vůbec - což ukazuje například Zentiva svými rozsáhlými sponzoringovými aktivitami. Chápu, že jde v první řadě o peníze - přeci jen z lásky k lidem firmy vyrábějící léky nežijí, že? :) Ale vymyslet jako formu propagace muzikál? To mi přijde hodně uhozené.

Co je ještě zajímavější, je aktivní vystupování Lucie Bílé coby "tváře Wobenzymu." Jedna z našich nejúspěšnějších zpěvaček jistě nemá problémy se svou sociální situací, ale jak se říkává: "každý má svou cenu." Sama Bílá k tomu říká: "Wobenzym je ale tak dobrá a kvalitní věc, že podpořit jej mi připadá správné." Koho chleba jíš, toho píseň zpívej! Možná by nebylo na škodu, kdyby v předvánočním čase vydala Lucie remix písničky s textem "Wobenzym už syčí z trouby ven!"

No, nic - nemá smysl se rozčilovat. Jen doufám, že se nedočkáme dalších podobných "muzikálů" - i když na druhou stranu by nemuselo být nezajímavé, kdyby si třeba Julius Meinl zaplatil muzikál, kde by ukazoval, jak dbá na své zákazníky a obden pro ně omývá potraviny Jarem :))


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: petr_cesar
petr cesar Re:karek_k
Karel K. to: petr_cesar
petr cesar Neni to pravda!!
IRENA VASICKOVA SOUKUP +OSVALDOVA
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 24.5.2019
Dnes má svátek Jana
původ jména je hebrejský a znamená: bohem daný, dar
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist