Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Stížnost na řidiče autobusu MHD: Řidič skončí u psychologa!

Stížnost na řidiče autobusu MHD: Řidič skončí u psychologa!

26.9.2005 | Karel Kilián
Jak jsem vás 24. srpna informoval ve článku Praha: Město plné psychopatů?, stal jsem se ve druhé dekádě srpna při své cestě MHD svědkem zajímavého úkazu: vezl mě řidič, který si hlasitě (a místy i vulgárně) povídal sám se sebou. Když jsem si tehdy vytáhnul mobilní telefon, abych si poznamenal identifikační údaje pro připravovanou stížnost, dovolil si pan řidič dokonce poznámku "No, jen se podívej! Abych náhodou nejel o vteřinu později." Ostatně doporučuji přečíst zmiňovaný článek, kde jsou popsány takřka všechny artefakty této podivuhodné cesty.

Protože jsem v první řadě přesvědčen o tom, že za volantem prostředku hromadné přepravy osob by neměl sedět zjevně labilní člověk, vyznačující se takovým chováním, napsal jsem na Dopravní podnik hlavního města Prahy e-mailem stížnost. K tomuto rozhodnutí mě vedl i fakt, že coby cestující platím nemalé částky za svou přepravu a očekávám za tuto sumu odpovídající podmínky.

Dopravní podnik překvapil v první fázi svou rychlostí a hned druhý den jsem byl informován, že moje stížnost dostala číslo jednací a že budu informován o výsledcích šetření. Ostatně můžete se o tom dočíst v mém článku Stížnost na řidiče autobusu MHD - 1. pokračování.

Pak následovala delší pauza bez jakékoli komunikace. Dopravní podnik měl na vyjádření 30 dní. Nakonec ale musím chválit, neb tento termín byl dodržen - 23.9.2005 na mne v e-mailové schránce čekalo vyjádření. Přetiskuji zde kompletní znění dopisu, přičemž si dovolím tučným písmem vyznačit zajímavé pasáže.

Vážený pane,

v návaznosti na potvrzující zprávu ze dne 24.8.2005 Vám sděluji, že Vaši stížnost projednal vedoucí provozovny Vršovice.

Předvolal k informativnímu pohovoru řidiče, který dne 23.8.2005 ve večerních hodinách obsluhoval na lince číslo 170 autobus evidenční číslo 3355. Řidič k obsahu Vaší stížnosti uvedl, že lituje výrazů, které použil a na svou obhajobu vypověděl, že si neuvědomil hlasitosti svého projevu. Vedoucí provozovny řidiče důrazně napomenul a upozornil jej, aby se vyvaroval nevhodných výrazů a jednal slušně, bez emocí a na společenské úrovni. Vaši stížnost na chování řidiče zaznamenal do jeho osobní karty a dále postupoval ve smyslu platného pracovního řádu. Řidič bude podroben vyšetření v psychologické laboratoři naší firmy.

Vedení provozovny se Vám za nepříjemný zážitek a provozní nekázeň našeho zaměstnance touto cestou omlouvá. K omluvě se připojuji a zůstávám s přátelským pozdravem

Ing. Karel Holejšovský

zástupce vedoucího jednotky Provoz Autobusy

Především si dovolím konstatovat, že psychologické vyšetření, dle mého mínění, pan řidič potřebuje jako sůl. Přeci jen nepovažuji za normální, pokud si někdo v hlasitém hovoru vystačí sám se sebou. Tuplem, pokud pak uvede, že "si neuvědomil hlasitost svého projevu." Samozřejmě nevadí, pokud se takto chová například vrátný na vrátnici, ale v případě řidiče MHD očekávám, že bude schopný zodpovídat za své vozidlo a zejména za bezpečnost cestujících - a tedy, že bude (krom jiného) psychicky zcela v pořádku.

Jednání Dopravního podniku chválím, ač často na jeho služby "žbrblám," musím říci, že v tomto případě jsem skutečně pozitivně překvapen. Zmíněný dopis ukazuje, že DP Praha není lhostejná spokojenost cestujících, ba co více - dovolím si tvrdit, že stále více zapomínané pravidlo "náš zákazník, náš pán," má v této firmě zdravé kořeny.

Co dodat? Asi jen, že jsem s výsledkem své snahy upozornit na nevhodné chování pana řidiče spokojen a že doufám, že já, ani ostatní cestující nebudeme na podobné případy narážet častěji. Stejně tak jsem oceňuji přístup Dopravního podniku hlavního města Prahy, který se mnou, ač jsem jen jedním z mnoha milionů přepravených cestujících, jednal skutečně jako se zákazníkem. V tomto by se mohli inspirovat i další - například super-/hypermarkety....

A doporučení pro vás? Pokud nebudete spokojeni se službami MHD Praha, nebo s chováním některého ze zaměstnanců, neváhejte, nebuďte líní a napište stížnost na adresu Stiznosti.podnety@r.dpp.cz. Nezapomeňte v takovém případě uvést co možná nejvíce identifikačních údajů, jako je číslo linky, evidenční číslo vozidla, registrační značka, čas, místo, podrobný popis události.... Budete-li mlčet, těžko můžete předpokládat nějaké řešení nastalé situace!

Související odkazy:


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Marsi dotaz
Petr ...
Karel K. To: Almad
Almad Super!
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 18.3.2019
Dnes má svátek Eduard
původ jména je anglosaský a znamená: strážce štěstí
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist