Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Tipy na výlet > Silvestr v Itálii

Silvestr v Itálii

24.1.2010 | Visnery

Letošního Silvestra jsme strávili v Itálii. Každý rok si vybereme přání jednoho z nás a tam zamíříme. Letos padlo na přání maminky. Potom, co jsme absolvovali Silvestra v Maďarsku a na Slovensku, kde byly závěje sněhu a teploty hluboce pod mínusem, jsem minulého Silvestra v Řecku, nebo letošního v Itálii opravdu ocenila :)

 

Cílem nebyla pouze Itálie, ale přímo hlavní město, takže Řím. Asi 1500 km dlouhá cesta nás nikterak nemohla odradit a vyhlídka krásných +15 stupňů byla lákavá. Takže jsem se vydali a jak už to bývá tradicí i s naším psem – Maxem.

 

Ten minulý rok cestoval na zadních sedačkách, letos jsme však byli chytřejší my. Po tom, co překonal všechny zábrany chtěl totiž řídit místo nás a poslouchat dvacet hodin funění do ucha taky nebylo to pravé. Tentokrát jsme koupili síť za zadní sedačky a pesan putoval do zavazadlového prostoru. Nakonec se to ukázalo nejen lepší pro nás, ale i pro něj. Měl tam mnohem více místa, žádnou díru mezi sedačkami, kam by neustále padal a podobně.

 

Jelikož je náš pes neskutečně hyperaktivní, od veterináře jsme si vzali prášky po „kterých bude trošku klidnější“. Proklínali jsme ho celou cestu. Prášky měl Max dostat 5 kusů (v poměru na jeho váhu), my mu dali 3 a mysleli jsme, že pes umře. Nohy se mu motaly, na očích se mu udělala ošklivá blána a celý byl naprosto v nepořádku. Dostat ho ven z auta na záchod (kde nemohl zvednout ani nohu, aby se vyčůral) bylo opravdu skličující. Na zpáteční cestě žádné prášky nedostal a i tak byl celkem v pohodě. Doufám, že nám jednou tenhle náš malý experiment (pro naše zjednodušení) odpustí…

 

Vidět Řím znamenalo vidět i Koloseum a samozřejmě i Vatikán. O ostatních památkách nemá smysl hovořit, i když jich bylo také mnoho a všechny byly naprosto úchvatné. Co dům to naprostá rarita a nádherná podívaná. Je asi málo měst v Evropě takto krásných a civilizovaných.

 Pasta

Bydlení jsme si zajistili přes Internet. Našla jsem paní, co žije v ČR a společně s Italským kolegou vlastní několik bytů, které pronajímají. Byli jsme nadšeni. Nejen proto, že jsme mohli mít psa s sebou (což v hotelu opravdu většinou nejde), ale také naprosto svobodný vlastní režim. Kdyby někdo chtěl kontakt, stačí říct.

 

Bydleli jsme v klidnější (s ohledem na Římské poměry) čtvrti v krásném baráku v prvním patře. Byt se skládal ze tří pokojů a každý měl vlastní sociální zařízení, jen kuchyně byla společná. My jsme byli tři páry, takže naprostý ideál. Do centra blízko, ke Koloseu chvilinka, takže paráda!

 

Jak se jezdí v Itálii a jak jsou Italové neukázněni už popsal Karel, takže se o tom zmiňovat nebudu :) a o italských receptech třeba někdy příště…

PS: Na fotce jsou těstoviny, které jsme koupili při naši návštěvě Itálie. Docela umění, že?

 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 20.2.2017
Dnes má svátek Oldřich
původ jména je staroněmecký a znamená: vládce
Nové komantáře
Když otec nevede nevěstu k oltáři...
Leni 17.2.2017 13:30
Svatbu teprve řeším a už předem vím, že chci jít k...
Android tipy: Jak posílat hudbu, fotky a videa pře
edimer 11.2.2017 19:05
Někomu se bude uriče hodit návod jak rychle a jedn...
Kdo byl a je Josef Laufer? aneb Moje VELKÉ zklamán
vend123 7.2.2017 12:04
Nejsem si tím vůbec jist, ale můj otec mi vyprávěl...
Může vzniknout závislost na hudbě?
urjo 2.1.2017 1:38
Poslouchám všechny hudební žánry a jedno za čas na...
Může vzniknout závislost na hudbě?
tonda 25.12.2016 4:29
elektromagnetické vlnění vyvtváří naší realitu? a ...
TOPlist