Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Svatební trendy 2010

Svatební trendy 2010

15.12.2009 | Visnery

Rok 2010 se kvapem blíží a nastává pomalu čas, kdy zasnoubení plánují a připravují svou letní svatbu. Svatby, stejně jako i všechno ostatní, podléhají trendům a ve svatebních šatech to platí dvojnásob. Salóny už očekávají nové kolekce pro rok příští sezónu, které vám po Vánocích nabídnou.

 

Pokud i vy chcete svatbu zařízenou vkusně a stylově, ale i moderně a podle trendů, je tu pro vás pár tipů na svatební trendy pro rok 2010.

 

EKO svatby – O tomto trendu, který byl žhavou novinkou pro tento rok a pokračuje i v roce příští, jsme již psali celý článek. Proto se jím nyní budeme zabývat jen krátce. Jde o dodržování nejrůznějších ekologických pravidel, která nezatěžují peněženku a především šetří přírodu.

 

Svatební oznámení psané na ručním či recyklovatelném papíře, poslané emailem, obřad pod širým nebem, jídlo vyrobené z biopotravin, květiny z luk a hájů, příjezd novomanželů na rikše nebo v kočáru atd.

 

Svatební šaty – jak jsem zmínila výše, svatební šaty jsou jednou z věcí, která podléhá sezónním tendencím. Stále se vymýšlejí nové modely, barvy a materiály. Rudým šatům definitivně odzvonilo a do módy se opět vracejí romantické splývavé šaty, které vyzařují půvab a nevinnost.

 

Šaty pro rok 2010 mají být inspirované modely ze třicátých let – tedy takovým, jaké nosily vaše prababičky. Proto budou v módě květinové zory s výšivkami a různými romantickými ornamenty.

 

Fotografie – Fotografie jsou kategorií, kde se dá hodně improvizovat a kde lze popustit fantazii. Fotky už nejsou jen nudné skupinky lidí, postávajících před obřadní místnosti. Dnes se fotí na nejkurióznějších místech, jaká si jen dokážete představit.

 

Focení v tramvaji, u kolejí, v metru, u bazénu, nebo na lanovce – můžete si vybrat podle toho, co je vám nejbližší a co se vám libí. Klasickým romantickým parčíkům se spoustou zeleně už odzvonilo – dnes novomanželé chtějí fotky vtipné a netradiční. Takové, u kterých se budou moci pobavit i za desítky let.

 

Svatební obřady a místa – I obřadní síně zažívají opravdový útlum. Lidé se nechtějí brát na radnicích a v klasických obřadních síních. Mnohem častěji dávají přednost svým oblíbeným místům – například zahradám u svých domů, řece, parku, zámku nebo zřícenině. Ti odvážnější se pak nechávají sezdat například pod vodou, v létajícím baloně a na dalších neobvyklých a dříve nepředstavitelných místech.

 

Květinové dekorace – Ač je kala stále považována za svatební kytici číslo jedna, mnoho nevěst si dnes přeje větší exotiku. Přednost dávají netradičním kombinacím různých květin, na které jen tak v obchodě nenarazíte. Často si je nechávají dovážet na objednávku z Holandska, nebo jiných zemí.

 

Tak trochu opačným trendem ve svatební výzdobě jsou luční květiny, které odpovídají ekotrendům. Takoví novomanželé obvykle dávají přednost květinám, jež jsou u nás lehce dostupné i na polích – jde například o heřmánek nebo sedmikrásky.

 

Zajímavosti je, že ač se karafiát vždy považoval za smuteční neřku-li pohřební květinu, dostává se již i do svatebních kytic. V tom případě, ale platí malé varování: pozor na zápach z této květiny, která není zrovna voňavá. Po celém dni s takovou kyticí by vás mohla pekelně bolet hlava! Totéž platí o levanduli nebo konvalinkách.

 

Svatební pečivo – I dorty a různé svatební pečivo podléhá trendům. Svatební dorty jsou rok od roku barevnější, vtipnější, ale také vyšší. I příští rok se dá očekávat vývoj v podobném směru.

 

Dorty budou hrát různými pastelovými barvami, romantickou postavičku nevěsty se ženichem nahradí vtipné figurky symbolizující povolání manželů, nebo jiné vtipné vyobrazení dvou zamilovaných.

 

Místo dortů se možná budou podávat svatebně nazdobené muffiny, nebo čokoládová fontána, kde si můžete namáčet například jahody.

 

Sociální sítě – komunitní weby, jako je Facebook nebo Twitter, pronikly už i do sféry svateb. Často se tu řeší svatební přípravy a lidé tak se svými přáteli probírají přípravy a nechávají si radit co a jak vylepšit.  Později zde novomanželé popisují své zážitky ze svatby a dělí se o ně s ostatními.

 

Zábava na svatbě – Mnoho páru opouští od klasických tradic a dává přednost něčemu výjimečnějšímu a zajímavějšímu. Místo vybírání do střevíčku nebo únosu nevěsty se na svatbách setkáte s ohňostrojem, pouštěním létajících čínských lampiónů a dalšími druhy zábavy.

 

Doufám, že jsem vám dodala alespoň kapku inspirace a že vaše svatba bud krásná a nezapomenutelná, ať už bude podle tradic, nebo podle nejnovějších trendů.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 26.3.2017
Dnes má svátek Emanuel
původ jména je hebrejský a znamená: Bůh s námi.
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist