Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Rozvody, statistiky a zadluženost

Rozvody, statistiky a zadluženost

26.11.2009 | Visnery

Rozvod a vše kolem něj bývá smutnou záležitostí, ale bohužel i to patří do našich životů. Proto bychom vás rádi informovali, jak to v životě může dopadnout a jak to podle statistik dopadlo jiným. Kolik lidí vstoupilo do manželství a kolik se loni rozvedlo?

 

Již několikrát jsme zde psali o tom, že Češi si drží velmi smutné prvenství v Evropě. Jde o největší rozvodovost z celé Evropské Unie i Evropy jako celku. Tento fakt si nikdo neumí vysvětlit a odborníci často používají jako argumenty ateizmus (lidé, kteří méně věří v Boha, mají jiné hodnoty a sňatek pro ně není tak posvátným) a podobné.

 

Faktem je, že každé druhé manželství definitivně zkrachuje a skončí rozvodem. Lidé, kteří by jinak nepomysleli na to, zdali sňatek ano či ne, dnes váhají. Vidí nekompromisní čísla a statistiky a bojí se, že dopadnou stejně, nebo podobně. Proto je stále častěji vidět život na tzv. „psí knížku“. Lidé spolu žijí, vychovávají děti, ale nejsou ve svazku manželském.

 

Nedávno zveřejněná statistika Českého statistického úřadu také ukázala, že stále větší počet lidí je po rozvodu doslova finančně zruinován. Dluhy, dělení majetku, nebo spor o děti, je opravdovou zátěží pro každou peněženku, ale i psychiku. 

 

Počet rozvodů rok od roku roste a lidé se berou čím dál méně. Loni vstoupilo do manželství asi padesát tisíc párů, přitom deset let předtím to bylo skoro devadesát tisíc párů. Pokles je vidět na první pohled. 

 

Nejčastějším rokem rozvodů je jednoznačně třetí a čtvrtý rok manželství. Dalšími kritickými roky jsou sedmý, třináctý a čtrnáctý rok manželského svazku.

 

Zároveň také prudce roste zadluženost obyvatelstva, která poté způsobuje nemalé problémy v rozvodových řízeních. Hypotéku dnes má každý čtvrtá až pátá domácnost, čtvrtina rodin je zadlužena spotřebitelskými úvěry a dalšími formami dluhů. Většinu těchto dluhů mají manželé společně a tady vzniká velký problém při rozvodech. Dělit se musí totiž nejen děti a nabytý majetek, ale i dluhy.

 

Taktéž je důležité vědět, že je-li jeden z manželů podnikatel a ten druhý například nepracuje, všechny dluhy způsobené manželem-podnikatelem jsou společné. Například pro ženu na mateřské dovolené to může znamenat opravdu velký problém.

 

„Je omyl domnívat se, že pokud podnikatel vydělá několik miliónů ročně a jeho žena výdělečně činná není, měla by při vypořádání dostat méně. Společná je ovšem i většina dluhů, což znamená, že pokud se podnikatel – fyzická osoba – dostane do potíží, může exekutor zabavit i věci zdánlivě patřící manželce,“ zdůrazňuje soudce Jaromír Jirsa.

 

Lidé by měli při každé větší hádce či krizi nemyslet jen na sebe, ale i na děti, toho druhého a taky to, proč si dotyčného kdysi vzali. Jedna hádka by neměla znamenat rozchod a jeden konflikt není důvodem k utíkání od problémů. Základem všeho je vždy komunikace…


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 25.3.2017
Dnes má svátek Marián
původ jména je latinský a znamená: muž
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist