Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Pes nebo kočka na svatbě: hezké zpestření, nebo trápení zvířat?

Pes nebo kočka na svatbě: hezké zpestření, nebo trápení zvířat?

12.12.2009 | Visnery

Pes nebo kočka jsou plnohodnotnými členy vaší domácnosti a připadá vám naprosto samozřejmé, že budou na vaší svatbě?  Proč také ne?! Je to přeci vaše svatba a nemáte-li vlkodlaka, který sní všechno a všechny, tak opravdu není důvod ho na svatbu nevzít?

 

Předtím, než ale začnete svého čtyřnohého miláčka zdobit velkou mašlí za krkem a přidělávat mu svatební bryndák a obleček, měli byste možná zvážit pár náležitostí…

 

Máte-li pejska, nebo kočičku, kterým vadí větší počet lidí, raději jim sežeňte hlídání. Předejdete tak problémům a nebudete traumatizovat vaše zvíře. Nezapomínejte, že kočky i psi těžko snáší hlasitou hudbu, nebo mohou obtěžovat svatebčany svým žebráním.

 

Aby s vámi pejsek celý den na svatbě vydržel a choval se slušně, je vhodné obstarat mu opatrovníka. Ten by měl celý den na zvíře dohlížet a dávat na něj pozor. Takový pes může například chtít utéct z restaurace, nebo třeba bude chtít ochutnat z vašeho nádherného dortu či rautu.

 

Pejskovi musíte zajistit dostatečný pohyb a volnost, možnost vyběhnout ven a neměli byste zapomínat ani na jeho jídlo, pití a další náležitosti.

 

Je-li váš pes příliš společenský, může nastat problém - skákání a olizování psem vaši hosté, ale koneckonců ani vy, zrovna neoceníte. Uvědomíte-li si cenu svatebních šatů nebo obleků většiny přítomných, raději zvažte, zda takového psa opravdu nemůžete nechat doma :) Zejména svatební šaty bývají ušity z obzvláště jemných materiálů a mohou se roztrhnout pouhým našlápnutím na vlečku, nebo drápkem vaši kočky.

 

Pokud jste se přeci jen rozhodli psího nebo kočičího miláčka na svatbu vzít, ujistěte se, že restaurace, kde oslava proběhne, vám bude ochotna zvíře tolerovat. Není totiž pravidlem, že si jej můžete vzít do každého podniku, i když je uzavřený jen pro vaši společnost.

 

 

Chcete-li svatební fotografie se svým pejskem, rozhodně mu pořiďte nějaký vkusný svatební obleček či jinou ozdobu. Takové fotografie vypadají efektně a jsou vždy zpestřením svatebního alba. Tyto fotky ale můžete nafotit i doma před obřadem - pejsek tak bude ve známém prostředí, bude klidnější a určitě se s vámi rád vyfotí :)

 

Svému zvířecímu miláčkovi můžete nechat ušít speciální svatební obleček, který by měl podle pohlaví ladit buď s vámi nebo se ženichem. Většinou ale stačí obyčejná mašle kolem krku nebo na vodítku. Velmi populární jsou také fraky, nebo motýlky. Dejte pozor na to, aby oblečky a ozdoby nebyly pro zvířata příliš omezující, případně čtyřnohého přítele oblečte pouze na dobu focení :).


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 6.12.2016
Dnes má svátek Mikuláš
původ jména je řecký a znamená: vítězný v lidu
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Hana 25.11.2016 22:18
Dobrý den, dlouho jsem váhala zda SodaStream koupi...
Test SMART ForTwo aneb Jak jsme řídili trpaslíka
nikoš 9.11.2016 14:04
felda jako prvni auto neni spatna - az na tu bezpe...
Hromadné zmenšení obrázků/fotografií
Vlada 21.10.2016 13:16
Moc dekuji za clanek. Pomohl mi k rychlemu zmensen...
Jak zašifrovat flashdisk či přenosný disk?
George 4.8.2016 12:03
Ahoj Díky za hezky popis TC a chci se zeptat co v ...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
ava 16.7.2016 18:25
XXXJ Super takže mi to zase nic neřeklo......
TOPlist