Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Zajímavosti ze světa svateb

Zajímavosti ze světa svateb

19.11.2009 | Visnery

Zajímavosti ze světa svateb jsou opět tady :) Po předchozích dílech se opět objevilo několik kuriozit, o které se s vámi musím podělit. Tradičně jsou to zprávy většinou ze zahraničí, kde se podobné zábavné a někdy až příliš kuriózní věci stávají… Pojďme se podívat, co se tedy za poslední dobu přihodilo…

 

Nejstarší pár v Evropě jsou Češi. Je jim dohromady neuvěřitelných 190 let – Ludmila Martináková (91 let) a její snoubenec Otto Erban (99 let) se v pondělí 26.října vzali ve Valašském Meziříčí. Novomanželé se tak stali nejen nejstarším párem v České republice, ale i v Evropě a nejspíše na celém světě.

Jejich láska trvá dlouhých 27 let, ale nápad na svatbu přišel teprve nyní. Před necelým rokem také přestali společně bydlet v bytě a přestěhovali se do domova důchodců, kde je jim podle jejich slov lépe. Popřejme jim tedy hodně štěstí, zdraví a aby si svou lásku užívali co nejdéle!

 

Američan si nevěstu spletl se zlodějem a zastřelil ji – Pouhý jeden den před svatbou si starší Američan z Floridy spletl svou nevěstu se zlodějem a zastřelil ji. Nastávajícímu ženichovi i jeho zesnulé nastávající bylo dvaašedesát let.

 

Malajsie bojuje proti rozvodům svérázným způsobem… - Stále se zvyšující počet rozvodů dohnal Malajsii k tomu, aby přistoupila k originálnímu opaření, jak proti rozvodovosti bojovat. Všem rozhádaným manželstvím zaplatí třídenní líbánky v hodnotě 450 dolarů. Podmínkou je, aby pár absolvoval psychologická sezení.

 

Největší svatba posledních desetiletí – Největší svatba, které se zúčastnilo na 40 tisíc lidí, proběhla v Jižní Koreji. Stojí za ní Církev sjednocení reverenda Sun Myung Moona (přesněji řečeno se jedná spíše o sektu). Na celém světě má asi tři miliony členů a „věřících“.

Kuriozitou na této velkolepé akci, kde bylo sezdáno dvacet tisíc novomanželů, bylo, že některé páry vybral reverend přímo na místě a oddal tak lidi, kteří se předtím ani nikdy neviděli.

 

V Izraeli zavedli první bankomat na svatební dary – Pokud se v Izraeli stane, že některý svatebčan dorazí bez svatebního daru, bude mu k dispozici automat, do kterého vloží platební kartu a navolí částku, kterou chce novomanželům darovat. Z bankomatu pak vyjede ozdobný poukaz s odpovídající sumou. Peníze přijdou na účet novomanželů do druhého dne.

Tento automat si na svou svatbu novomanželé mohou pronajmout za přibližně dva tisíce korun.

 

Jaká manželství jsou nejlépe fungující? - Podle odborníků z Bath University jsou nejlépe fungující ta manželství, v nichž je žena minimálně o pět let mladší a přitom inteligentnější. Pokud navíc ani jeden z dvojice neprošel v minulosti rozvodem, jsou šance nejvyšší.

Naopak největší šanci na rozvod mají manželství, kdy je žena starší o pět a více let. Tato manželství se rozvádějí až třikrát častěji. Takto mluví statistiky - zda jim chcete věřit, nebo ne, je jen na vás :)

 

Šaty, které mění barvu – Která nevěsta by ve svůj svatební den nechtěla mít výjimečné šaty? Návrhářka Vlasta Collu přišla se skutečně zajímavým modelem šatů, jež v závislosti na síle ultrafialového záření mění barvy. Například v interiéru jsou šaty bíle, naopak venku růžové nebo fialové.

 

Tyto šaty od jedné z nejprestižnějších svatebních návrhářek na světě si můžete pořídit asi za 400 tisíc korun.

 

Stoletý si vzal sedmnáctiletou – O tom, že láska kvete v každém věku, mohou vyprávět Ahmed Muhamed Dore a Safiya Abdulleová.  Ahmed nezahálel a na svou milou nečekal celý život v celibátu – naopak - tento stařík už má 5 manželek a s nimi celkově osmnáct děti. O tom, proč si jeden druhého vzali, můžeme spekulovat. Pravdou však je, že slečna by mohla být jeho prapravnučkou :)

 

Další zajímavosti ze světa svateb vám určitě přinesu zanedlouho :)

 

Vyšlo na www.svatebnisluzby.eu


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 30.3.2017
Dnes má svátek Arnošt
původ jména je staroněmecký a znamená: čestný, vytrvalý
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist