Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Svatba zařízená přes Internet?

Svatba zařízená přes Internet?

24.11.2009 | Visnery

Stále více snoubenců kvůli vlastnímu pohodlí či nedostatku času sahá po možnosti zařídit si svatbu přes Internet.

 

Pokud jde o nedostatek nápadů, nebo inspirace, chybějících nápadů na styl svatby, často snoubencům pomáhaly svatební agentury. Dnes mnohým pomáhá právě Internet. Vždyť na Internetu je všechno! Najdete zde, co právě frčí, jaké jsou nejnovější módní trendy v šatech, jaká kytice komu sluší a v neposlední řadě řadu odkazů na internetové obchody.

 

Podle agentury Reuters si zamilovaní jen stěží dokážou představit, že by zajišťovali svatbu bez svatebních webů. Co si tedy lze přes Internet zařídit a kvůli čemu se budete muset zvednout ze židle a zařídit to osobně?

 

Dekorace – dekorace patří bezpodmínečně k záležitostem, které můžete kompletně zařídit přes Internet. Na webu seženete vázičky, ubrusy, prostírání, ozdoby, figurky na dort, nebo čínské balónky štěstí.

 

Květiny – I ty už dnes v pohodě seženete přes Internet. Stačí poslat fotografii vaší představy, nebo popsat v e-mailu co byste chtěla, případně si vybrat rovnou z nabídky květinářského e-shopu a květina vám bude doručena v požadovaný den a hodinu. Totéž platí o květinové výzdobě, kterou můžete použít na hostině či v kostele.

 

Hudba – Někdy člověk touží po nějaké kapele, která není místní. Nevadí – Internet či telefon tento problém vyřeší. Kapely jsou často (za poplatek) ochotny dojet i do jiného kraje než ve kterém běžně hrají. K tomu, abyste svou vysněnou kapelu objednala, tedy nepotřebujete jet stovky kilometrů.

 

Prstýnky – Prstýnky jsou také často řešeny přes internetové obchody. Mnohdy v nich totiž najdete mnohem širší nabídku zboží než v kamenných prodejnách. Mnoho obchodů vám také ochotně vyhotoví vaše prstýnky podle fotografie či obrázku. Není nutné mít strach – prst si necháte změřit v jakémkoliv zlatnictví, takže se nemůžete s velikostí splést. Mnoho párů dnes volí jiné než zlaté prstýnky, takže například nabídka chirurgické oceli je na Internetu podstatně větší než v klasických zlatnictvích.

 

Hostina – Pro hostinu platí totéž, co pro předchozí vyjmenované činnosti. I tady lze všechno zařídit pomocí Internetu či telefonu. Na cenách se dá domluvit předem, stejně jako na rezervaci. Ostatně i menu můžete konzultovat pomocí emailu. Na ochutnání a obhlídku restaurace byste ale měli vyrazit raději osobně. Internet vám totiž nikdy neřekne, jak je příjemná obsluha, prostředí a zda vám například tamní svíčková bude chutnat.

 

Svatební oznámení – V tomto případě je Internet dokonce lepší, než osobní setkání. Firmy, které vám svatební oznámení zhotovují, vám jej vždy pošlou emailem k definitivnímu schválení. Není tak nutné nikam chodit osobně. Hotová oznámení pak přijdou na dobírku k vám domů.

 

Svatební šaty – Jen těžko si lze představit, že by si někdo koupil nebo půjčil šaty bez předchozího zkoušení. Ale najdou se i takové nevěsty, které si svatební šaty (raději ale dvoje) objednávají ze zahraničí a pak čekají, co jim přijde a zdali jim padnou. V takovémto případě se přimlouvám za osobní kontakt, kde zjistíte, co vám sluší, jaká barva vám bude vyhovovat, jaké doplňky se k šatům hodí a podobně. Pokud šaty mají opravdu padnout jako ulité a nemají vám zničit svým nepohodlím celý svatební den, pak je nutné, aby švadlena upravila každý centimetr podle vaší postavy.

 

Svatební dary – „Chcete-li nám něco koupit, podívejte se na náš svatební list na adrese…“ Tak přesně takovou větu nebo SMSku dostanete v poslední době, pokud se zeptáte, co si dotyční přejí dostat jako svatební dar. Stále populárnější a přehlednější je svatební list vedený na Internetu. Snoubenci tak mají přehled, jaké dary jsou již rezervované a jaké nikoliv. Nehledě na to, že takovýto způsob sdělování informací je mnohem levnější a operativnější než papírová forma.

 

Cukroví, dorty – Ani se svatebním dortem nemusíte mít nutně osobní pochůzky. Leckdy stačí objednat konkrétní svatební dort na Internetu ve vámi vytipované cukrárně a je to. Pro dort si ale budete muset přijet osobně, případně vám jej za poplatek doveze cukrárna.

 

Foto a video – Jestliže na Internetu objevíte fotografa nebo firmu, jejichž práce se vám líbí, můžete si je na svou svatbu také objednat prostřednictvím Internetu. Odpovídá-li prezentovaná práce vašim představám, pak nejsou nutné osobní schůzky ani návštěvy. Kameramana nebo fotografa tak můžete spatřit až v den vaší svatby. Při osobním setkání byste mohla jen těžko sedět a hodiny si prohlížet desítky snímků od nějakého fotografa. Na Internetu vás u toho nebude nikdo rušit, času máte prakticky neomezeně a vy si tak jistě vyberete toho nejlepšího pro váš důležitý den.

 

Limuzíny, kočáry, nebo hromadná doprava hostů – Není problém. Mnoho firem seženete právě na Internetu. Možná byste ani nevěděli kam jít, kdybyste si chtěli pronajmout autobus na přepravu všech svých svatebčanů. Tady s tím nebudete mít problém. Nebo snad víte, kde sehnat kočár s koňmi?

 

Ubytování – Plánujete-li svatební cestu hned po hostině, nebo jen romantický víkend, není nutné jezdit daleko. Stačí firmu sehnat přes Internet. Víkendový wellnes po svatbě je ideální tip na dárek od některého ze svatebčanů :)

 

Obuv – Při výběru obuvi se vždy budete muset řítit vlastním úsudkem a pohodlím. To za vás jiní nezařídí. Uvědomte si, že budete několik hodin na podpatku a boty si raději pořádně vyzkoušejte a osahejte.

 

Kosmetiky a kadeřnictví – tuto zkrášlovací proceduru za vás nikdo jiný nezvládne, takže si budete muset zkoušku líčení i účesu prožít osobně.

 

Pokud máte i vy nějaký tip či radu, jak si ušetřit čas se svatebními přípravami, podělte se v naší diskuzi.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 25.3.2017
Dnes má svátek Marián
původ jména je latinský a znamená: muž
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist