Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Létající přání – lampióny, které oživí vaši svatbu

Létající přání – lampióny, které oživí vaši svatbu

29.10.2009 | Visnery

Létající lampiony, jinak taky zvané jako thajské balóny štěstí, létající přání, balónky štěstí, létající čínské přání či lampiony štěstí.

 

Trocha historie

Historie thajských nebo čínských balónků sahá do dávné minulosti. Khoom Fay, jak se v Číně nazývá tradiční festival ve vypouštění létajících balónku a lampiónku, je více než dva tisíce starou záležitostí.

 

Dříve tyto lampióny byly používány jako signalizace v armádě, aby upozornily na nepřítele. Díky jejich dobré viditelnosti (pochopitelně především ve tmě) našly časem i další využití.

 

Současnost

Z praktických lampionů se stala zábava a tak se s nimi můžete setkat na většině festivalů a zábavných akcích všude na východě. Odlétající balón má znamenat oproštění se od starostí a zlých energií a hořící oheň značí světlo, které lidem ukazuje správný směr a cestu.

 

Tradice praví, že vysoko a daleko letící lampion znamená štěstí a bohatství. Teď i vy můžete využit tuto východní tradici a mít létající lampionky na své svatbě coby krásnou atrakci a zpestření večerního programu. Pokud jste uvažovali o ohňostroji a zamítli jste ho kvůli vysoké ceně, cena létajícího štěstí vás jistě potěší…. Za pár korun zažijete něco netradičního, ale zároveň krásného a mystického.

 

Jak to funguje?

Lampiony fungují na principu horkovzdušných balónů, které se po zapálení hořáku ve spodní části lampionu naplní horkým vzduchem a vznesou se k nebi. Balóny jsou vyrobeny z velmi jemného létavého materiálu, většinou z papíru.

 

Létající přání jsou vhodným zpestřením nejen na vaší svatbu, ale třeba na oslavu narozenin, promoci, či zahradní párty. Vydří hořet až dvacet minut (v závislosti na velikosti, materiálu, druhu), poletí do půl kilometrů nad zemí a může zdolat trasu dlouhou i několik kilometrů.

 

Lampiony se vypouštějí nejčastěji v noci, aby byly lépe vidět a celkově dotvořily romantickou atmosféru. Pohled na desítky balónů přitáhne zraky nejen vašich hostů, ale i širokého okolí, které se bude dohadovat, zda nejde o UFO :)

 

Létající přání můžete vypustit téměř kdekoliv a není nutné stát na kopci či vyvýšeném místě. Samozřejmě je nutné dodržet všechna bezpečnostní opatření, tj. nezapalovat lampiony v přítomnosti hořlavin, hořlavých materiálů atd.. Vhodné je vypouštění z míst, kde nebudou při startu vadit koruny stromů ani dráty vysokého napětí.

 

Pokud se obáváte, že vypouštění a zapalování létajícího štěstí nezvládnete, nemějte obavu: ke každému balónku je připojen podrobný a jasný návod, jak s létajícím štěstím zacházet a jak jej bezpečně odstartovat směrem k oblakům :)  Poté co lampion dohoří, sám spadne k zemi a díky přírodním materiálům, z nichž je vyroben, se zanedlouho rozpadne.

 

Můžete volit z několika dostupných druhů a to jak malé, velké, barevné, nebo jen bílé. Dostupné jsou i varianty v dekoru srdce a dalších tvarech. Tyto lampiony nyní najdete i v našem novém e-shopu.

 

Vyšlo na www.letajicistesti.cz


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: Amoleta
Amoleta Je to svinstvo
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 20.2.2017
Dnes má svátek Oldřich
původ jména je staroněmecký a znamená: vládce
Nové komantáře
Když otec nevede nevěstu k oltáři...
Leni 17.2.2017 13:30
Svatbu teprve řeším a už předem vím, že chci jít k...
Android tipy: Jak posílat hudbu, fotky a videa pře
edimer 11.2.2017 19:05
Někomu se bude uriče hodit návod jak rychle a jedn...
Kdo byl a je Josef Laufer? aneb Moje VELKÉ zklamán
vend123 7.2.2017 12:04
Nejsem si tím vůbec jist, ale můj otec mi vyprávěl...
Může vzniknout závislost na hudbě?
urjo 2.1.2017 1:38
Poslouchám všechny hudební žánry a jedno za čas na...
Může vzniknout závislost na hudbě?
tonda 25.12.2016 4:29
elektromagnetické vlnění vyvtváří naší realitu? a ...
TOPlist